, piątek 16 kwietnia 2021
Ewakuacja Izby Celnej w Cieszynie
Na miejscu jest policja.  fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Ewakuacja Izby Celnej w Cieszynie

JM
Ewakuacja Izby Celnej w Cieszynie

Dziś rano pracownicy jednostki otrzymali maila z informacją, że w budynku podłożona jest bomba oraz butla z trującą substancją. fot. Maciej Kłek

Ewakuacja budynku Izby Celnej w Cieszynie przy ul. Bielskiej. Na skrzynkę mailową placówki dotarła informacja o tym, że w budynku może być bomba - dowiedział się portal gazetacodzienna.pl.

- Potwierdzam, że z budynku Centrum Informacji Służby Celnej w Cieszynie przy ul. Bielskiej 47A zostali ewakuowani pracownicy, dlatego w tym momencie placówka nie prowadzi obsług zarówno telefonicznej jak i mailowej. Na miejscu są służby, które zgodnie z procedurą dokonują przeszukania budynku - powiedziała nam po godz. 9.45 Grażyna Kmiecik z Izby Celnej w Katowicach.

Wiadomo, że dziś rano pracownicy jednostki otrzymali maila z informacją, że w budynku podłożona jest bomba oraz butla z trującą substancją. Wśród adresatów, do których trafił mail, są również inne instytucje, które nie są związane z Izbą Celną, ale Kmiecik nie chciała powiedzieć o jakie instytucje chodzi. Według informacji cieszyńskiej policji, nie ma wśród nich na pewno innych instytucji z terenu powiatu cieszyńskiego. Z powodu alarmu oprócz osób przebywających w budynku Izby Celnej ewakuowano również osoby będące w sąsiednim budynku. Łącznie ewakuowano 70 osób.

Jak informuje tymczasem portal gazeta.pl, policja sprawdza prawdziwość e-maila z ostrzeżeniem o podłożeniu bomby w ministerstwach: Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gospodarki i Infrastruktury, Obrony Narodowej i Finansów. Pracowników ewakuowano lub nie wpuszczono do pracy.

- Obecne na miejscu służby zakończyły działania, informacje podane w mailu nie potwierdziły się - poinformował nas przed godz. 11.00 nadkom. Wojciech Maciejczyk z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama