, środa 5 sierpnia 2020
Policyjne podsumowanie weekendu: 12 sprawców przestępstw
Policjanci wydziałów prewencji i kryminalnego w całym powiecie zatrzymali łącznie 12 sprawców przestępstw. Wśród fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Policyjne podsumowanie weekendu: 12 sprawców przestępstw

SM/KPP CIESZYN
Od piątku do niedzieli cieszyńscy policjanci zatrzymali łącznie 12 sprawców przestępstw, w tym 4 nietrzeźwych kierowców. Zatrzymano też dwóch poszukiwanych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa w całym powiecie cieszyńskim przeprowadzili ponad 130 interwencji. Odnotowano 3 wypadki drogowe i 7 kolizji.

- Wszystkie wypadki drogowe były z udziałem motocykli. W piątek niemal jednocześnie w dwóch miejscach na terenie powiatu zgłoszono dwa wypadki, w których ranne zostały dwie osoby. Przed 18.00 w Zbytkowie na ulicy Wiślańskiej kierowca skody - 68-letni bielszczanin podczas zawracania zderzył się z kawasaki. Ranny 22-latek z powiatu pszczyńskiego, który kierował motocyklem został przewieziony do szpitala. Kolejno w Cieszynie na ulicy Z.K. Szatkowskiej 24-latek kierujący motocyklem ktm doprowadził do zderzenia z volkswagenem, którego kierowca wykonywał manewr skrętu w lewo. 53-letniej kobiecie kierującej samochodem nic się nie stało. Motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. W niedzielę około 15.40 w Wiśle Głębcach zgłoszono kolejny wypadek. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący hondą 28-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego stracił panowanie nad kierownicą motocykla i zderzył się z prawidłowo jadącym renaultem. Ranna została 56-letnia kobieta kierująca samochodem - wyjaśnia Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

Policjanci wydziałów prewencji i kryminalnego w całym powiecie zatrzymali łącznie 12 sprawców przestępstw. Wśród zatrzymanych podejrzanych znaleźli się sprawcy kradzieży, włamania, naruszenia nietykalności cielesnej, posiadania narkotyków i nietrzeźwi kierowcy. - W sobotę około 2.00 w centrum Skoczowa zgłoszono kradzież fiata. Policjanci prewencji zatrzymali sprawców. To dwaj mieszkańcy Skoczowa w wieku 17 i 18 lat. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pobytu za kratkami. Tego samego dnia przed 21.00 na ulicy Benedyktyńskiej w Cieszynie zgłoszono kolizję drogową. Kierowca volvo - 22-letni cieszynianin podczas cofania zderzył się z samochodem kia. 22-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,9 promila alkoholu w organizmie - wyjaśnia Domagała.

Pozostali nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani wczoraj na terenie w Harbutowic, Skoczowa i Kończyc Małych. Większość zatrzymanych usłyszała już zarzuty.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama