, sobota 30 maja 2020
Plantacja w Chybiu zlikwidowana
Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat... fot: CBŚPDodaj do Facebook

Plantacja w Chybiu zlikwidowana

red.
Funkcjonariusze CBŚP z Chełma i BiOSG zlikwidowali dwupoziomową plantację marihuany w centrum Chybia. Łącznie znaleziono 2, 5 tys. Krzewów konopi i 65 kilogramów marihuany. Zatrzymane zostały również 3 osoby.

Wartość narkotyków szacuje się na 12 mln złotych, a zabezpieczony sprzęt na 2 mln złotych. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej w związku z wytarzaniem znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

- Kilkumiesięczna praca funkcjonariuszy CBŚP z Chełma i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej doprowadziła do likwidacji jednej z najlepiej zorganizowanych upraw konopi indyjskich. Funkcjonariusze namierzyli posesję w powiecie cieszyńskim, na której została zbudowana cała instalacja do uprawy. Kiedy weszli do budynku przemysłowego w miejscowości Chybie okazało się, że plantacja mieści się na dwóch piętrach. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego Marka K. z Niemiec – organizatora uprawy i dwóch jego współpracowników – 35-letniego Marka F. z Bochni i 33-letniego Krzysztofa S. z Wisły – informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

Budynek podzielony był na dwa piętra. Organizatorzy ponieśli nakłady z rzędu około 2 milionów złotych. Plantacja została wyposażona min. w kompleksowe systemy oświetlanie, nawadniania, wentylacji, kontroli wilgotności oraz nawożenia których procesy nadzorowane były przez synchronizowany zestaw urządzeń monitorujących parametry wpływające na szybki wzrost roślin w celu uzyskania jak największej wydajności. Przestępcy korzystali z nielegalnego przyłącza energetycznego o mocy kilkunastu tysięcy volt mogącego zaopatrzyć w energię duże osiedle mieszkaniowe, co mogło stanowić zagrożenia dla zdrowia i życia okolicznych mieszkańców. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 2,5 tys. krzewów w różnym stanie wzrostu, 65 kilogramów gotowego suszu, 15 litrów oleju konopnego.

W Wydziale Zamiejscowym ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie nadzorującej to postępowanie, mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej w związku z wytwarzaniem znacznych ilości narkotyków. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Na razie zostali aresztowani na trzy miesiące.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Moc nie mierzy się w voltach.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama