, sobota 18 września 2021
W ferie więcej policyjnych patroli na stokach
W ubiegłym tygodniu policyjni narciarze odbyli szkolenie i zdobyli uprawnienie instruktorów narciarstwa. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

W ferie więcej policyjnych patroli na stokach

SM
Przez najbliższe 6 tygodni, codziennie na stoki w Szczyrku, Korbielowie, Wiśle, Ustroniu i Międzybrodziu Żywieckim wyjeżdżać będzie 42 policjantów pełniących służbę w ramach policyjnych patroli narciarskich.

W naszym województwie służbę na stokach pełni obecnie 42 policjantów z oddziałów prewencji w Katowicach i Bielsku-Białej oraz pododdziału antyterrorystycznego. Patrole narciarskie mają za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na stokach narciarskich i terenach przyległych, reakcję na popełniane przestępstwa i wykroczenia zaistniałe w rejonach pełnienia służby, podejmowanie interwencji wobec osób naruszających przyjęte zasady zachowań na stokach narciarskich, podejmowanie interwencji wobec narciarzy i innych osób będących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających oraz udzielanie pomocy ratownikom GOPR w ratowaniu życia i zdrowia ofiarom wypadków w górach.

W ubiegłym tygodniu policyjni narciarze odbyli szkolenie i zdobyli uprawnienie instruktorów narciarstwa. Mogli je wykorzystać w ubiegłą sobotę, kiedy to w ramach akcji "Bezpieczne narty z instruktorem PZN" szkolili dzieci w Wiśle i Korbielowie. Umiejętności i wiedza zdobyte przez policyjnych narciarzy przekazywane są także, w trakcie lokalnego doskonalenia zawodowego pozostałym policjantom pełniącym służbę na stokach.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama