, piątek 24 maja 2019
Wilamowice: Wybuch i pożar w domu jednorodzinnym
Pożar ugaszono ok. godz. 9.00. Na miejscu nadal przebywają strażacy, którzy zabezpieczają pogorzelisko. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Wilamowice: Wybuch i pożar w domu jednorodzinnym

SM/ZDJĘCIA: KPP CIESZYN
Wilamowice: Wybuch i pożar w domu jednorodzinnym


Wilamowice: Wybuch i pożar w domu jednorodzinnym


Wilamowice: Wybuch i pożar w domu jednorodzinnym

Jedna osoba została ranna w wyniku pożaru do jakiego doszło dziś rano, tj. w czwartek, 28 sierpnia w Wilamowicach.

Pożar wybuchł ok. godz. 8.00. Początkowo podejrzewano, iż powstał on na wskutek wybuchu butli wypełnionej propanem-butanem, jednak po ugaszeniu pożaru strażacy nie znaleźli szczątków butli, które wskazywałyby na taki przebieg zdarzenia. Jak podaje Michał Swoboda, rzecznik cieszyńskich strażaków, możliwą przyczyną wybuchu mogło być zatem rozszczelnienie instalacji gazowej.

W wyniku eksplozji uszkodzony został budynek i jedna osoba została ranna. 80-latek został przetransportowany śmigłowcem do specjalistycznego szpitala w Krakowie. W budynku przebywała także 73-letnia kobieta. Nie odniosła żadnych obrażeń ciała. - W wyniku eksplozji zawaleniu uległa część piętrowego domu. Poszkodowanym zapewniono już wsparcie ze strony władz miasta Skoczowa m.in. lokal zastępczy. Po zakończonej akcji gaśniczej strażaków, zostały przeprowadzone oględziny miejsca zdarzenia z udziałem śledczych, technika kryminalistyki oraz biegłego z zakresu pożarnictwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że gaz najprawdopodobniej ulatniał się z instalacji łączącej kuchenkę z butlą gazową - wyjaśnia Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

Pożar ugaszono ok. godz. 9.00. Śledczy obecnie ustalają szczegółowe okoliczności całego zdarzenia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama