, piątek 26 lipca 2019
Sprawca rozboju zadzwonił do dyżurnego policji
Na wniosek skoczowskich policjantów i prokuratora sąd aresztował 20-letniego mężczyznę.  fot: KPP CIESZYNDodaj do Facebook

Sprawca rozboju zadzwonił do dyżurnego policji

JM, KPP CIESZYN
20-letni mieszkaniec Żor, sprawca rozboju w jednej z restauracji w Ochabach, trafił do aresztu. Mężczyzna sam przyczynił się do tego, że został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem. Do jednego z lokali w Ochabach wszedł mężczyzna, który podczas składania zamówienia siłą odepchnął ekspedientkę i z kasy zabrał pieniądze. Kobieta upadła na podłogę, a napastnik wybiegł z łupem z restauracji. Okazało się, że rabuś zdążył zabrać około 80 zł. Kobiecie, poza drobnymi potłuczeniami, nic się nie stało Poszkodowana od razu powiadomiła policję.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce przestępstwa i ustalili rysopis sprawcy. W powiecie z zarządzono poszukiwania napastnika. Po północy sprawca był już w rękach stróży prawa.

- 20 letniego mieszkańca Żor zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Strumieniu. Okazało się, że mężczyzna po jakimś czasie od napadu zadzwonił do dyżurnego strumieńskiej policji. Rozmówca nie przedstawił się, ale chciał porozmawiać z policjantem na temat przestępczości w regionie. Nie chciał też powiedzieć gdzie się znajduje. Oficer dyżurny zaczął podejrzewać, że może on mieć związek z rozbojem w Ochabach. Policjant skontaktował się z patrolem w terenie i od tej chwili prowadził dwie rozmowy. Prowadząc korespondencję z przypuszczalnym sprawcą w tle było słychać ciągle odgłosy przejeżdżających samochodów. Dlatego dyżurny skierował policjantów na drogę relacji Wisła-Katowice. Policjanci namierzyli go w Drogomyślu na przystanku autobusowym w rejonie "wiślanki". Jego wygląd odpowiadał rysopisowi poszukiwanego sprawcy rozboju. Mężczyzna trzymał jeszcze w ręku telefon i cały czas rozmawiał z dyżurnym. Zaskoczony 20 latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu - opowiada asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Podczas przeszukania znaleziono przy nim pieniądze. Jednakże zdążył część skradzionej kwoty wydać na alkohol. W ten sam dzień został przesłuchany. Śledczy ze skoczowskiego komisariatu przedstawili mu zarzuty, do których się przyznał. Mieszkaniec Żor nie po raz pierwszy wszedł w konflikt z prawem. Na koncie ma kilka rozbojów oraz wiele innych przestępstw przeciwko mieniu. W czwartek popołudniu sąd na wniosek śledczych i prokuratora zastosował wobec 20-latka trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

nasza policja lepsza niz CIA I ,FBI I porucznik Borewicz razem wzięci.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama