, środa 5 sierpnia 2020
Wybuch bomby w Cieszynie. Zatrzymani po latach
Sprawa ma związek z wydarzeniami jakie rozegrały się na ulicy Chopina w Cieszynie przed czternastoma laty. fot: ARCDodaj do Facebook

Wybuch bomby w Cieszynie. Zatrzymani po latach

JM, KWP KATOWICE
Oficerowie Centralnego Biura Śledczego zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o podłożenie oraz zdetonowanie ładunku wybuchowego na jednej z posesji w Cieszynie. Tylko wyjątkowemu zbiegowi okoliczności można zawdzięczać fakt, że nikt wówczas nie zginął.

Sprawa ma związek z wydarzeniami jakie rozegrały się na ulicy Chopina w Cieszynie przed czternastoma laty. 6 listopada 1997 roku eksplodował tam ładunek wybuchowy umieszczony przy bramie jednej z posesji. W wybuchu ranny został Norbert K., właściciel nieruchomości, który wracał do domu, po odprowadzeniu dziecka do szkoły. Ilość użytego materiału wybuchowego wykorzystywanego w górnictwie była na tyle duża, że jego eksplozja spowodowała uszkodzenie budynków znajdujących się ponad sto metrów dalej.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Centralne Biuro Śledcze oraz Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Zgromadzony przez te instytucje materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie czterech mężczyzn podejrzanych o zorganizowanie, kierowanie oraz udział w usiłowaniu zabójstwa Norberta K. Na obecnym etapie postępowania zakładane są wersje zlecenia zabójstwa oraz zmuszenia do zwrotu wierzytelności.

- Sprawcy, wywodzący się ze środowisk zorganizowanych grup przestępczych słynących z wyjątkowo brutalnych metod działania, nie kryli zaskoczenia. Po 14 latach od zamachu byli przekonani o swojej bezkarności. Świadczy to jednak tylko o tym, że policjanci nigdy nie odkładają na półkę starych spraw. Nawet bandyci, którzy dopuścili się przestępstw wiele lat temu, nie powinni liczyć na przedawnienie i uniknięcie kary - mówi nadkomisarz Janusz Jończyk z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Film z zatrzymania:

źródło: KWP Katowice

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Bomby na Chopina nie pamietam, pamietam za to wybuch na Macierzy Szkolnej.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama