, sobota 19 września 2020
Wszystkich Świętych: Ważne informacje dla kierowców i pasażerów
Od środy 31 października do niedzieli 4 listopada trwa policyjna Akcja "Znicz". fot: KPP CIESZYNDodaj do Facebook

Wszystkich Świętych: Ważne informacje dla kierowców i pasażerów

JM
W okresie Wszystkich Świętych kierowcy muszą przygotować się na wzmożony ruch, częstsze kontrole policji, zmianę organizacji ruchu w okolicach cmentarzy. Z aktualnym rozkładem jazdy powinni zapoznać się również pasażerowie autobusów oraz pociągów.

Od środy 31 października do niedzieli 4 listopada trwa policyjna Akcja "Znicz". Na drogach krajowych, dojazdowych oraz w okolicach cmentarzy i kościołów kierowcy spodziewać mogą się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości. Policjanci będą sprawdzać też stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci.

- Kierowcom przypominany, że w okresie Wszystkich Świętych na drogach w pobliżu cmentarzy, częściej niż zwykle spotkamy osoby piesze poruszające się poboczem lub jezdnią. Powinniśmy zatem jechać ostrożnie i mieć na uwadze, że pieszy o zmroku dostrzegany jest przez kierującego niemal w ostatniej chwili. Pieszych uczulamy, aby zadbali o własne bezpieczeństwo i jeśli nie jest to absolutnie konieczne nie korzystali z jezdni, a jeśli już muszą pamiętali o zasadzie szczególnej ostrożności - apeluje asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Zmiana organizacji ruchu wokół cmentarzy

W związku z Dniem Wszystkich Świętych przy cmentarzach w Cieszynie, Skoczowie oraz Strumieniu przewidziano zmianę organizacji ruchu drogowego.

W Cieszynie wyłączony z ruchu zostanie prawy pas na ulicy Katowickiej wzdłuż cmentarza komunalnego, gdzie przewidziano parking. Samochody będzie można także pozostawić na płycie targowiska przemysłowego przy ul. Katowickiej. W Skoczowie na ul.Cieszyńskiej od skrzyżowania z ulicą Kossak-Szatkowskiej do skrzyżowania z ul. Gołęszyców (łączy ulicę Górny Bór z Cieszyńską) ruch odbywał się będzie w jednym kierunku. Jadąc od strony Cieszyna na skrzyżowaniu z ul. Gołęszyców postawiony zostanie znak zakazu wjazdu w ulicę Cieszyńską i poprowadzony objazd ulicami: Gołęszyców, Górny Bór, Mickiewicza do ronda na ulicy Objazdowej (koniec objazdu). W Strumieniu ruch jednokierunkowy odbywał się będzie na ulicy 1 Maja od skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich do skrzyżowania z ul. Pawłowicką. Wyjazd z ulicy Zielonej i Osiedlowej będzie dopuszczony w prawo w kierunku ulicy Pawłowickiej.

Więcej pociągów Kolei Śląskich

W Dniu Wszystkich Świętych Koleje Śląskie będą obsługiwać wszystkie połączenia oznaczone w rozkładzie jazdy symbolem "H" (kursuje codziennie) oraz symbolem [C] (kursuje w soboty, niedziele i święta). Z Częstochowy do Wisły Głębce pojedzie w tym dniu także pociąg przyspieszony "Wisełka" (odjazd z Częstochowy o godz. 6:25; z Katowic o godz. 7:40), a wieczorem pociąg z Katowic do Wisły oznaczony w rozkładzie symbolem [B]. Odjazd z Katowic o godz. 19.56; przyjazd do Wisły Głębce o godz. 22:17. Z Wisły Głębce przyspieszona "Wisełka" do Częstochowy odjedzie o godz. 17:10. Przyjazd do Katowic o godz. 19:23, a do Częstochowy o godz. 20:37. W piątek, 2 listopada, wszystkie pociągi będą kursowały na swoich trasach tak jak w dni robocze. W sobotę i niedzielę, 3 i 4 listopada, pociągi Kolei Śląskich będą kursowały według rozkładu przewidzianego na soboty i niedziele, zgodnie z oznaczeniem na rozkładach jazdy: [H] i [C].

Cieszyński ZGK uruchamia dodatkowe kursy

Podobnie jak w latach poprzednich Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie 1 listopada uruchomi dodatkowe kursy wahadłowe autobusów pomiędzy os. Piastowskim, a os. Podgórze.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A MOŻE REDAKCJA NAPISAŁABY JAK JEŻDŻĄ AUTOBUSY KOMUNIKACJI MIĘDZYGMINNEJ?? TZN. WISPOL I TE OBSKURNE BUSY?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama