, niedziela 23 luty 2020
Przestępczy duet trafił do aresztu
Młodzi przestępcy byli już znani policji. fot: ARCDodaj do Facebook

Przestępczy duet trafił do aresztu

KK, KPP Cieszyn
Obezwładnili 19-latka, pobili go, a następnie ukradli pieniądze, telefon komórkowy i paczkę papierosów. Decyzją sądu obaj przestępcy zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

9 grudnia ok. godziny 19.30 dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o dokonaniu rozboju na ulicy Dworcowej. Natychmiast skierował patrol interwencyjny na miejsce zdarzenia. - Stróże prawa ustalili, że do idącego 19-latka podeszło dwóch młodych mężczyzn, którzy wepchnęli go w zarośla i powalili na ziemię. Napastnicy obezwładnili swoją ofiarę, a następnie pobili. Kopiąc po głowie i uderzając w twarz spowodowali u niego wiele otarć i siniaków na całym ciele. Następnie z kieszeni poszkodowanego zabrali telefon komórkowy, pieniądze - ok. 3 zł i paczkę papierosów - informuje asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Policjanci ustalili szczegółowe okoliczności napadu, rysopisy sprawców oraz uzyskali informacje pozwalające na ustalenie i zatrzymanie przestępców. - Pół godziny od zgłoszenia rozboju wpadł pierwszy ze sprawców, kiedy wchodził do swojego mieszkania. Drugi został został namierzony półtorej godziny później, w centrum miasta. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Cieszyna w wieku 19 i 20 lat. Podczas przeszukania przy młodszym znaleziono pieniądze, napoczętą paczkę papierosów i telefon komórkowy. Starszy w chwili zatrzymania miał jeszcze w kieszeni marihuanę - dodaje Domagała.

Przestępcy byli znani stróżom prawa. Obaj byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama