, piątek 10 lipca 2020
Policjanci zatrzymali 21 poszukiwanych listami gończymi
W pierwszym kwartale 2014 roku na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania dokonano zatrzymania i ekstradycji do Polski 6 osób poszukiwanych. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Policjanci zatrzymali 21 poszukiwanych listami gończymi

SM/KPP CIESZYN
Policjanci z Cieszyna w ciągu trzech miesięcy zakończyli sprawy 21 osób poszukiwanych listami gończymi. Z czego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) dokonano zatrzymania i ekstradycji do Polski 6 osób poszukiwanych. Kolejne 4 osoby poszukiwane ENA zostały zatrzymane i do dziś oczekują na ekstradycję. Poszukiwani ukrywali się w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Czechach i Francji.

Policjanci z Zespołu d/s Poszukiwań Wydziału Kryminalnego KPP Cieszyn w minionym kwartale zakończyli 21 postępowań w sprawie poszukiwanych osób listami gończymi. - Jeden poszukiwany został namierzony przez stróży prawa z strumieńskiego komisariatu, a dwóch przez policjantów cieszyńskiego wydziału prewencji. Wśród zatrzymanych był mężczyzna poszukiwany od 8 lat. 65 letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego był poszukiwany 11 listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. Podejrzany między innymi za oszustwa, wyłudzenie kredytu, fałszowanie dokumentów i wprowadzenie w obieg fałszywych środków pieniężnych wpadł na terenie jednego z kempingów w Ustroniu - wyjaśnia Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

Kolejny zatrzymany, to 36-letni mieszkaniec Skoczowa, który w 2001 roku dopuścił się innej czynności seksualnej. Sprawa wyszła na jaw 5 lat później. Od tego czasu mężczyzna się ukrywał. - Poszukiwany ENA wpadł w Wielkiej Brytanii. Namierzył go tam jeden z policjantów z cieszyńskiej policji pracujących w Zespole Poszukiwań. Zatrzymany oczekuje teraz na ekstradycję - podaje Domagała.

Z kolei 47-letni mieszkaniec został zatrzymany w styczniu we Francji. Był poszukiwany za oszustwa dwoma listami gończymi oraz miał wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania. - Dzięki współpracy cieszyńskiego zespołu poszukiwań oraz polskiego konsulatu we Francji, policjanci dotarli do szczegółowych informacji dotyczących jego miejsca pobytu. W krótkim czasie został namierzony i zatrzymany przez tamtejsze Biuro Interpolu. Mężczyzna przebywa już w więzieniu w Polsce - dodaje rzecznik cieszyńskiej policji.

Jak informuje rzecznik cieszyńskiej policji, to już kolejne zatrzymane osoby z terenu powiatu cieszyńskiego, które wpadły dzięki skutecznej wymianie informacji i międzynarodowej współpracy Policji. - W pierwszym kwartale 2014 roku na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania dokonano zatrzymania i ekstradycji do Polski 6 osób poszukiwanych. Zostały zatrzymane we Francji, Holandii, Czechach i Wielkiej Brytanii. Kolejne 4 osoby poszukiwane ENA zostały zatrzymane i do dziś oczekują na ekstradycję w Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii - wylicza Domagała.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama