, poniedziałek 1 marca 2021
Policja: Nietrzeźwi za kółkiem. Bilans weekendu
W miniony weekend sprawcami kilku kolizji i wypadków byli nietrzeźwi kierowcy. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Policja: Nietrzeźwi za kółkiem. Bilans weekendu

KK, KPP Cieszyn
Jedenastu pijanych kierowców zatrzymali policjanci w miniony weekend. Niechlubny rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę "na podwójnym gazie" grozi wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend na drogach naszego powiatu doszło do ponad 10 kolizji. Odnotowano jeden wypadek drogowy, w którym ranne zostały dwie osoby. - W sobotę, 24 marca, około godziny 15.00 na ulicy Szymanowskiego w Cieszynie kierujący motocyklem honda CBR uderzył w citroena saxo, który wyjechał z bocznej drogi. Ranny 24-letni motocyklista trafił do szpitala. Z miejsca wypadku pogotowie zabrało również pasażerkę citroena, która pozostała w szpitalu na obserwacji. 64-letni kierowca saxo był trzeźwy, natomiast motocykliście pobrano krew do badań - wyjaśnia asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Od piątku do niedzieli na drogach powiatu cieszyńskiego, policjanci prowadzili wyrywkowe kontrole stanu trzeźwości kierowców. Pierwszego nietrzeźwego kierowcę zatrzymano na terenie gminy Strumień. W piątek, 23 marca, kilkanaście minut przed godziną 1.00 w nocy na ulicy Katowickiej w Pruchnej, policjanci zatrzymali mężczyznę jadącego "zygzakiem" motorowerze. - Kierował nim 23-letni mieszkaniec Cieszyna i miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast wieczorem na ul. Cieszyńskiej w Dzięgielowie jazdę zakończył 59-letni kierowca fiata 126p. Mieszkaniec Cisownicy, u którego patrol z komisariatu w Ustroniu stwierdził ponad 2 promile alkoholu, był niechlubnym rekordzistą ostatnich dni. Jeszcze tego samego dnia o 18.00 w Kończycach Małych przy ul. Korczaka zatrzymano, pochodzącego z Kaczyc 61-latka, prowadzącego ładę samarę. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie - wymienia rzecznik policji.

W sobotę, 24 marca, rano patrol z Wydziału Ruchu Drogowego, na ul. Wiślańskiej w Bąkowie wykonywał czynności w związku z kolizją drogową. Kierujący fordem focusem zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w barierki energochłonne. Kierowca był pod wpływem alkoholu. - Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast w niedzielę, 25 marca, o godzinie 1.00 na ulicy Michejdy w Cieszynie funkcjonariusze prewencji zatrzymali do kontroli 21-letniego kierowcę samochodu hundai getz. Mieszkaniec Dziegielowa wydmuchał w alkomat ponad promil alkoholu - przyznaje Domagała.

Wszystkim zatrzymanym grożą grzywny, a nawet kary pozbawienia wolności do 2 lat.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wyliczanie zatrzymanych pijanych kierowców, którzy choć byli pijani, to nie popełnili żadnego wypadku ani kolizji jest równie dobre jak wyliczanie, ilu zmęczonych kierowców zatrzymała policja; ilu okularników zatrzymała policja; ile kobiet zatrzymała policja; ile z tych kobiet miało białe buty, itd.
To są tego typu nic nie znaczące informacje, za to całkowicie zgodne z panującą ideologią.

Przed wojną wrogami byli kułacy, podczas wojny żydzi, po wojnie spekulanci a teraz pijani kierowcy.
To jest normalny komunizm a każdy komunizm musi mieć wroga.

Jeżeli dla Ciebie pijani kierowcy nie są wrogami, to gratuluję niefrasobliwości, no chyba, że kruk krukowi... Pijany kierowca to potencjalny ZABÓJCA, trzeba ich ścigać i tępić wszelkimi możliwymi sposobami

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama