, piątek 3 lipca 2020
Od czerwca dokonali 17 przestępstw, teraz grozi im więzienie
Policjanci z Komisariatu Policji w Zebrzydowicach zakończyli postępowanie w sprawie grupy przestępczej.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Od czerwca dokonali 17 przestępstw, teraz grozi im więzienie

BŚ/KPP Cieszyn
Włamania, rozboje, pobicia i kradzieże samochodów. W sumie 17 przestępstw mają na swoim koncie czterej zatrzymani z grupy przestępczej działającej na terenie powiatu cieszyńskiego. Zatrzymanym grożą surowe sankcje karne.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zebrzydowicach zakończyli postępowanie w sprawie grupy przestępczej. W czerwcu ubiegłego roku policjanci, w jednym z mieszkań w Pogwizdowie zatrzymali czterech młodych mężczyzn - dwóch mieszkańców gminy Hażlach w wieku 22 i 31 lat, oraz dwóch 18-latków z Katowic. Zatrzymani podejrzani byli o pobicie mieszkańca Brzezówki. - Podczas przeszukania posesji ujawniono na niej ukryte, częściowo zdemontowane dwa samochody VW Golf. Śledczy zajmujący się sprawą ustalili, że pojazdy zostały wcześniej skradzione z terenu Cieszyna i Pogwizdowa informuje asp. Rafał Domagała, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

W trakcie prowadzonego śledztwa funkcjonariusze zebrali wobec członków grupy materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie im zarzutów popełnienia 17 przestępstw. Najwięcej z nich dokonaanych zostało w nocy z 8/9 czerwca. - Zatrzymani poruszali się własnym samochodem. Najpierw trzech z nich usiłowało włamać się do baru w Kończycach Małych. Potem pojechali do Jastrzębia Zdroju gdzie włamali się do kiosku. Ich łupem padły papierosy wartości 300 zł. Następnie w Cieszynie i Pogwizdowie skradli stojące na ulicy dwa volkswageny. Po drodze, w Cieszynie, dokonali kradzieży dokumentów. Następnego dnia dwaj mieszkańcy powiatu napadli na mężczyznę idącego ulicą - komentuje Domagała.

Na wniosek śledczych i prokuratora, wobec dwóch mieszkańców gminy Hażlach, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Dwóch aresztowanych było już wcześniej karanych za popełnione przestępstwa. W sprawie dwóch mieszkańców Katowic śledczy ustalili, że należą do większej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów na terenie całego województwa.

Akt oskarżenia został już skierowany do Sądu Rejonowego w Cieszynie. Zatrzymanym grożą surowe sankcje karne.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama