, sobota 18 września 2021
Policja szuka świadków wypadku busa
Kierowca busa jadącego z Bielska-Białej do Cieszyna zjechał z drogi, wpadł do rowu, gdzie dachował.  fot: KMP Bielsko-BiałaDodaj do Facebook

Policja szuka świadków wypadku busa

SM/KMP Bielsko-Biała
Policja szuka świadków wypadku busa


Policja szuka świadków wypadku busa


Policja szuka świadków wypadku busa


Policja szuka świadków wypadku busa

Po sobotnim wypadku busa, w którym rannych zostało 19 osób, policjanci z komendy miejskiej policji w Bielsku-Białej poszukują świadków zdarzenia, a w szczególności osób, które uczestniczyły w wypadku, a oddaliły się z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło w sobotę, tuż po godz. 11.00 w Świętoszówce. Kierowca busa jadącego z Bielska-Białej do Cieszyna zjechał z drogi, wpadł do rowu, gdzie dachował. Do szpitali przewieziono 18 osób: 6 osób do WSS w Bielsku-Białej, 8 osób do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, 1 osoba do WSS nr 5 w Sosnowcu, 1 osoba do Szpitala Miejskiego w Sosnowcu, 2 osoby do Szpitala w Cieszynie. Na miejsce zdarzenia dotarły załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gliwic i Krakowa, które przetransportowały najciężej rannych do szpitali.

- Z wstępnych ustaleń wynika, że na śliskiej nawierzchni kierowca busa utracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, a następnie dachował. Część pasażerów zakleszczyła się w pojeździe. Strażacy pomogli im wydostać się na zewnątrz. Początkowo otrzymaliśmy zgłoszenie o 5 osobach rannych. Sytuacja rozwijała się jednak dynamicznie i do załóg pogotowia ratunkowego, które pracowały na miejscu zgłaszali się kolejni poszkodowani. Na miejsce dotarły także śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gliwic i Krakowa, które przetransportowały najciężej rannych do szpitali. Ostatecznie do szpitali w Bielsku-Białej, Cieszynie i Sosnowcu trafiło 19 poszkodowanych, w tym 4 osoby z poważnymi obrażeniami ciała - informuje Elwira Jurasz, rzecznik bielskiej policji.

Badanie alkomatem wykazało, że 26-letni kierowca busa był trzeźwy. Ruch w miejscu zdarzenia został wstrzymany na około 3 godziny. W tym czasie policyjni technicy kryminalistyki prowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Z ustaleń policji wynika, iż busem podróżowało 27 osób. 22 zajęły miejsca siedzące (plus kierowca). Najprawdopodobniej w busie znalazły się także 4 osoby, które podróżowały stojąc. Osoby te oddaliły się z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb ratunkowych. - Apelujemy do świadków zdarzenia, a w szczególności osób, które uczestniczyły w wypadku, a oddaliły się z miejsca zdarzenia o kontakt z bielską Policją - na numery alarmowe 997 lub 112 - apelują policjanci.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jeśli ktoś zna osoby poszkodowane proszę o kontakt annafiolek123@wp.pl Mam do przekazania informacje.

Ja jeżdżę autobusem, bo:
- bezpieczniej,
- ceny takie same jak busem,
- bo ja jestem KUL, a nie cieniasem jeżdżącym busiarstwem.

kto wie który to był kierowca? nie ten młody taki, niski, ciemno brązowe wlosy, szybko jeżdżący i gadajacy często przez telefon?

Na jakiej podstawie są zarejestrowane busy na stojląco?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama