, piątek 5 czerwca 2020
„Telefon” - nowa akcja drogówki
Podczas dzisiejszych działań policjanci będą przypominać o zakazie korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręce. fot: cieszyn.slaska.policja.gov.plDodaj do Facebook

„Telefon” - nowa akcja drogówki

red./mat.pras.
Dzisiaj w całym kraju policja prowadzi działania kontrolne "Telefon". Głównym założeniem inicjatywy jest poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także uświadomienie kierującym zagrożeń wynikających z korzystania z telefonu podczas jazdy. Akcja trwać będzie cały dzień.

Od wczesnych godzin porannych w akcję „Telefon” zaangażowani są również cieszyńscy policjanci ruchu drogowego. Coraz częściej zdarza się, że kierowcy podczas prowadzenia pojazdu używają telefonów komórkowych. Ich użytkowanie w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego bez wątpienia wpływa na zagrożenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Należy pamiętać, że korzystanie z telefonu podczas jazdy zwiększa ryzyko powstania zdarzenia drogowego. Przyczynia się do spadku naszej świadomości na drodze, spowolnienia reakcji, czy trudności z utrzymaniem stałej prędkości jazdy i stałego kierunku jazdy. Kierowcy używający telefonu często nie potrafią dostosować prędkości do panujących warunków, zbyt późno lub w ogóle nie zauważają przeszkód lub innych uczestników ruchu drogowego, hamują zbyt gwałtownie. Brak dostatecznej uwagi na drodze, prowadzi do częstego ignorowania sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych, a to może nieść za sobą dużo gorsze skutki.

Podczas dzisiejszych działań policjanci będą przypominać o zakazie korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręce. Mundurowi będą też kontrolować stan trzeźwości kierujących, przestrzeganie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa i przewożenie liczby pasażerów zgodnej z zapisem w dowodzie rejestracyjnym. Działania "Telefon" policjanci będą prowadzić do godziny 22.00.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama