, piątek 16 kwietnia 2021
Petr K. oskarżony o zabicie żony i córki
Petr K. został zatrzymany przez policję we wtorek 18 lutego. fot: Ploerror/wikimedia commonsDodaj do Facebook

Petr K. oskarżony o zabicie żony i córki

SM
We wtorek 18 lutego zatrzymany został Petr K. z Karwiny. Zatrzymanie ma związek ze śmiercią dwóch czeskich turystek - matki i jej córki, które pod koniec lipca 2013 roku zostały znalezione martwe w egipskim kurorcie Hurghada nad Morzem Czerwonym. Petr K. jest mężem i ojcem zmarłych.

- Zatrzymany jest podejrzany o zabójstwo w związku ze śmiercią dwóch kobiet w Egipcie - potwierdził karwińskiemu dziennikowi Tomáš Kužel, rzecznik morawsko-śląskiej policji, który nie chciał ujawnić jakie dowody obciążyły Petra K. oraz jaki mógł być motyw zabójstwa 36-letniej żony oraz 8-letniej córki.

Dochodzenie w tej sprawie trwało 7 miesięcy. Początkowo podejrzewano, że cała rodzina zatruła się w jednej z restauracji w Hurgadzie. Jak informowała czeska agencja prasowa, powołując się na krewnych zmarłych, po zaistnieniu objawów zatrucia cała trójka próbowała zwalczyć zatrucie lekami przywiezionymi z Czech. Ojciec rodziny miał obudzić się w nocy i widząc bezwładne ciała żony oraz córki wezwać pomoc, a następnie stracił przytomność. Petr K. jako jedyny świadek i jednocześnie podejrzany o popełnienie przestępstwa, do końca października przebywał w Egipcie, gdzie prowadzona była większa część śledztwa. Oskarżonemu grozi 30 lat więzienia, a nawet dożywocie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama