, środa 29 września 2021
Wisła: Zidentyfikowali zwłoki dzięki badaniom DNA
W maju jeden z policjantów z Wisły dzięki pracy operacyjnej ustalił, że mężczyzną może być 30-letni mieszkaniec Istebnej.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Wisła: Zidentyfikowali zwłoki dzięki badaniom DNA

MB/KPP
Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, którego ciało odnaleziono w marcu br. w Wiśle na ulicy Wyzwolenia. Wtedy to, podczas akcji gaśniczej domku letniskowego, znaleziono spalone zwłoki. Potwierdzenie tożsamości stało się możliwe m.in. dzięki pracy operacyjnej wiślańskich policjantów i przeprowadzeniu badań porównawczych kodu DNA.

Do zdarzenia doszło pod koniec marca w Wiśle na ulicy Wyzwolenia. Pożar zauważył sąsiad, który natychmiast powiadomił straż pożarną. Podczas akcji służb ratowniczych w doszczętnie spalonym domku letniskowym znaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny o nieustalonej tożsamości.

Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok i wszczął śledztwo. Lekarze ustalili, że mężczyzna zmarł z powodu rozległych oparzeń całego ciała, będących następstwem wysokiej temperatury i otwartego ognia. Natomiast z dokonanej ekspertyzy biegłego z zakresu pożarnictwa wynika, że do pożaru doszło w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z ogniem. Wykluczono działanie osób trzecich.

Technicy kryminalistyki zabezpieczyli ślady i dowody, z których, jak się później okazało, najistotniejszym był materiał DNA. Kryminalni zwrócili się z apelem do wszystkich mieszkańców powiatu o pomoc w ustaleniu tożsamości zmarłego mężczyzny. Mundurowi sprawdzili policyjne bazy osób zaginionych. Zweryfikowali bardzo wiele informacji, które dotarły do wiślańskiego komisariatu. Jednakże po ich sprawdzeniu nie przyniosły pozytywnego rezultatu. Tożsamość znalezionych zwłok nadal była nieznana.

W maju jeden z policjantów z Wisły dzięki pracy operacyjnej ustalił, że mężczyzną może być 30-letni mieszkaniec Istebnej. Od jakiegoś czasu nie przebywał w miejscu swojego ostatniego pobytu. Następnie funkcjonariusz ustalił miejsce zamieszkania jego rodziców. Mundurowi pobrali od nich materiał biologiczny celem przeprowadzenia analizy zgodności genetycznej DNA. Zabezpieczone próbki wraz z pobranym wcześniej materiałem porównawczym od denata zostały wysłane do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie.

W lipcu kryminalni z Komisariatu Policji w Wiśle otrzymali wyniki badań pracowników genetyki sądowej. Wynik badań był jednoznaczny. Zmarłym mężczyzną okazał się Andrzej T. - 30-letni mieszkaniec Istebnej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama