, niedziela 28 luty 2021
Skradli kilkaset kilogramów złomu
Policja od kilku miesięcy obserwowała przestępców z gminy Chybie. fot: ARCDodaj do Facebook

Skradli kilkaset kilogramów złomu

KK, KPP Cieszyn
Ukradli piec ważący 200 kg, kaloryfery, przewody elektryczne i rury miedziane. Ich łupem padła także wiertarka wielowrzecionowa ważąca kilkaset kilogramów, nie gardzili takimi drobiazgami jak... spinki do włosów. Przestępcy sprzedawali skradzione rzeczy do punktów skupu złomu. Wkrótce cała szóstka mieszkańców gminy Chybie odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa.

Od kilku miesięcy policjanci ze strumieńskiego komisariatu pracowali nad ustaleniem sprawców włamań do domów w budowie i innych obiektów. Do licznych kradzieży i włamań dochodziło od maja do grudnia 2011 roku na terenie dwóch gmin: Strumienia i Chybia. Śledczy od samego początku podejrzewali, że włamywacze działają w większej grupie.

Od kilku miesięcy śledzili sprawców. Ich praca operacyjna przyniosła rezultaty. - Pod koniec grudnia ubiegłego roku, w ręce policji wpadło dwóch mężczyzn w wieku 53 i 43 lat. Natomiast 10 stycznia kryminalni zatrzymali kolejnych czterech złodziei w wieku od 17 do 20 lat. Wszyscy zatrzymani pochodzą z gminy Chybie. Śledczy przedstawili całej szóstce łącznie 9 zarzutów kradzieży i włamań. Obie grupy działały podobnie - mówi asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Kradli wszystko co przedstawiało jakąś wartość i można było sprzedać na złom. Skradli m. in. piec centralnego ogrzewania, który ważył 200 kg, ale także kaloryfery, przewody elektryczne, rury miedziane, pompy, gniazdka elektryczne, dekoder  telewizyjny. Skradli nawet taki drobiazg jak.... spinki do włosów. Ich łupem padła także kilkuset kilogramowa wiertarka wielowrzecionowa. Pocięli ją na miejscu . Wykonali kilka kursów samochodem i została sprzedana do punktu skupu złomu.

- Dwóch zatrzymanych z całej szóstki było wcześniej karanych za podobne przestępstwa. Pół roku wcześniej skradli miedziane rynny z kapliczki w Chybiu. Zatrzymanych pierwszych dwóch złodziei poruszało się rowerem z przypiętym do niego wózkiem. Natomiast pozostali członkowie grupy poruszali się samochodem - wyjaśnia rzecznik policji.

Straty oszacowano na ok. 4 tys. zł. Cała szóstka wkrótce stanie przed sądem. Grozi im do 10 lat więzienia.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Złomiarze zbrodniarze. Dla paru groszy narobią strat, Trakcje kolejową, studzienki bo na fajki będzie. Ja też nie mam pracy ani na piwo ale kraść nie będę żeby komuś zaszkodzić.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama