, sobota 15 sierpnia 2020
Policja podsumowuje świąteczny weekend
Działania rozpoczęły się w piątek o godzinie 6.00, a zakończyły wczoraj o godzinie 22.00. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Policja podsumowuje świąteczny weekend

Wczoraj zakończyła się prowadzona na terenie całego województwa akcja "Bezpieczny Weekend". Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad stu cieszyńskich policjantów. Mimo że nie było poważniejszych wypadków, policja miała co robić. Niechlubny rekordzista przerwy świątecznej miał w chwili zatrzymania przez drogówkę 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Działania rozpoczęły się w piątek o godz. 6.00, a zakończyły wczoraj o godz. 22.00. W tym czasie 43 policjantów drogówki oraz 151 policjantów innych wydziałów czuwało nad bezpieczeństwem uczestników ruchu na drogach powiatu cieszyńskiego. Policjantów z cieszyńskiego garnizonu wsparło prawie 60 strażników miejskich i 15 funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz innych służb.

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. W sumie zatrzymano trzech kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Ponadto zatrzymano dwóch kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ujawniano też naruszenia popełnione przez kierowców, którzy wykazali się nieodpowiedzialnością, nie używając pasów bezpieczeństwa lub przewożąc swoje pociechy bez odpowiednich fotelików. W czasie trwania akcji odnotowano 10 kolizji drogowych. Na drogach powiatu cieszyńskiego podczas całego świątecznego weekendu nie doszło do żadnych wypadków drogowych.

Sporo pracy mieli również policjanci wydziałów prewencji i kryminalnego w całym powiecie. W weekend policjanci w całym garnizonie cieszyńskim przeprowadzili ponad 125 interwencji. Doszło do czterech kradzieży oraz jednego uszkodzenia mienia. Zatrzymano łącznie ośmiu sprawców przestępstw oraz dwie osoby poszukiwane w tym jedną poszukiwaną listem gończym. Dzięki zdecydowanej postawie policjanci prewencji udaremnili dwie próby popełnienia samobójstwa na terenie Cieszyna.

Niechlubnym rekordzistą weekendowej statystyki pijanych kierowców okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego. Kierowca motoroweru został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę w Kończycach Wielkich na ulicy Zamkowej. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Większość zatrzymanych usłyszała już zarzuty i wkrótce ich sprawa trafi do sądu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama