, czwartek 22 sierpnia 2019
Policja: Pijani kierowcy bez taryfy ulgowej
Policjanci zwalczają pijaństwo wśród kierowców. fot, mat. pras. Dodaj do Facebook

Policja: Pijani kierowcy bez taryfy ulgowej

KK, KPP Cieszyn
Ośmiu pijanych kierowców zatrzymała policja na drogach powiatu cieszyńskiego w miniony weekend. Rekordzista miał ponad 3,5 promila alkoholu i już nałożony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wszystkim zatrzymanym grożą surowe sankcje karne.
- W sobotę, 4 czerwca, tuż przed godz. 19.00 w Cieszynie na ulicy Moniuszki policjanci z "patrolówki" zatrzymali do kontroli renault clio. Za kierownicą siedział 43-letni mieszkaniec miasta. Policjanci szybko ustalili, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia samochodów, otrzymał go właśnie za jazdę po pijanemu. Ten jednak nie specjalnie się tym przejmował, gdyż po badaniu alkomatem okazało się, że znowu jest kompletnie pijany. Wydmuchał w alkomat ponad 3,5 promila. Tego samego dnia, po godz. 23.00 w Wiśle Jaworniku, na rowerze tzw. "zygzakiem" jechał 25-letni wiślanin. Zastopowali go miejscowi policjanci. Okazało się, że był pijany. Stwierdzono u niego ponad 2 promile - relacjonuje mł. asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

To nie jedyne przypadki zatrzymania kierowców, prowadzących samochody pod wpływem alkoholu. - W niedzielę, 5 czerwca, po 2.00 w nocy w Ustroniu na ulicy Cieszyńskiej stróże prawa zatrzymali daihatsu charade, kierowane przez 32-letniego mieszkańca tego miasta. Po badaniu alkomatem okazało się, że miał w organizmie niespełna 3,5 promila. Teraz wszyscy odpowiedzą przed sądem - dodaje Domagała.

Pijanych kierowców wciąć nie brakuje, nie stosują się do surowych kar, nie wyciągają wniosków z prowadzonych akcji informacyjnych. Policjanci zapewniają, że nie będą pobłażać nietrzeźwym kierowcom i będą ich konsekwentnie zatrzymywać.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

jes zarejestrowanym znakiem unijnym co nadaje tejże Trójwiesi charakter Dobra Narodowego i Spuścizny Ludowej, co oznacza m. in. objęcie ochrona prawną zabytków nie tylko kultury materialnej, ale także i duchowej oraz tradycji. Z tego powodu nie przewiduje sie żadnych działań mogących narazić na szwank zwyczaje i obrzedy tego regionu. Wiecej informacji: karczma "U Ujca", Istebna.

Piekla nie ma....jak i nieba to kler wymyslil..

tysiące śmiertelnych ofiar... I więzienia zapełnione małolatami, co chciały się pośmiać i posłuchać muzyki przy trawie. Piekło wypełnione będzie durniami, co rękę do tej haniebnej głupoty przyłożyli.

Jeden z nich byl kleryk ale tego nie ma w statystyce.....

jedna akcja i wielkie halo! wystarczyłoby stanąć w Trójwsi; np. koło karczmy "Złoty Groń" i wtedy nałapaliby dużo więcej; niestety panuje tu dziwny zwyczaj siadania za kierownicę po wypiciu alkoholu; ale miejscowi policjanci tego nie widzą; co ciekawe nawet mieszkający tu komendant :(

to elektorot 100% kryminalistow wiec o czym tu gadac.

surowe kary? Nie ma taryfy ulgowej? Dziwne, bo jak by nie było Pan Komendanta Cieszyńskiej Straży Miejskiej Policja złapała za kółkiem w stanie nietrzeźwym i stale jest komendantem. Brednie opowiadacie.

Jakie sensowne propozycje na skuteczne karanie pijanych kierowców (często wielokrotnych recydywistów), kórzy w d... mają wszelkie sądowe wyroki, zakazy i dalej siadają za kółko nawaleni jak stodoła po żniwach. Może wyłupywać oczy albo obcinać dłonie. Wiem, że to nierealne, ale jak trzeźwi użytkownicy dróg mają bronić się przed takimi debilami? 3.5 promila to już niezła bania i w każdej chwili taki delikwent może po prostu kogoś zabić. A jak to będzie Twoje dziecko, żona, mąż...?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama