, środa 24 sierpnia 2016
Ministerstwo Gospodarki ostrzega przed wpisami do rejestrów przedsiębiorców
Firmy wysyłające wezwania do zapłaty najczęściej wykorzystują określenia typu - Krajowy Rejestr Pracodawców, Rejestr Polskich Firm, Rejestr Polskich Podmiotów, Krajowy Rejestr Firm, Centralna Ewidencja i Rejestr itp. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Ministerstwo Gospodarki ostrzega przed wpisami do rejestrów przedsiębiorców

SM/
Nieco ponad rok temu co najmniej kilkanaście tysięcy przedsiębiorców w całej Polsce otrzymało wezwanie do zapłaty jednorazowej opłaty rejestracyjnej na rzecz Krajowego Rejestru Informacji o Przedsiębiorcach. Aktualnie Ministerstwo Gospodarki ostrzega przed kolejnymi firmami "prowadzącymi rejestry", które wykorzystują fakt rejestracji przedsiębiorców będących osobami fizycznymi w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), kierując do nich korespondencję z wezwaniem do zapłaty.

Treść wezwania sugeruje konieczność wpłaty określonej kwoty - w przedziale od 72 zł do 248 zł na konto podmiotu, którego dane wynikają z załączonego przekazu pocztowego.

"Wpisani do CEIDG przedsiębiorcy zgłaszają skargi do Ministra Gospodarki w związku ze wspomnianym działaniem. Wielu przedsiębiorców, mimo zamieszczenia odpowiedniego ostrzeżenia na stronie internetowej CEIDG, nieświadomie dokonuje wpłat, ponieważ powoływanie się w treści pism na wpis do "Centralnego Rejestru" lub "Rejestru Polskich Podmiotów" stanowi silny czynnik motywacyjny dla przedsiębiorców i skłania ich do zapłaty żądanej kwoty" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Gospodarki, który w dalszej części wyjaśnia, że jedynym rejestrem publicznym ewidencjonującym przedsiębiorców-osoby fizyczne jest CEIDG, którą prowadzi Minister Gospodarki i do której wpis jest bezpłatny. "Przedsiębiorca może podjąć działalność gospodarczą w dniu złożenia wniosku o wpis do CEIDG. Wszelkie wezwania do zapłaty nadsyłane przez różne podmioty należy traktować, jako ofertę komercyjną, nie związaną z CEIDG. Dokonanie zatem żądanej zapłaty jest całkowicie dobrowolne" - czytamy w dalszej części oświadczenia.

Ministerstwo informuje również, iż wszystkie w/w sprawy są przekazywane do właściwych prokuratur, ponieważ działania takie mogą również odpowiadać znamionom przestępstwa, o którym mowa w art. 286 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny.

Dotychczas odnotowano następujące nazwy "prywatnych" rejestrów:

 • Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców Sp. z o.o., ul. Złota 59, 00-120 Warszawa;
 • Europejska Ewidencja i Informacja o Działalnościach Gospodarczych EEIDG Sp. z o.o., ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa;
 • Ewidencja Działalności Gospodarczych s.r.o. INF.DAT, ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa
 • Rejestr Polskich Firm i Działalności Gospodarczych, czyli FIRM.INFO Sp. z o.o., ul. Ogrodowa 28/30 lok.230, 00-896 Warszawa;
 • Rejestr Polskich Podmiotów Gospodarczych, czyli GALOR Sp. z o.o.
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, Rafał Nobis, Al. Solidarności 115/2, 00-140 Warszawa;
 • Krajowy Rejestr Firm i Działalności Gospodarczych, Tomasz Zabilski, ul. Piastowska 1/2,  48-300 Nysa;
 • Centralny Oddział Ewidencji Działalności Gospodarczej, Mariusz Sebastian Breczko Białystok;
 • Krajowa Ewidencja Informacji o Przedsiębiorcach, ul .Piękna 68, 00-672 Warszawa;
 • Krajowy Rejestr Informacji o Przedsiębiorcach, ul. Piękna 24/26A/1, 00-549 Warszawa.
 • Komentarze: (426)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Ja również dostałem 3 pisma:
  -Centralna Ewidencja O Działalnosci Gospodarczej 200zł
  -Centralna Ewidencja Firm I Działalności Gospodarczych 148 zł
  -Centralny Rejestr Firm I Działalności Gospodarczych 200 zł
  Wszystko oczywiście oszustwo!!!!!

  Witam,
  właśnie wracam z zeznania, dowiedziałem się, że Michalska niedawno wypisała się z interesu, czyżby jakieś zmiany?

  Nikt sie nimi nie zajmie, mamy prawo i sprawiedliwosć ale nie dla obywatela tego państwa a dla tych co sa akurat przy korycie. Dla mnie niezrozumiałe jest że można tak funkcjonować i źaden organ państwowy tak naprawdę nie zareaguje. Za komuny by to nie przeszło.... ;))))

  Witam!
  Otworzyłem działalność na 02.03, aktualnie dostałem 3 takie listy:

  • Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych, ul Williama Heerleina Lindleya 16, 02-213 Warszawa, 280zł
  • Centralna Ewidencja O Działalności Gospodarczej, al. Jerozolimskie 81, 02-001 Warszawa, 200zł
  • Centralna Ewidencja Firm I Działalności Gospodarczych, ul. Marszałkowska 115, 00-102 Warszawa, 177zł

  Ostrzegam przed oszustami!!

  no i złodzieje - naciągacze dalej działają zgodnie z prawem .Dzisiaj otrzymałam pisemko o zapłatę 200 zł .Jakim debilem trzeba być aby chcieć naciągnąć mnie na 200 zł

  Ja dzisiaj otrzymałem do zapłaty 149 zł.
  Napisane że opłata jest jednorazowa i obowiązkowa
  OSZUŚCI!!!!!!

  Witam!
  Ja ostatnio jestem nękana telefonami od jednej z tych firm - podają się za Krajowy Rejestr Przedsiębiorstw. Pani bardzo wiarygodnie przekonuje mnie że do końca miesiąca muszę zapłacić 250 zł,bo okres wypowiedzenia kończy się ostatniego (dzwoniąc trzy dni przed upływem terminu) i nie obchodzi ją nawet to że zlikwidowałam działalność, mam zapłacić wstecz! ja na to że nie zapłacę a ona, że kieruje sprawę do adwokata.
  Czy ktoś z Was miał takie telefony?

  Firma odpowiedzialna za wysyłanie tego typu korespondencji jest Pan Sebastian Jakub Szala http://www.krs-online.com.pl/epublicity-care-sp-z-o-o-krs-1658524.html

  REGON: 361651380
  NIP: 5252620360
  KRS: 0000560780

  Wysyła wezwania do NIE ISTNIEJĄCEGO serwisu podszywając się pod zgoła inną firmę CED: Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych ul. Marszałkowska 115, 00-102 Warszawa

  Po pierwsze serwis CED nie istnieje a więc jest to naciągnie pod nie istniejącą usługę.

  Kolejna sprawa to to, że ten człowiek podszywa się pod Rząd RP fabrykując pisma kwasi rządowe. Skoro w ten sposób można się podszyć pod organy Państwa Polskiego to gratuluję skuteczności Ministerstwu i wymiarowi sprawiedliwości w ściganiu przestępstw gospodarczych.

  Po trzecie jest to nowoczesna metoda "na wnuczka" gdzie jakiś domorosły przedsiębiorca wysyła pisma do przedsiębiorców z wezwaniem do zapłaty.

  Piąte pisma są fałszowane przez niego samego gdyż daty na nich są po dacie wysyłki. Taki sposób fałszerstwa skłania przedsiębiorców do szybszej zapłaty i ponoszenia nieuzasadnionych kosztów np. na ekspresowy przelew.

  Szóste jego numer konta to:

  43124026141111001065118402

  Rachunek prowadzony przez:Bank: Bank Polska Kasa Opieki SA Oddział:II O. w Rzeszowie Adres:ul.3 Maja 21
  35-959 Rzeszów Telefon: 17 852-01-75 ,
  17 852-01-80 Fax: 17 852-02-84 ,
  852-01-75 852-01-75

  Ciekawe, że jest to bank z którego korzystają .. no kto :)

  ja dziś otwieram skrzynkę na listy a tam - 2 listy z wezwaniem do zapłaty 2 x 200 zł za rejestracje, czyli 400 zł za naciągactwo. Byłbym skory uwierzyć, ale na szczęście Pani w urzędzie podczas rejestracji firmy mnie ostrzegła przed tego typu listami.

  Nie dajcie się nabrać.

  Krajowy Rejestr Firm Al. Jerozolimskie 81 konto

  57 1090 2590 0000 0001 3186 0189

  Dostalam i zaplacilam. Dzisiaj zglosilam to na policje. Ale widze ze dzislaja sobie dzialaja w najlepsze i nic im nie robia.

  Witam,dzisiaj tez dostałem,marszałkowska 115,00-102 warszawa

  Witam, ja również dziś dostałem wezwanie do zapłaty na kwotę 200 zł. z terminem płatności do dziś :)
  i również z adresu ul. Marszałkowska 115, 00-102 Warszawa

  Też dziś dostałem taki list. Uwaga: ul. Marszałkowska ;)

  Witam, ja również dziś dostałem z terminem płatnościi do dzisiaj i też ul. Marszałkowska 115, 00-102 Warszawa

  Ja dałam się nabrać i zapłaciłam 2 rachunki łączna kwota 390 zł byłam z tym na policji ale oni umywają ręce jedyną osobą która może pomóc to rzecznik praw obywatelskich.Minęło 2 tygodnie a tu następny list z kwotą do zapłaty 280 zł skurwysyny naciągacze !!!!!!

  Dla poszkodowanych: ustawa o ochronie danych osobowych art 24 art 32 a zwłaszcza karny art 54. Zachęcam pójść z tym na policję, prokuraturę bądź/oraz skargę do Inspektora Generalnego Ochrony Danych osobowych. Skoro zapłaciłeś to wymagasz i wszelkie warunki powinny zostać spełnione czyli masz prawo do informacji o swoich prawach, dostępu do danych, możliwości zmian danych, info o siedzibie firmy itd. Niestety wysyłając korespondencje pod adres firmy tj Marszałkowska otrzymuje zwroty (robię to świadomie aby wykazać sie zwrotami i brakiem współpracy). Im wiecej takich zgłoszeń tym większa szansa ze to sie skończy?

  Udalo im sie
  Dzis ide na policje
  Korzystam z uslug firmy i nie mam dostepu do bazy danych ktora zapewniaja w "umowie". Skoro juz zaplacilam to oczekuje wspolpracy z ceodg a tu nie ma nawet dostepu do tego co zapewniali. Czyli nie wywiazuja sie z umowy....I z tym ice na policje!

  Też dostałem, z CEODG (al. Jerozolimskie 81) na 200zł i RGDIF (al Jerozolimskie 81 ) na 195zł, ciekawe ile jeszcze ich dojdzie....
  Pewnie podobna sprawa jak z pobieraczkiem, czy można później spodziewać się bezczelnego zastraszania komornikiem?

  A jak wygląda sprawa posługiwania się danymi osobowymi które podaje się na oficjalnej stronie CEIDG ? To, że nasze pesele, numery kont bankowych NIP itp. są używane przez osoby 3cie.

  Dzwonilam w tej sprawie. Otoz mozna sobie wykupic z Ministerstwa Gospodarki dostep do okreslonej bazy danych.....czyli np kupie sobie baze danych rejestrujacych sie przedsiebiorcow w dniu x i juz na drugi dzien sle wezwanie do zaplaty aby nie zdazyli sie zorientowac....

  otrzymałam 2 pisma z tego samego adresu AL Jerozolimskie 81. Raz nazywają sie REJESTR DZIALALNOSCI GOSPODARCZYCH I FIRM blankiet na 195 pln , a drugi CENTRALNA EWIDENCJA O DZIAŁALNOSCI GOSPODARCZEJ blankiet na 200 pln . Uwaga nic nie wpłacać!!!!!!!!!

  też dostałem jerozolimskie 81 CEODG 05.01 2016

  witam . Dwa lata temu zalozylem firme i kilka dni pozniej otrzymalem pismo-rachunek do zaplaty 121zl .CEFiDG ul. Marszalkowska 115 Zaplacilem ,moj blad, zglosiklem na policji przestepstwo (kilka przesluchan w ciagu roku).
  Dzis dostalem przekaz -szok ! - na 121zl od CEFiDG ul. Marszalkowska 115 .Oddali ?? Nie moge uwierzyc ! Jakim cudem ta firma jeszcze dziala ?

  witam,wlasnie czytam jak dalam sie oszukac, 1marca zalozylam dzialalnosc i juz za 3 dni dostalam pismo rachunek na kwote 200zl,no i oczywiscie wplacilam Al Jerozolimskie 81 CEODG,wczoraj przyszlo inne podobne na 280 zl.tego juz nie wplace,szkoda ze predzej nie sprawdzilam,zastanawiam sie czy isc z tym na policje ,szkoda 200zl

  Witam. U mnie sytuacja analogiczna. 7.01 byłam w urzędzie i już 8.01 wysłano do mnie pismo z blankietem do zapłaty 200 zł.
  OSZUŚCI
  Działają pod adresem: CEODG - Centralna Ewidencja O Działalności Gospodarczej
  Al. Jerozolimskie 81
  02-001 Warszawa

  NIC NIE WPŁACAĆ !!!

  Mój mąż dostał dwa wezwania do zapłaty. Pierwsze też CEODG Al.Jerozolimskie 81, 02-001 Warszawa - 200 zł i drugie"RDGIF" Rejestr Działalnosci Gospodarczych i Firm, ul.Jerozolimska 81, 02-001 Warszawa( ten sam adres jest) - 195 zł.
  LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ !!!

  Dziś dostałem to samo właśnie od CEODG. Od razu czuć wałek!!!

  Ja również takie otrzymałem z CEODG a 2 dni później od RDGIF rowniez A.Jerozolimsie 81 ,Warszawa, NIC NIE WPŁĄCAĆ.

  Również otrzymałam takie wezwanie do zapłaty na 200 zł od CEODG Al.Jerozolimskie 81 02-001 W-wa.
  Ciekawa jestem dlaczego i od kogo takie informacje wypływają,że dana osoba otworzyła działalność gospodarczą.

  I mi zdarzył się ten proceder. Przed świętami dostałem list wyglądający zupełnie profesjonalnie/urzędowo z załączonym poleceniem przelewu opiewającym na kwotę 200 PLN. Tym razem jest to CEODG Centralna Ewidencja O Działalności Gospodarczej, Al. Jerozolimskie 81 02-001 Warszawa. Jawne oszustwo. Masakra

  Cos okropnego! Ja tez dostalem: CEODG, Al. Jerozolimskie 81, Warszawa...

  W dniu dzisiejszym również przyszły 2 pisma od oszustów: CEODG - 200zł i CEFiDG- 149zł
  UWAŻAJCIE

  Ja także otrzymałam wezwanie. Adres oszustów ul. Zakrzewskiego 11 E , 61-693 Poznań, kwota 200, rachunek 53109018540000000130962956.Napisali że rejestr podmiotów leczniczych jest na bieżąco aktualizowany.

  CEFIDG CENTRALNA EWIDENCJA DIRM I DZIALALNOSCI GOSPODARCZYCH na 149zl pismo z Warszawy ul. Marszalkowska 115

  Również otrzymałam 2 listy:
  1. Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa na kwotę 195zl
  2. Centralna Ewidencja o Działalności Gospodarczej ul.Marszałkowska 115, 00-102 Warszawa, na kwotę 200zl.

  Potwierdzam, do mnie też dotarły oba pisma. UWAGA!

  założyłam firmę 2 listopada 2015 r od tej daty otrzymałam trzy pisma o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, oczywiście nie zapłaciłam ani jednego i wy też nie płacie:

  1. pierwsza przyszła już 4 listopada pod nazwą CEODG –
  (centralna ewidencja o działalności gospodarczej)
  na kwotę 200zł
  ul. Marszałkowska115, 00-102 Warszawa

  2. druga 12 listopada pod nazwą CEFIDG –
  (Centralna ewidencja firm i działalności gospodarczych)
  na kwotę 148zł
  ten sam adres co wyżej

  3. trzecia 25 listopada pod nazwą CED –
  (centralna ewidencja działalności gospodarczej)
  na kwotę 280zł
  ten sam adres co wyżej

  to są zwykli oszuści którzy naciągają ludzi którzy po otrzymaniu takiego pisma płacą, w dzisiejszych czasach każdy jest zabiegany i nie kontroluje tego i daje się oszukać takim firmom, bardzo dziwne jest to że wszystkie te firmy znajdują się pod tym samym adresem, tylko numery konta są różne, brak strony internetowej, imienia i nazwiska osoby która to podpisuje. Oszuści nie dajcie się nabrać

  Powiadomić prokuraturę w sprawie naciągaczy

  Witam dziś dostałam list z centralnej ewidencji o działalności gospodarczej. Ul. Marszałkowska 115 Warszawa o zapłatę 200 zł

  Również otrzymałem dziś pismo i blankiecik na kwotę 200zł. Pierwszą rzeczą, która mnie zaniepokoiła to termin. Zarejestrowałem 2 grudnia, pismo otrzymałem dziś (8 grudnia) a termin jest do jutra czyli 7-dniowy.
  Po bliższym przyjrzeniu się, zauważyłem, że instytucja to CEODG zamiast CEIDG. W internecie CEODG nawet nie istnieje.
  Poza tym kilka dni emu był w TVP wielki test wiedzy o internecie i jedno z pytań było o opłatach za wpis do CEIDG.
  Że też nie ma na takich sposobu...

  Ja również dostałam pismo aby uiścić 200 zł na konto rzekomo (oszustów) pod nazwą Centralna Ewidencja o Działalności Gospodarczej ul. Marszałkowska 115, Warszawa .............poczytałam fora internetowe że oszuści tak działają od paru lat .....

  pani w Urzędzie ostrzegała mnie rychło w czas przed nimi ....

  Ja też to dostałem, ale w porę się zorientowałem i nie zapłaciłem. Perfidne oszustwo. Już byłem na policji zgłosić podejrzenie popełnienia przestępstwa. Niech nie ujdzie to tym oszustom na sucho!

  dzis dostalem dwa pisma marszalkowska 115 taki adres oszustow masakra ze z takimi to nie zrobia porzadku ...

  mam tak samo, ide z tym na policje

  A gdzie ochrona danych osobowych? 18.11 zlozylem wniosek a 20 juz pismo wyslane. Chory i nieudolny kraj.

  Witam

  Ja dostałem pismo z cefidg, w piśmie jest wyrażnie napisane, że jest to oferta, w stopce jest informacja o akceptacji ich regulaminu ze strony www.cefidg.pl Wpłaciłem opłatę rejestracyjną, mają fajną stronę internetową i dużo firm w katalogu więc założyłem tam profil włąsnej firmy i przyznam że mam już kilku klientów którzy znależli moje ogłoszenie na stronie www.cefidg.pl Jak się okazuje, te 148zł to całkiem dobrze wydane pieniądze.

  Pracujesz u nich czy jesteś po prostu głupi?

  Oczywiście to współpracujący naciągacz, który czycha na głupich

  Witam, otworzyłem działalność 16-11-2015 a 17go dostałem pisemko z CEFiDG z siedzibą na ul. Marszałkowskiej 115 na kwotę148zł., a 20-tego CEODG o dziwo z siedzibą również na ul. Marszałkowskiej 115 na kwotę 200 zł. Ktoś powinien się tym procederem zająć.

  reklama
  reklama