, sobota 18 września 2021
Z małym dzieckiem ukrywała się w lesie
Kobiecie, oprócz odpowiedzialności za oszustwa, grozi dodatkowo 5 lat więzienia za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Z małym dzieckiem ukrywała się w lesie

SM/KPP CIESZYN
Policjanci z Wisły zatrzymali 34-letnią mieszkankę Wielunia, poszukiwaną przez kilkanaście prokuratur w całym kraju, która przed wymiarem sprawiedliwości ukrywała się w lesie w Istebnej. Kobieta od co najmniej kilku dni przebywała w tym miejscu wraz 5-letnią córką.

- Policjanci z Wisły otrzymali informacje, że w zagajniku leśnym, z dala od zabudowań w przysiółku Mikszówka, przebywa nieznana kobieta z dzieckiem. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili podejrzenia mieszkańców. Mundurowi ustalili, że kobieta wraz z małym dzieckiem od co najmniej kilku dni mieszkała w lesie "pod gołym niebem" - wyjaśnia Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

Z uwagi, iż o tej porze w górach panuje niska temperatura, a w nocy spada ona nawet poniżej zera, policjanci natychmiast wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Lekarze stwierdzili, że stan dziecka i kobiety jest dobry. Stróże prawa szybko ustalili powód pobytu kobiety w tym miejscu. Po sprawdzeniu okazało się, że 34-latka była poszukiwana przez 13 prokuratur w całym kraju. Wystawiono za nią 2 listy gończe. - Podejrzana o ponad 300 oszustw, przyjechała z Wielunia do Istebnej wraz ze swoją 5-letnią córką. W lesie zamierzała się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości. Kobieta została przewieziona do aresztu, a dziecko, na podstawie decyzji kuratora sądowego, trafiło do pogotowia opiekuńczego - dodaje Domagała.

Kobiecie, oprócz odpowiedzialności za oszustwa, grozi dodatkowo 5 lat więzienia za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A co z żebrąjacymi kobietami z dzieckiem na kolanach? nie jest zimno?? nie można odebrać dzieciaka??

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama