, środa 5 sierpnia 2020
Pijany kierowca tira został zatrzymany
59-letni mieszkaniec Ustronia miał 0,95 promila alkoholu w organizmie. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Pijany kierowca tira został zatrzymany

MB/MAT.PRAS.
W ramach akcji policyjnej "Truck & Bus" zatrzymano kierowcę tira, który miał niespełna 1 promil alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło na krajowej drodze nr 81 pod Skoczowem.

Wczoraj na terenie powiatu cieszyńskiego, jak również w całym województwie śląskim policjanci drogówki wspólnie funkcjonariuszami z Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania "Truck & Bus". Drogówka szczególnie bacznie przygląda się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Sprawdzane są: trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, uprawnienia oraz czas jazdy i wypoczynku.

W akcji na terenie powiatu cieszyńskiego wzięło udział kilkunastu policjantów wydziału ruchu drogowego oraz patrol ITD. Stróże prawa skontrolowali blisko 70 kierujących, w tym 7 autobusów i ponad 40 samochodów ciężarowych.

Policjanci cieszyńskiej drogówki przed 18.00 w Wiślicy na DK 81 zatrzymali do kontroli kierowcę scanii z naczepą. Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. 59-letni mieszkaniec Ustronia miał 0,95 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

W najbliższym czasie należy się spodziewać podobnych wzmożonych kontroli samochodów ciężarowych i autokarów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama