, niedziela 31 maja 2020
Szybka reakcja policji pozwoliła złapać złodziei
Złapani wandale byli wcześniej już notowani. fot: ARCDodaj do Facebook

Szybka reakcja policji pozwoliła złapać złodziei

KK, KPP Cieszyn
Pijani, młodzi przestępcy z Ustronia, dokonali kolejnego włamania. Zostali złapani niemal na gorącym uczynku. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 15 stycznia, kilkanaście minut po północy policjanci z cieszyńskiej komendy, patrolując ulice Ustronia, zostali powiadomieni o włączonym alarmie w jednym z lokali gastronomicznych na ulicy Katowickiej. Funkcjonariusze na miejscu stwierdzili uszkodzone drzwi do lokalu.

- Stróże prawa niezwłocznie podjęli za nimi pościg. Przestępcy już po kilkunastu minutach zostali zatrzymani, niecały kilometr od miejsca włamania. To dwaj mieszkańcy Ustronia, doskonale znani miejscowym stróżom prawa. Mają 19 i 20 lat i byli już notowani za podobne przestępstwa. W czasie zatrzymania byli pijani. Młodszy wydmuchał w alkomat ponad 2 promile, a starszy miał niespełna 1 promil alkoholu w organizmie - informuje asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Zatrzymani spędzili resztę nocy trzeźwiąc w policyjnym areszcie.Następnie usłyszeli zarzuty. Właściciel lokalu na ulicy Katowickiej oszacował straty uszkodzonych drzwi na ok. 5.000 zł. Ponadto śledczy z ustrońskiego komisariatu ustalili, że obaj zatrzymani tydzień wcześniej dokonali włamania do baru w Ustroniu Nierodzimiu. - Skradli wtedy papierosy, alkohol i inne napoje. Podczas przesłuchania obaj przyznali się do zarzucanych im przestępstw. Za kradzież i usiłowanie włamania grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia Domagała.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

rzecznik bardzo rzadko jeździ radiowozem, a kto i gdzie dostanie przydział na dodatkowy radiowóz nie zależy od niego.

Chyba moje ględzenie /nb. usunięte przez Redakcję/ na coś się przydało. W art. powyżej zamiast nieśmiertelnego niebieskiego koguta mamy fotkę z policyjną odznaką....

Ustroń ma na chodzie tylko jeden radiowóz - skodę fabię. A obsługuje także całą gminę Goleszów: Bażanowice, Cisownicę, Dzięgielów, Godziszów, Kozakowice, Kisielów, Leszną Górną i Puńców. Szkoda, że pan rzecznik prasowy, który ma na okrągło dostęp do terenowego wozu policyjnego nie zechce go udostępnić ustrońskim policjantom...

Ustroń nie ma swojej Policji? że Cieszyn Ustroń patroluje. To już wiem dlaczego w Cieszynie na radiowóz czeka się 45minut.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama