, piątek 3 lipca 2020
Powiat cieszyńskim jednym z najbezpieczniejszych w województwie
- Wzrost dotyczy w głównej mierze przestępstw gospodarczych i z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - podkreśla asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Powiat cieszyńskim jednym z najbezpieczniejszych w województwie

JM
Według statystyk Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie w minionym roku na terenie powiatu cieszyńskiego odnotowano o blisko 600 przestępstw więcej niż w 2010 roku. Mimo tego powiat cieszyński należy do jednych z najbezpieczniejszych w województwie śląskim.

W 2011 roku policjanci z powiatu cieszyńskiego odnotowali ogółem 4583 przestępstw. Rok wcześniej było ich o 589 mniej. - Wzrost dotyczy w głównej mierze przestępstw gospodarczych i z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - podkreśla asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Funkcjonariusze przedstawili zarzuty 1965 sprawcom przestępstw (w 2010 r. było ich 1944), a 1785 osób objęto aktem oskarżenia. Sądy zastosowały środki w postaci tymczasowego aresztu wobec 56 osób (to o 12 więcej niż w 2010 roku). Wzrosła wykrywalność przestępstw dokonanych przez nieletnich. W minionym roku było ich 242, a rok wcześniej 193.

W sprawach o przestępstwa gospodarcze w 2011 roku stwierdzono 1007 takich przypadków. To o 353 przestępstw więcej niż w roku poprzednim. Wzrosła jednak wykrywalność tych przestępstw i wynosła ona 97,2 proc. W minionym roku odnotowano 2844 przestępstw o charakterze kryminalnym. To o 232 więcej niż w 2010 roku. Odnotowano jednak wzrost ich wykrywalności (wyniósł on 53 proc.). Wśród najpoważniejszych przestępstw jakie miały miejsce na terenie powiatu cieszyńskiego odnotowano 40 przestępstw dotyczących bójek lub pobić (o 16 więcej niż w 2010 roku), 37 przestępstw rozbójniczych (w 2010 roku było ich 40), 876 kradzieży (o 72 przypadki więcej w stosunku do 2010 roku), 412 kradzieży z włamaniem (16 przypadków mniej w porównaniu do roku poprzedniego), wszczęto 68 postępowań z mocy art. 156 i 157 Kodeksu Karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci oraz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (to o jeden przypadek mniej niż przed rokiem). W 2011 roku odnotowano 211 spraw z powodu uszkodzenia rzeczy i jest ich o 9 mniej niż w 2010 roku. Funkcjonariusze wszczęli też 380 postępowań w sprawie przestępstw narkomanii. W 2010 roku było ich 255.

Mimo że w minionym roku na terenie powiatu cieszyńskiego odnotowano więcej przestępstw niż w 2010 roku to i tak nasz region należy do jednych z bezpieczniejszych w województwie. - Spośród wszystkich komend miejskich i powiatowych województwa śląskiego pion kryminalny w rankingu mierników ocen narzuconych przez Komendę Główną Policji w roku 2010 uplasował się w czołówce - zauważa oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

nie jest źle w powiecie .....chociaż mniej wystawania na zamkowej i al. łyska w cieszynie i wyłapywania gówniarstwa z marihuaną a więcej patrolowania ulic i osiedli - szczególnie w weekendy wieczorem i od razu będzie bezpieczniej!!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama