, środa 5 sierpnia 2020
Skradł setki rzeczy o wartości ponad 100 tys. złotych
Wszystkie odzyskane przedmioty zostały zabezpieczone w strumieńskim komisariacie i zajęły powierzchnię aż trzech policyjnych garaży oraz wiatę. fot. KPP Cieszyn Dodaj do Facebook

Skradł setki rzeczy o wartości ponad 100 tys. złotych

JM, KPP CIESZYN
Skradł setki rzeczy o wartości ponad 100 tys. złotych

Łupem włamywacza padały najczęściej różnego rodzaju narzędzia budowlane, okna, materiały termoizolacyjne, kable elektryczne, grzejniki i betoniarki. fot. KPP Cieszyn


Skradł setki rzeczy o wartości ponad 100 tys. złotych

Łupem złodzieja padły również czajniki bezprzewodowe, krzesła ogrodowe, szklanki, tacki, a nawet wózek dziecięcy i stary odkurzacz. fot. KPP Cieszyn


Skradł setki rzeczy o wartości ponad 100 tys. złotych

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. fot. KPP Cieszyn

Policjanci ze Strumienia zatrzymali 47-letniego mężczyznę, podejrzanego o dokonanie kilkudziesięciu włamań do budynków będących w budowie. Mieszkaniec województwa opolskiego skradł ponad pół tysiąca różnego rodzaju przedmiotów o szacunkowej wartości ponad 100 tys. złotych.
Sprawa ma zawiązek z kilkumiesięcznym śledztwem strumieńskich policjantów, którzy pracowali nad ustaleniem sprawców kilkudziesięciu włamań do budynków znajdujących się w trakcie budowy.

W wyniku działań operacyjnych i rozpoznania środowiska przestępczego policjanci, 8 września, zatrzymali 47-letniego mieszkańca województwa opolskiego. W należących do niego garażach i piwnicy mundurowi znaleźli ponad pół tysiąca przedmiotów mogących pochodzić z kradzieży. Łączną wartość znalezionych rzeczy szacuje się na ponad 100 tys. złotych.

- Wszystkie odzyskane przedmioty zostały zabezpieczone w strumieńskim komisariacie i zajęły powierzchnię aż trzech policyjnych garaży oraz wiatę. Łupem włamywacza padały najczęściej różnego rodzaju narzędzia budowlane, okna, materiały termoizolacyjne, kable elektryczne, grzejniki i betoniarki, ale nie gardził także innymi rzeczami jak używane czajniki bezprzewodowe, krzesła ogrodowe, wózek dziecięcy, stary odkurzacz, szklanki, tacki - opowiada asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Według policji mężczyzna działał na terenie powiatu cieszyńskiego, pszczyńskiego oraz województwa opolskiego. Mundurowi nie wykluczają, że dopuścił się również kradzieży na obszarze innych powiatów województwa śląskiego: bielskiego, jastrzębskiego, wodzisławskiego, rybnickiego i raciborskiego.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policji i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Komentarze: (16)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

????

Jej słudzy przebrani w czarne szaty ze znakiem krzyża śmierci opanowali nasze umysłyi kierują naszymi uczynkami. Tak wypełnia się Janowa przepowiednia Apokalipsy. Zbawiciel wkrótce nadejdzie i surowo osądzi błądzących we mgle nienawiści do bliźniego.

Powiedzcie mi, kiedy widzieliście policjanta na ulicy, kiedy odwiedził Was dzielnicowy by dowiedzieć się o Waszych kłopotach? Mało, kto zgłasza zauważone przestępstwo na policji, bo taki to "donosiciel". Sami nie przestrzegamy prawa, zwłaszcza w drobiazgach, bo to upierdliwe. Źle, albo w ogóle nie WYCHOWUJEMY młodzież, nie dajemy dobrego przykładu. Jesteśmy wulgarni, zazdrośni i nieżyczliwi dla siebie wzajemnie… i dla zwierząt też!!! Zły „pieniądz” wypiera w każdej dziedzinie życia ten dobry! Efekty mamy na co dzień wokół siebie, w sklepach, urzędach w lecznictwie, w polityce itd. Jakie z tego wnioski dla nas cieszyniaków, Polaków, LUDZI? Kto pierwszy powie, że gadam głupoty? Miłego dnia!

Typ postanowił ukraść milion rzeczy..
Złapano go po paru setkach...

wbrew oczywistemu zakazowi to kpina nie tylko z praworządności i równości - to policzek wymierzony nam wszystkim przez stawiających się ponad wszystko i wszystkimi - prócz przełożonych i księdza proboszcza - wypasionych, leniwych funkcjonariuszy. Dla nich chodzenie razem z pospólstwem po ulicach wydaje się być obrazą majestatu.

czyzby moja drabina ;/ skubany takiego do odrazu praca w czynie spolecznym na 10 lat minimum! a ja sie pytam CZEMU policja zamiast sie wozic wszedzie niech ruszy dupska i chodzi minimum 10 km na dzień !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polska w budowie

"Pierwszy milion trzeba ukraść" . Najtrudniejszy pierwszy krok zanim innych zrobisz sto.

i tyle na ten temat. Gdyby jej wynieśli z domu papucie po dziadku darła by się z pewności a w niebogłosy jakie to nieszczęście i jaka ta policja do dupy, że nie złapała złodzieja

Z taką tylko różnicą, że kombinowane stłuczki przynoszą szkodę koncernom ubezpieczeniowym okradającym nas każdego dnia, a taki złodziejaszek strumieński przynosi szkodę zwykłym ludziom, którzy latami ciężko pracowali i oszczędzali żeby móc postawić swój wymarzony domek

no szacun, spora wiedza na temat możliwości "zarobkowania"... widać nie trzeba w pierdlu siedzieć, żeby się doszkolić - wystarczy pierwsze lepsze forum!

Rozsądny komentarz, który szczególnie korzystnie wygląda na tle wypowiedzi słabo rozwiniętego duchowo" osobnika i nicku @seba.

Myślę, że złapano płotkę. 100 tys.? co to za pieniądze. Przy jednym przetargu publicznym można stracić dużo więcej. Dofinansowanie Viagry dla staruszków przyniosło więcej strat. Kary też były a dalej trwają farmaceutyczne przedsięwzięcia. Dwie, trzy kombinowane stłuczki samochodowe mogą przynieść porównywalne straty. Ja bym tego Pana wykorzystała do pracy w policyjnej prewencji. Np do sprawdzania zabezpieczeń przed kradzieżą. Może do wyłudzeń odszkodowań. Myślę że jakakowiek kara dla tego pana nie ograniczy podobnych procederów. Pójdzie do paki nabierze wprawy i być może będzie prowadził swój interes na znacznie wyższym poziomie.

no i kuźwa będzie sobie"siedział"za wasze i moje pieniądze góra 3-5 lat,jak będzie miał dobrego"papugę"to i może mniej,albo"zawiasiki".na szubienicę z nim!!!

No to się strumieniacy postarali. Brawo!

Nie wiem czy szkodę największą "zwykłym ludziom" czynią złodzieje. Szkodę większą czynią niby "odpowiedzialni" za bezpieczeństwo nie czyniący tego. Szkodę może czynić brak poszanowania prawa oraz przymiotnikowo pojmowana sprawiedliwość, również przez owych "zwykłych". Szkodę czynią trwoniący nasze podatki (w tym politycy) często wywyższający się ponad stan. Szkodę czynią z pewnością wykorzystujący instytucje publiczne do partykularnych, a często i prywatnych interesów. Szkodę czynią także skomplikowane, niejasne i jakże często sprzeczne między sobą przepisy. Szkodę wielką sprawiedliwości czynią ukrywający się za immunitetem. Obawiam się, że nasz 47-latek i jemu podobni to raczej pokłosie stanu moralno-ekonomicznego społeczeństwa. Fakt ukarać trzeba te czyny. Wątpliwej jednak jakości to sprawiedliwość, która srogo maluczki karze a "wielkim" pobłaża. Podobno kiedyś mawiano iż szlachectwo zobowiązuje. Nie jestem pewna czy jest to powiedzenie niesłuszne, choć pojęcie szlachectwa się nieco spauperyzowało.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama