, piątek 3 lipca 2020
W 2011 roku na drogach powiatu cieszyńskiego zginęło 18 osób
W 2011 roku na drogach powiatu cieszyńskiego doszło do 152 wypadków. To o 12 mniej niż w roku poprzednim. fot: Jarosław RakowskiDodaj do Facebook

W 2011 roku na drogach powiatu cieszyńskiego zginęło 18 osób

JM
Na drogach powiatu cieszyńskiego w minionym roku odnotowano mniej wypadków i kolizji niż rok wcześniej. Mniej osób zostało rannych, więcej jest natomiast ofiar śmiertelnych oraz osób prowadzących pojazdy po spożyciu alkoholu - sprawdzamy drogowe statystyki cieszyńskiej policji.

W 2011 roku na drogach powiatu cieszyńskiego doszło do 152 wypadków. To o 12 mniej niż w roku poprzednim. Zmniejszyła się także liczba kolizji. Z 1622 w 2010 roku do 1414 w 2011 roku. O 39 zmniejszyła się też liczba osób rannych. W 2010 roku, w wypadkach, poszkodowanych zostało 216 osób. Te statystyki psuje jednak liczba ofiar śmiertelnych. W wypadkach drogowych, w powiecie cieszyńskim, w 2011 roku zginęło 18 osób. Rok wcześniej było ich 16.

Z analizy funkcjonariuszy wynika, że najczęściej do wypadków dochodzi z winy kierujących, którzy nie dostosowali prędkości do warunków na drodze (w 36 przypadkach), nie ustąpili pierwszeństwa przejazdu (31 razy), nie ustąpili pierwszeństwa pieszemu (w 15 przypadkach) oraz nieprawidłowo wymijali (11 razy). Podobnie statystyki przedstawiają się w przypadku kolizji. Do nich również najczęściej dochodzi z powodu niedostosowania prędkości do warunków na drodze oraz nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu (odpowiednio w 327 i 314 przypadkach). Dodatkowo wśród najczęstszych okoliczności w jakich dochodziło do kolizji funkcjonariusze wymieniają niezachowanie przez kierujących bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu (w 176 przypadkach) oraz nieprawidłowe cofanie (w 104 przypadkach). Piesi doprowadzają do wypadków i kolizji najczęściej z powodu: wtargnięcia na jezdnię, wchodzenia na jezdnię zza przeszkody oraz przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

W minionym roku policjanci zatrzymali 641 nietrzeźwych kierowców. W 2010 roku było ich 559. - To zasługa między innymi nowoczesnych urządzeń do badania stanu trzeźwości, zakupionych przez samorządy, które znacznie skracają czas kontroli i pozwalają dokonać więcej badań kierowców na drogach - podkreśla asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama