, wtorek 22 lipca 2014
Ministerstwo Gospodarki ostrzega przed wpisami do rejestrów przedsiębiorców
Firmy wysyłające wezwania do zapłaty najczęściej wykorzystują określenia typu - Krajowy Rejestr Pracodawców, Rejestr Polskich Firm, Rejestr Polskich Podmiotów, Krajowy Rejestr Firm, Centralna Ewidencja i Rejestr itp. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Ministerstwo Gospodarki ostrzega przed wpisami do rejestrów przedsiębiorców

SM/
Nieco ponad rok temu co najmniej kilkanaście tysięcy przedsiębiorców w całej Polsce otrzymało wezwanie do zapłaty jednorazowej opłaty rejestracyjnej na rzecz Krajowego Rejestru Informacji o Przedsiębiorcach. Aktualnie Ministerstwo Gospodarki ostrzega przed kolejnymi firmami "prowadzącymi rejestry", które wykorzystują fakt rejestracji przedsiębiorców będących osobami fizycznymi w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), kierując do nich korespondencję z wezwaniem do zapłaty.

Treść wezwania sugeruje konieczność wpłaty określonej kwoty - w przedziale od 72 zł do 248 zł na konto podmiotu, którego dane wynikają z załączonego przekazu pocztowego.

"Wpisani do CEIDG przedsiębiorcy zgłaszają skargi do Ministra Gospodarki w związku ze wspomnianym działaniem. Wielu przedsiębiorców, mimo zamieszczenia odpowiedniego ostrzeżenia na stronie internetowej CEIDG, nieświadomie dokonuje wpłat, ponieważ powoływanie się w treści pism na wpis do "Centralnego Rejestru" lub "Rejestru Polskich Podmiotów" stanowi silny czynnik motywacyjny dla przedsiębiorców i skłania ich do zapłaty żądanej kwoty" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Gospodarki, który w dalszej części wyjaśnia, że jedynym rejestrem publicznym ewidencjonującym przedsiębiorców-osoby fizyczne jest CEIDG, którą prowadzi Minister Gospodarki i do której wpis jest bezpłatny. "Przedsiębiorca może podjąć działalność gospodarczą w dniu złożenia wniosku o wpis do CEIDG. Wszelkie wezwania do zapłaty nadsyłane przez różne podmioty należy traktować, jako ofertę komercyjną, nie związaną z CEIDG. Dokonanie zatem żądanej zapłaty jest całkowicie dobrowolne" - czytamy w dalszej części oświadczenia.

Ministerstwo informuje również, iż wszystkie w/w sprawy są przekazywane do właściwych prokuratur, ponieważ działania takie mogą również odpowiadać znamionom przestępstwa, o którym mowa w art. 286 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny.

Dotychczas odnotowano następujące nazwy "prywatnych" rejestrów:

 • Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców Sp. z o.o., ul. Złota 59, 00-120 Warszawa;
 • Europejska Ewidencja i Informacja o Działalnościach Gospodarczych EEIDG Sp. z o.o., ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa;
 • Ewidencja Działalności Gospodarczych s.r.o. INF.DAT, ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa
 • Rejestr Polskich Firm i Działalności Gospodarczych, czyli FIRM.INFO Sp. z o.o., ul. Ogrodowa 28/30 lok.230, 00-896 Warszawa;
 • Rejestr Polskich Podmiotów Gospodarczych, czyli GALOR Sp. z o.o.
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, Rafał Nobis, Al. Solidarności 115/2, 00-140 Warszawa;
 • Krajowy Rejestr Firm i Działalności Gospodarczych, Tomasz Zabilski, ul. Piastowska 1/2,  48-300 Nysa;
 • Centralny Oddział Ewidencji Działalności Gospodarczej, Mariusz Sebastian Breczko Białystok;
 • Krajowa Ewidencja Informacji o Przedsiębiorcach, ul .Piękna 68, 00-672 Warszawa;
 • Krajowy Rejestr Informacji o Przedsiębiorcach, ul. Piękna 24/26A/1, 00-549 Warszawa.
 • Komentarze: (144)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Również
  OSTRZEGAM oszuści działają bezkarnie wiedząc że człowiek który zakłada działalnośc, by może po raz pierwszy, uwierzy we wszystko co napisane, podpierają się cwaniaki ze jest to oferta aby miec podkładkę do Prokuratury w razie co i mają się dobrze. Pamiętajcie 100 razy zapytajcie w Urzędzie Gminy . Wpis działalności jest całkowicie bezpłatny tak jak i zgłoszenie do ZUS i Urzędu Skarbowego. Jeśli chcesz byc na podatku Vat to jest to jedyna opłata która poniesiesz w urzędzie skarbowym przy VAT-R rejestracji. Ten kto nie jest na podatku VAT nie płaci nic nic nic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Naciągacze będą pisac tysiące listów bo im się to opłaci. Pomyślcie jakie krocie zarabiają na biednych ludziach, którzy często od ust sobie odbierają bo się boją ze ktoś im zamknie działalnośc jak nie opłacą. jestem tym zbulwersowana . Jestem starta księgową i dlatego wszystko sprawdzam i wiem i nie daje się nabra na takie numery drodzy rodacy nie dajcie się nabierac proszę abyście potem nie żałowali. czytajcie, czytajcie, czytajcie, dzwońcie do Urzędu Ministra Gospodarki oni o tym ostrzegają, przyjmują nowe adresy oszustów i kont które się plenią jak grzyby po deszczu aby tylko nie było łatwo ich namierzyc. Tak samo jak chcecie zmienic dostawce energii, gazu, telefonu, itd. dzwoncie zawsze bezposrednio do waszego operatora albo idzcie jak macie blisko, sprawdzajcie, kontrolujce. Na całym świecie są cwaniacy ktorzy zyja z ciężkiej pracy uczciwych ludzi , jeśli kogoś chociaz jednego, drugiego ostrzegłam to się ciesze. Kupcie sobie za to sukienke, dobra kolacje, nie fundujcie jej oszustom. Dziekuję.

  Co to za gość ten co podpisał się na z pieczątce tego świstka "Biuro Prezesa" Leonard Galkiewicz-ścigać debila-jeżeli on wogóle istnieje.

  Właśnie dziś dostałem dwa wezwania do zapłaty z Krajowego Rejestru Firm i Działalności Gospodarczych Tomasz Zabilski ul.Świętokrzyska 30/63 W-wa na kwotę 235zł oraz z Europejskiej Ewidencji i Informacji o Działalnościach Gospodarczych al. Solidarności 115, W-wa na kwotę 188 zł. Coś mnie tknęło i sprawdziłem w internecie że to oszuści!!!! Ministerstwo Gospodarki pozwala na takie oszustwa? I skąd dane naszych firm wyciekają do oszustów? Ludzie, nie dajcie się naciągać i pod żadnym pozorem nie uiszczajcie opłat! Nie nabijajcie kabzy oszustom!!!

  kolejni po:

  @eltrial: W sensie, że Nestia ( Warszawa ) współpracuje z kimś kto być może oszukuje ludzi (lub inaczej mówiąc dopuszcza się oszustwa)?
  link

  Palwed 11 mies. temu +2
  @przedostatni_wolny_login: to są dane całkowicie jawne (art 10 KRS) więc możesz swobodnie napisać, że wspólnikiem tej spółki jest Michał Omieciński, który jest jednocześnie Prezesem, a członkiem zarządu jest Magdalena Omiecińska.
  Ponadto Pan Michał Omieciński jest wspólnikiem i członkiem zarządu spółek: Ipłatnosci Sp. z o.o., oraz ProKantor Sp. z o.o.

  http://kursyfx.pl/

  Nestia jest również odpowiedzialna za to, nie bójmy się o tym pisać :)

  z :
  http://www.wykop.pl/link/1609701/uwaga-to-nie-obowiazek-nic-nie-musisz-k...

  Dostalismy przekaz z RDGIF WARSZAWA na kwote 196,00 w dniu 10.07.2014 z terminem platnosci 08.07.2014 ,pewnie oszusci licza juz odsetki.Dostana wała. Nie umieja nawet cyganić,bo podaja rejestr GOSPODORCZY ,a podpisuje niepiśmienny

  Proszę sobie przypomnieć, kto i kiedy powiedział: Co nie jest prawem zakazane - jest dozwolone. Przekaz stanowi zachętę do płatności i w myśl Kodeksu cywilnego (art. 66 § 1), stanowi ofertę.Oferta przestaje wiązać z upływem czasu, w którym składający ofertę mógł, w zwykłym toku czynności, otrzymać odpowiedź. Pozostawienie oferty bez odpowiedzi, w terminie w niej określonym (07.07.14) - czynią ją bezskuteczną.

  Po trzech dniach od założenia firmy otrzymałem pismo z wezwaniem do zapłaty za wpis do KRAJOWEGO REJESTRU FIRM I DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZYCH. Co zrobiłem? Nie dałem zrobić się w "huja"

  Zastanawia mnie jedno, dlaczego tym frajerom dają się naciągać (przynajmniej tak wynika opublikowanych postów) głównie kobiety... Czy logiczne myślenie jest domeną mężczyzn?

  W naszym przypadku to zona zakwestionowala waznosc oplaty

  du pa

  Też dostałem wezwanie do zapłaty od RDGIF Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm na kwotę 195 złotych 2 dni po zgłoszeniu działalności.
  Warszawa Jana Pawła II 27
  Trzymajcie się od nich z daleka, nie wpłacajcie żadnej kasy nikomu z wyjątkiem Zus i Urzędowi Skarbowemu.
  To typowy przypadek wyłudzenia.

  Właśnie otworzyłam kopertę z takim samym wezwaniem. I wg swojego zwyczaju czytam wszystko...nawet małym druczkiem. Na prawej krawędzi piszą drobnym drukiem min. "Pismo stanowi ofertę w myśl przepisów kodeksu (art.Art.66.par 1.)" .
  Wyłudzają? Na pewno. Ale zabezpieczają się takimi drobnymi tekstami i liczą, że zwykły człowieczek się nie doczyta i zapłaci.

  kuerwy 195 zl chcą, TAKIEGO chuja !!

  Niestety! wczoraj zaczęłam działalność .Będąc "solidną" zapłaciłam! 182 zł!! Mąż nie zapłacił i poszedł do Urzędu Miasta zapytać.Już wiem,że padłam ofiarą oszustów w pierwszym dniu działalności! ! Dziwi fakt,że Ministerstwo wie i nic w tym kierunku nie robi. Jak mamy ścigać poważnych oszustów kiedy nie dajemy sobie rady ze zlokalizowanym przestępcą?Nawet w Urzędzie gdzie rejestrowałam firmę wiedzieli o tym procederze ,ale nikt mnie nie ostrzegł. Czy to działa jakaś ogólnopolska mafia urzędnicza??????????????? Dziwicie się,że uciekamy do innych cywilizowanych krajów? Rozwinę firmę/ daj Boże/ i spylam na zachód ,tam będę płaciła podatki.

  Ja też zapłaciłam i sie zastanawam czy idzie jakoś odzyskac te pieniąze?

  nie solidną tylko durną.

  Dzisiaj otrzymałem pismo do zapłaty 195 zł i nie miałem nawet przez chwilę chęci do dokonania wpłaty. W urzędzie mówili mi, że rejestracja firmy jest bez opłat. W piśmie też jest kilka ciekawostek.
  1. nip 7292704822 nie figuruje już w ceidg.
  2. podstawa na którą się powołują: art. 2 ustawy z dnia 2 lipca 2004r. przyp. o swobodzie dzia∏alnoÊci gospodarczej mówi: (albo sami poszukajcie)
  3. ogłoszenie wpisu w centralnym rejestrze firm ... wymaga uregulowania fakultatywnej (czyt. dobrowolnej) opłaty.
  Nie widzę tu nawet możliwości złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Z listu wynika: jeżeli chcesz się znaleść w naszej ewidencji to możesz wpłacić 195 zł.
  Ot co. Sprytni naciągacze jakich wielu.

  Otrzymuję też wiele e-maili na temat wyrobienia wizytówek, pomocy prawnej, prowadzenia księgowości, kas fiskalnych, założenia stron firmowych, telefonów na firmę od operatorów. Nie nadążam z czytaniem. Nikt nie mówił, że biznes to łatwa sprawa.
  Pozdrawiam oszukanych i tych co się nie dali.
  Młody przedsiębiorca

  Witam. 2 dni temu dostałam dokument do wpłaty 195 zł. Szczerze mówiąc zastanawiałam się co to jest, skoro rejestracja jest bez opłat. Cieszę się, że tu zajrzałam i że tak dużo osób dzieli się swoimi doświadczeniami. Dziękuję :)

  Witam
  dziś dostałem pismo od RDGIF w wiadomym celu. Ponieważ to jawny szwindel jak już zauważyliście, pozwolę sobie podać dane firmy która ukrywa się pod podanym w piśmie NIP-em:
  Sebastian Zawadzki wspólnik spółki cywilnej NET COMPANY, Regon firmy 101720101. Adres do doręczeń, ul. Rozległa 19A, 94-481 Łódź.
  Pozdrawiam

  Ja dzis dostakłam list z CEDGIF o dokładnie takiej samej treści. Uważajcie. Nie dajcie się nabrać. Dziwię się tylko że ani policja ani żadne inne władze nic z tym nie robią!!¡!!!!!!!!!!

  Skąd policja ma wiedzieć o tym, że ktoś rozsyła takie pisma, skoro nikt niczego nie zgłasza, a naciągacz raczej nie wyśle tego na komendę... Żaden też policjant nie zakłada DG, nie ma więc możliwości otrzymania czegoś takiego!
  Jeśli chcemy, by coś się zmieniło musimy osobiście się o to postarać, a nie czekać aż "ktoś coś z tym zrobi"...
  Zwróćcie też uwagę na pieczęć pocztową! W moim przypadku była to Łódź UP 1 i UP 40!!!

  Witam,
  I ja otrzymałam wczoraj tego typu pisma od RDGIF (W -wa Jana Pawła II 2) i CEDGIF (W-wa ul. Nowogrodzka 50/515) z terminem płatności na 03.06.2014, na kopercie widniały jednak pieczęcie Urzędu Pocztowego 1 i 40 w Łodzi!!! Tak więc wnioskuję iż oba pisma wysłała do mnie jedna i ta sama osoba z Łodzi z dwóch różnych UP, a Warszawskie adresy są fikcyjne!!! Nigdzie nie podano też numeru telefonu, pod który można by zadzwonić i dowiedzieć się czegoś więcej o ww firmach... Właśnie ten fakt wzmógł moją czujność podczas przyglądania się temu za co to niby mam zapłacić skoro rejestracja w CEIDG miała być darmowa...
  Dzisiaj rano zgłosiłam próbę popełnienia przestępstwa (świadome wprowadzanie w błąd w celu wyłudzenia pieniędzy) na komendzie, pani policjantka nigdy nie słyszała o tego typu naciągaczach!!!
  Więc moi drodzy!
  Nie ma co się cieszyć, że nie zapłaciliście, bo coś was tknęło i zajrzeliście na google, tylko trzeba zgłosić sprawę na policję, aby naciągacz został złapany!!!!

  Witam wszystkich.
  Dzisiaj dostałem RDGIF poleceniu przelewu i prawie zapłaciłem.
  Coś mnie tknęło i zadzwoniłem do biura rachunkowego i tam mi powiedzieli co mam robić.

  Proponuję rozwiązanie - czy możliwe jest, aby Poczta Polska
  (nasza duma Narodowa) opatrywała takie przesyłki jakąś pieczątka, np.: "Weź w tym udział jeśli chcesz",
  "Wpłata nieobowiązkowa", albo coś innego.
  Tu można by zasięgnąć porady prawnej. czy jest to w ogóle możliwe.
  Można też spróbować jakoś wpłynąć na Ministra Gospodarki,
  aby informował - może w reklamach społecznych, albo coś takiego,
  by nie dopuścić do do takich sytuacji.
  Wiem, że to plaster, a nie rozwiązanie problemu, ale lepsze to niż kolejna plajta jakiegoś początkującego przedsiębiorcy.
  Co Wy na to Drodzy Rozmówcy?

  Witam, Ja również otrzymałam dzisiaj pismo z wezwaniem do zapłaty. Firma RDGIF Al. Jana Pawła II 27 - kwota 195 zł
  Czytając takie pismo, pierwsza myśl aby zapłacić, ale po chwili zastanowienia przypomniałam sobie co mówiła pani w urzędzie miejskim, że rejestracja jest bezpłatna !!! Ciekawe ile osób się nabrało. Oszuści !!!

  PYTAM WIEC UPRZEJMIE DLACZEGO OSZUSCI WCIAZ DZIALAJ WYLUDZAJAC PIENIADZE ????????? CZY NIE MA NA NICH PRAWA ?????

  Bo osoby, które otrzymują takie pisma nie zgłaszają tego na policję... Cieszą się, że nie dały się nabrać, ale nie robią nic, by ostrzec przed tym innych i ukarać naciągaczy!!!

  Ja też właśnie otrzymałam pismo. Tym razem jest to Centrum Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w W-wie przy ul. Nowogrodzkiej 31. Widzę że to już trzecia firma pod tym adresem. W sumie otrzymałam już 4 tego typu wezwania, a każde z nich było na około 200 złotych. Przy czym na szczęście mój urząd gminy jest fair i przy składaniu wniosku o wpis ostrzegł mnie o czymś takim i powiedział żebym to ignorowała. Także chociaż tyle

  Witam,
  Ja dziś otrzymałam do zapłaty od:
  RDGIF - Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm 195zł
  CEDGIF - Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych i Firm - 182,60zł

  Witam ja po otwarciu firmy dostałem trzy wezwania do zapłaty:
  CEFDG- 170ał
  RDGIF- 195zł
  CEFIDG-121zł
  miałem właśnie iść zapłacić ale coś mnie podkusiło i zerknołem......uważajcie na ozutów!!!!

  Coś mnie właśnie zaniepokoiło, sprawdzam i już wiem (dzięki - zdążyłem anulować przelew)

  zapłaciłam :/ można odzyskać?

  Ja również dostałam tego typu wezwania, oszuści jedni. Na szczęście słyszałam wcześniej o takich sprawach, wiec nie zapłaciłam, od razu wiedziałam ze to oszustwo. Ale jak może tak być żeby tacy złodzieje byli bezkarni? Dostałam wezwania od dwóch różnych "firm", w dwa dni po założeniu firmy. Jedno było od CEFiDG, ul Nowogrodzka 50/515 z Warszawy, a drugie od C.E.F.D.G ul Złota 61, również Warszawa. Nowi przedsiębiorcy - uważajcie.

  Dostałem gotowy druk zapłaty odrazu mi to śmierdziało oszustwem na kwote 410 zł od firmy FIRM.INFO (Rejestr Polskich Firm)
  Nie zapłaciłem heheheh

  Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm W -wa Jana Pawła II 27 kolejni naciągacze ,chcą 195 zł.
  Czy nie można takich oszustów ścigać z urzędu.

  Też dostałem z CEFIDG z Nowogrodzkiej 50 515 na kwotę 121 zł. Jutro idę zgłosić to do urzędu miasta i na policję. Takie rzeczy trzeba zgłaszać, bo jak nie to oszuści zawsze będą

  Również dostałam takie pisemko z CEFIDG na ul. Nowogrodzkiej 50/515, 00-695 Warszawa, na kwotę 121 zł
  Przestrzegam!!!

  Witam dołączam się do szczęśliwców którzy otrzymali takie dziwne pisemko. W moim przypadku to 170 zł, a nazwa tego tworu to : Centralna Ewidencja Firm i Działalności Gospodarczej C.E.F.D.G ul. Złota 61, 00-819 Warszawa.
  A Pani która się pod tym podpisała to : Referent Anna K.

  Pozdrawiam

  Witam,

  Ja mam podpis - Anna Komorowska i kwotę nieco wyższą- 195 zł. Ale niestety zapłaciłam! Teraz już mam kolejne trzy, dlatego się zaniepokoiłam dopiero teraz. DLACZEGO nas nikt o tym nie informuję?!!!

  2 dni po otwarciu działalności dostałem list (priorytet) z CEFiDG z drukiem zapłaty 121,00.
  Dzięki WASZYM wpisom nie wpłaciłem. Dziękuję.

  ADRES OSZUSTÓW 00-695 Warszawa ul.Nowogrodzka 50/515

  Moi drodzy, nie ma co gołosłownie popisywać się na forum świętym oburzeniem tylko trzeba zrobić tak jak ja. Idzie się na policję albo do prokuratury i powiadamia o próbie popełnienia przestępstwa. Właśnie dzisiaj dostałem powiadomienie o wszczęciu przez policję postępowania w sprawie usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem czyli przestępstw z art. 286 par. 1 i art 13. par 1.

  Art. 286. par. 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

  Art. 13. par. 1 kk. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.

  I tyle. Jak będziecie czekać jak Tusk, Kaczyński albo Biedroń zrobią coś za Was w Polsce to tacy naciągacze jak CRDGiF będą dalej pluć nam w twarz.

  Moi drodzy, nie ma co gołosłownie popisywać się na forum świętym oburzeniem tylko trzeba zrobić tak jak ja. Idzie się na policję albo do prokuratury i powiadamia o próbie popełnienia przestępstwa. Właśnie dzisiaj dostałem powiadomienie o wszczęciu przez policję postępowania w sprawie usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem czyli przestępstw z art. 286 par. 1 i art 13. par 1.
  Art. 286. par. 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

  Art. 13. par. 1 kk. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.

  I tyle. Jak będziecie czekać jak Tusk, Kaczyński albo Biedroń zrobią coś za Was w Polsce to tacy naciągacze jak CRDGiF będą dalej pluć nam w twarz.

  Witam, ja równierż dostałam takie pismo do zapłaty zaraz po otwarciu działalności,ale nie dam się nabrać oszustom.
  Miałam zapłacić 121 zł na konto Centralnej Ewidencji Firm i Działalności Gospodarczych CEFiDG Warszawa ul. Nowogradzka 50/515
  00-695 Warszawa

  Ja również z tego, oraz z KRFIDG na kwotę 235zł :)
  Naciągacze...

  Moi drodzy, nie ma co gołosłownie popisywać się na forum świętym oburzeniem tylko trzeba zrobić tak jak ja. Idzie się na policję albo do prokuratury i powiadamia o próbie popełnienia przestępstwa. Właśnie dzisiaj dostałem powiadomienie o wszczęciu przez policję postępowania w sprawie usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem czyli przestępstw z art. 286 par. 1 i art 13. par 1.
  Art. 286. par. 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

  Art. 13. par. 1 kk. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.

  I tyle. Jak będziecie czekać jak Tusk, Kaczyński albo Biedroń zrobią coś za Was w Polsce to tacy naciągacze jak CRDGiF będą dalej pluć nam w twarz.

  NO właśnie też dostałem dziś do zapłaty, szybki czas wpłaty to mnie najbardziej zdziwiło,na szczęście internet szybko to zweryfikował i proszę artykuł dzięki za wpisy,ciekawe co jeszcze wymyślą,żeby nas jawnie oszukać,bo przekręt jest doskonały,wpłacasz sam dobrowolnie swoje zarobione pieniądze,ja w każdym razie ja nie płacę

  tez dostalem to pismo na 121 zl ale przed zaplata sprawdzilem i jestem w szoku!!! gdzie sa organy scigania??!! a za kradziez batona wysla do puszki :D KRAJ BEZPRAWIA!!!

  Zapraszam do lektury mojego przypadku:

  http://kosserwis.blogspot.com/2014/05/przestroga-dla-nowych-przedsiebior...

  Pozdrawiam

  Jak czytam powyższe komentarze to chciałam ogłosić nowy rekord moich oszustów! Ja założyłam działalność od 2 maja tego roku i 2 maja otrzymałam wezwanie do zapłaty na 190 pln!:D Szkoda że urzędy nasze nie potrafią pracować w takim tempie!

  Przyszło wczoraj. CEFiDG, adres: ul.Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa.
  Odżałuję pięniędzy na znaczek, odeślę im z prośbą, by się tym swoim papierkiem podtarli.

  CEFiDG- KWOTA 121ZŁ ŁACHUDRY JEDNE!!!!

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama