, piątek 4 grudnia 2020
Mniej pobłażliwości ze strony strażników miejskich
Nowinka techniczna ma więc wpłynąć na szybkość przepływu informacji oraz ograniczenie procedur administracyjnych. fot: Dorota HavlíkováDodaj do Facebook

Mniej pobłażliwości ze strony strażników miejskich

SM
Mniej pobłażliwości w stosunku do osób, które wielokrotnie dopuszczają się wykroczeń na terenie miasta. W realizacji takiego celu ma pomóc nowa aplikacja mobilna, w którą wyposażeni zostali strażnicy miejscy z Czeskiego Cieszyna. Dzięki niej funkcjonariusze będą mogli m.in. sprawdzić jakich wykroczeń w przeszłości dopuściła się zatrzymana osoba, a także czy nie jest ona poszukiwana przez policję

Mobilna aplikacja "Vera", była testowana przez strażników miejskich od początku sierpnia. Od września będzie już przez nich wykorzystywana w codziennej pracy. Jak informuje Urząd Miasta w Czeskim Cieszynie, system "Vera", umożliwia szybki dostęp do danych, które obecnie sprawdzane były poprzez kontakt telefoniczny z centralą. Nowinka techniczna ma więc wpłynąć na szybkość przepływu informacji oraz ograniczenie procedur administracyjnych. Wszystko odbywa się bowiem za pomocą telefonu komórkowego. Możliwość dostępu do informacji o popełnieniu podobnego wykroczenia w przeszłości ma także pomóc strażnikom podjąć decyzję, czy zakończyć interwencję pouczeniem czy mandatem.

Co ważne, dzięki nowemu narzędziu strażnicy miejscy z Czeskiego Cieszyna będą mogli sprawdzić także turystów z Polski. - Informacje o ukaraniu mandatem za podobne lub inne wykroczenie dotyczyć będą wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania oraz obywatelstwa, którzy weszli w konflikt z prawem na terenie naszego miasta. Przykładowo, jeśli ktoś został pouczony za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, to jego dane zostaną wprowadzone do systemu i następnym razem nie będzie mógł tłumaczyć się swoją niewiedzą - wyjaśnia Dorota Havlíková, rzeczniczka UM w Czeskim Cieszynie, i dodaje, że przy powtarzających się wykroczeniach strażnicy będą mogli stosować wyższe kary.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama