, środa 26 luty 2020
Polak utonął w Czechach. Tragiczny bilans weekendu nad wodą
W drugim dniu poszukiwań udział wzięły specjalne jednostki policji z Ostrawy. fot. www.policie.cz Dodaj do Facebook

Polak utonął w Czechach. Tragiczny bilans weekendu nad wodą

STEFAN MAŃKA
W sobotę, 27 sierpnia, na zaporze w Cierlicku, ok. 14 km od Cieszyna, utonął 20-letni mężczyzna pochodzący z Polski. Tego samego dnia, do utonięcia doszło również, na jeziorze w Boguminie.
Do wypadku w Cierlicku doszło w sobotę w godzinach dopołudniowych. Cały dzień policyjni nurkowie przeszukiwali rejon cierlickiej tamy. Ciało znaleziono dopiero w niedzielę popołudniu. Okoliczności zdarzenia bada policja.

- Policyjni nurkowie w sobotę od południa poszukiwali mężczyzn, którzy utonęli w dwóch zbiornikach wodnych. W pierwszym przypadku, do utonięcia doszło po godzinie 14.00, na cierlickiej tamie. W okolicy ośrodka rekreacyjnego Tarem, 20-letni chłopak, polskiej narodowości, wywrócił się podczas pływania na materacu. Według świadków mężczyzna zanurzył się pod powierzchnię wody i już nie wypłynął. Policyjni nurkowie przeszukiwali oznaczone miejsce do późnych godzin wieczornych, jednak ciała nie znaleziono. W niedzielę wrócili w okolicę tamy, wznawiając poszukiwania. Na miejsce ściągnięte zostały również specjalne jednostki policji z Ostrawy, które wraz z policjantami z Cierlicka przeszukały brzegi jeziora - wyjaśnia portalowi denik.cz, rzecznik prasowa karwińskiej policji - Zlatuše Viačková.

Tego samego dnia, do utonięcia doszło również, na jeziorze w Boguminie.

- Około godziny 17.30, otrzymaliśmy zgłoszenie, że na jeziorze Vrbickim spadł z deski windsurfingowej mężczyzna. Dostał się pod powierzchnię wody i już się nie wynurzył. Około godziny 21.00 znaleziono ciało mężczyzny. Prawdopodobnie 73-letniego. Jego tożsamości nie mamy jeszcze potwierdzonej - dodaje Viačková.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

a czy nie powinno być: "utonął w jeziorze"?
- tak czy inaczej szkoda człowieka.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama