, sobota 29 sierpnia 2015
Ministerstwo Gospodarki ostrzega przed wpisami do rejestrów przedsiębiorców
Firmy wysyłające wezwania do zapłaty najczęściej wykorzystują określenia typu - Krajowy Rejestr Pracodawców, Rejestr Polskich Firm, Rejestr Polskich Podmiotów, Krajowy Rejestr Firm, Centralna Ewidencja i Rejestr itp. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Ministerstwo Gospodarki ostrzega przed wpisami do rejestrów przedsiębiorców

SM/
Nieco ponad rok temu co najmniej kilkanaście tysięcy przedsiębiorców w całej Polsce otrzymało wezwanie do zapłaty jednorazowej opłaty rejestracyjnej na rzecz Krajowego Rejestru Informacji o Przedsiębiorcach. Aktualnie Ministerstwo Gospodarki ostrzega przed kolejnymi firmami "prowadzącymi rejestry", które wykorzystują fakt rejestracji przedsiębiorców będących osobami fizycznymi w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), kierując do nich korespondencję z wezwaniem do zapłaty.

Treść wezwania sugeruje konieczność wpłaty określonej kwoty - w przedziale od 72 zł do 248 zł na konto podmiotu, którego dane wynikają z załączonego przekazu pocztowego.

"Wpisani do CEIDG przedsiębiorcy zgłaszają skargi do Ministra Gospodarki w związku ze wspomnianym działaniem. Wielu przedsiębiorców, mimo zamieszczenia odpowiedniego ostrzeżenia na stronie internetowej CEIDG, nieświadomie dokonuje wpłat, ponieważ powoływanie się w treści pism na wpis do "Centralnego Rejestru" lub "Rejestru Polskich Podmiotów" stanowi silny czynnik motywacyjny dla przedsiębiorców i skłania ich do zapłaty żądanej kwoty" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Gospodarki, który w dalszej części wyjaśnia, że jedynym rejestrem publicznym ewidencjonującym przedsiębiorców-osoby fizyczne jest CEIDG, którą prowadzi Minister Gospodarki i do której wpis jest bezpłatny. "Przedsiębiorca może podjąć działalność gospodarczą w dniu złożenia wniosku o wpis do CEIDG. Wszelkie wezwania do zapłaty nadsyłane przez różne podmioty należy traktować, jako ofertę komercyjną, nie związaną z CEIDG. Dokonanie zatem żądanej zapłaty jest całkowicie dobrowolne" - czytamy w dalszej części oświadczenia.

Ministerstwo informuje również, iż wszystkie w/w sprawy są przekazywane do właściwych prokuratur, ponieważ działania takie mogą również odpowiadać znamionom przestępstwa, o którym mowa w art. 286 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny.

Dotychczas odnotowano następujące nazwy "prywatnych" rejestrów:

 • Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców Sp. z o.o., ul. Złota 59, 00-120 Warszawa;
 • Europejska Ewidencja i Informacja o Działalnościach Gospodarczych EEIDG Sp. z o.o., ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa;
 • Ewidencja Działalności Gospodarczych s.r.o. INF.DAT, ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa
 • Rejestr Polskich Firm i Działalności Gospodarczych, czyli FIRM.INFO Sp. z o.o., ul. Ogrodowa 28/30 lok.230, 00-896 Warszawa;
 • Rejestr Polskich Podmiotów Gospodarczych, czyli GALOR Sp. z o.o.
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, Rafał Nobis, Al. Solidarności 115/2, 00-140 Warszawa;
 • Krajowy Rejestr Firm i Działalności Gospodarczych, Tomasz Zabilski, ul. Piastowska 1/2,  48-300 Nysa;
 • Centralny Oddział Ewidencji Działalności Gospodarczej, Mariusz Sebastian Breczko Białystok;
 • Krajowa Ewidencja Informacji o Przedsiębiorcach, ul .Piękna 68, 00-672 Warszawa;
 • Krajowy Rejestr Informacji o Przedsiębiorcach, ul. Piękna 24/26A/1, 00-549 Warszawa.
 • Komentarze: (328)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Witam.
  Właśnie dosłownie przed chwilą otworzyłam kopertę .
  W lewym rogu u góry : CEFiDG ul.Marszałkowska 115 00-102 Warszawa . W prawym rogu koperty ,, OPŁATA POBRANA TAXE PERCUE _ POLOGNE umowa nr ID 250232/L z Pocztą Polską S.A. z dnia 07,11.2013r. Nadano w UP Warszawa81"
  Mój mąż otworzył działalność 20 sierpnia i taka data widnieje na pieczątce na kopercie .Pieczątka okrągła nieczytelna widać tylko datę i na dole *DWŁ*.
  Wezwanie do zapłaty kwoty 148zł do 28 sierpnia 2015 aby firma była dopisana do CEFiDG. Z dopiskiem cyt. ,, Ze względu na nałożony na nas obowiązek prawny informujemy,iż niniejsze pismo stanowi prawnie wiążącą ofertę w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego zgodnie z art.66&1 " Pod spodem pieczątka CEFiDG ul.Marszałkowska 115 00-102 Warszawa podpis nieczytelny.
  Jeszcze może numer konta który sprawdziłam to : 68 1090 2590 0000 0001 3006 1611
  Rachunek ten jest prowadzony przez : Nazwa banku: Bank Zachodni WBK SA
  Oddział: Oddział Centralny
  Adres: Wrocław, ul.Strzegomska 8/10, 53-611 Wrocław
  Telefon: 71 370-38-84
  Fax: 71 370-39-61

  Pierwsze co powinno dać do myślenia to fakt, że nie ma czegoś takiego jak CEFiDG,to raz. Dwa co to znaczy oferta wiążąca? Debili niech szukają w rodzinie a nie wśród ludzi, który zakładają swoje działalność. Bo my mamy coś w głowie skoro robimy taki krok :)

  Pozdrawiam.

  Za tymi firmami stoją z pewnością te same bandziorki. Ale kto im podskoczy? Mamy "wolność" gospodarczą. Oznacza to,że każdy złodziej może bezkarnie kraść a państwo nie widzi w tym żadnej konkurencji.

  Tez dostalem na 280 zlotych.
  Napisalem na: listy do Prezydenta
  Moze sprawe ruszy z posad ludzi prawa.
  Tylko prawnicy moga nas tak przesladowac.

  Zauważcie, że np w pismie, który do mnie przyszedł (CEFIDG Lindleya Warszawa) napisane jest, że "miniejsze pismo stanowi prawnie wiążącą OFERTĘ (!!!) w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego". NIE DAJCIE SIE NABRAĆ!

  Dzisiaj również otrzymałem rachunek do zapłaty od ZŁODZIEI

  Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa

  kwota 195,00 PLN

  Gdzie można to zgłosić? od strony prawnej za wyłudzenie?

  Ja tez dzisiaj dostałam pismo, ale z adresem Marszałkowska 115. Na poczatku sie wkurzyłam że musze płacic za cos co miało byc za darmo, ale potem pomyslałam, że może to jednak sprawdze. I dobrze, że trafiłam na to forum. Pieprze... złodzieje ... :/ Tez mam ochotę wysłac im 1 gr z odpowiednim tytułem przelewu :D

  otrzymałam z trzech adresów jakie państwo podajecie szkoda ,że zgłoszenia nie są traktowane poważnie . A tym czasem jeszcze
  wiele uczciwych osób da się nabrać.

  firma od 1.07.2015
  i już 2 firmy wysłały mi opłaty

  CED ul. Marszałkowska 115 00-102 Warszawa na kwotę 280 zł
  RDGIF Al.Jerozolimskie 96 00-807 Warszawa na kwotę 195 zł

  jak się dowiedziałem od kolegi za miesiąc przyjdzie mi z lipnej windykacji wezwanie do zapłaty
  może jakiś pozew ZBIOROWY ???

  Jest adres strony.

  Właśnie dostałem takie pismo.

  Wystarczy uważnie przeczytać. Z lewej strony pisma przy brzegu (musimu pismo obrócić o 90 stopni) drobnym druczkiem jest napisane:

  "Ced Sp. z o.o. zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy. XII Wydział gospodarczy KRS pod nr 0000561008. Wnosząc niniejszą opłatę akceptujesz regulamin, który jest dostępny na www.cedig-info.pl"

  Poza tym na kopercie zamiast znaczka jest napisane:

  "OPŁATA POBRANA

  TAXE PERQUE - POLOGNE

  Umowa z Pocztą Polską S.A. nr ID 305846/W"

  Ale widocznie dla Policji adres www, nr KRS po którym wszystko już wiadomo i kwestia dowiedzenia się kto podpisywał umowę z Pocztą to za mało żeby sie sprawą zająć.

  Mi zajęło 5 minut ustalenie że właścicielem jest Jakub Szala, bo mając KRS wszedłem na stronę https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu wpisałem KRS i wyskoczyły całem dane firmy łącnie z nipem (5252620532)

  Znalazłem jeszcze pesel Jakuba Szali (90093011551) oraz pesel jego brata Macieja (95020810533) który ma udziały w firmie> Trzeci udziałowcem jest firma WAMA INVESTMENTS Sp z o.o. nr KRS 0000328899 (te dane uzyskałem ze strony https://aleo.com/pl/firma/ced-spolka-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia-wa... )

  Czy to napradę tak mało danych?

  Ja również dostałem pismo ale już kiedyś słyszałem o tym sposobie naciągania dlatego aby żonę uspokoić, że to ściema, poszukałem aktualnych informacji w necie i tym sposobem tu trafiłem
  Ja miałem 2 przypadki gdzie musiałem pofatygować się na komisariat 1 gdy oszukano mnie na aukcji ebay na 400 zł a raz gdy skradziono mi kołpaki z nowego służbowego auta w obu przypadkach, nasze służby były bezradne. Cóż można się spodziewać po Policji, która potrafi jedynie wprawnie wyłapywać osoby przekraczające prędkość przy zjazdach z autostrad.

  Jak kraść to miliony... państwo polskie.

  witam ja dostalem tez dwa pisma ale mam na nich wyyjjeee....ne niech sie warszawiaki walą na pysk nie dostaną nic ani grosza nie dajcie sie oszukac pozdrawiam

  Wiesz ,masz w 100% rację. Ja już jestem za stara ale dzieci powinny się uczyć języków od małego i spieprzać stąd jak najdalej. A ja tez dostałam taki list ale coś mnie tknęło i przeczytałam że to złodzieje na których nie ma prawa bo to oni to prawo pisali

  Ja też dostałam taki list .Robiłam przelewy i chciałam przelać. RDGIF W-WA All. Jerozolimskie 96. Ale coś mnie tknęło i czytam na internecie ,że to oszustwo Dwie stówy było by już nie moje.Ale się dziwię że jeszcze prokuratura się tym nie zajęła. A może to są osoby bardzo znane i na tym zarabiają?..

  Ja również dostałem z CED -280zł ale od razu się zorientowałem że takiej instytucji nie ma straszą terminem ale co ciekawe na końcu pisma wpis "Wpis do CEDG jest fakultatywny" co oznacza że jest to dobrowolne zmieniają strategię jak by ich ktoś do sądu podał sam wpłaciłeś

  Witam. Tez wlasnie ze skrzynki wydobylem pismo z RDGiF na kwote 195zl. List z pieczatka bez podpisu wiec podejrzane... Konto ...2295 3909.

  Witam
  U mnie dokładnie podobna sytułacja. I teraz zastanawiam się komu zgłosić takie oszustwo. Miałem to szczęście ze za w czasu udało mi się wycofać przelew

  Ja dostałam az 2 pisma z CEFIDG warszawa na 148 zł i z RDGiF na 195 zł i całe szczęście że debile się dublują bo już pierwszą wpłatę miałam zrobić.Ale podejrzane było że 2 na raz wysłały w tym samym czasie i dletego pomyślałam ze to oszustwo - i jak się okazało TAK. Szok ale naciągają ludzi.

  Dziś 01-07-2015 r. dostałem pismo od CED CENTRALNA EWIDENCJA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZYCH ul. Marszałkowska 115 00-102 Warszawa. Na końcu tego pisma nikt się nie podpisał z imienia i nazwiska. Pisze tylko - starszy referent ds.rozliczeń. Kwota do zapłaty to 280 zł. Data wysłania pisma: 22-06-2015. Termin płatności to 30-06-2015. Czyli pismo dostałem już po terminie płatności. Jest podany numer konta bankowego odbiorcy- czyli odpowiednie służby mogły by namierzyć złodzieji, ale .............................

  właśnie dziś wyciągnęłam ze skrzynki list z CED taka sama sytuacja .. tez po terminie. gdzie zgłsić taką firmę nieuczciwa zresztą. ile osób da się naciągnąć ....

  mi też! i dokładnie od nich, pozdrowienia i wielu sukcesów dla nowej firmy!

  Witam, ja sprawę zgłosiłem na komisariat, w dniu 29 maja 2015r, W dniu dzisiejszym dostałem pismo z prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie. Powód. "iż brak jest danych dostatecznie uzasadniających popełnienie przestępstwa" ponieważ nie zapłaciłem oszustowi. Nic tylko takie firmy zakładać.

  Dostałem 29-06-2015 pismo od Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych, ul. Marszałkowska 115, 00-102 Warszawa.
  Kwota 280 zł.
  Przy lewym marginesie w pionie druczkiem 2 mm jest napisane w skrócie
  "CEDIG INFO Sp. z o.o. zarejestrowana w sądzie w Warszawie KRS 0000523850.
  Wnosząc niniejszą opłatę akceptuję regulamin, który jest dostępny pod www.cedig-info.pl"

  Firma z tym wpisem KRS ma bujną historię w KRS i a osoby występujące jako kolejni prezesi występują chyba w tysiącu innych firm.
  Pod wskazanym adresem www istnieje jakiś katalog firm, ale regulaminu brak, więc jakąś usługę świadczą, ale nie wiadomo na jakich zasadach.

  Oczywiście mam tą ofertę w głębokim poważaniu.

  Generalnie śmieszne to i smutne, bo ja widać po postach, ludzie łapią się na druczek przypominający urzędowe pismo.
  Tak naród jest wytresowany do posłuszeństwa przez represyjne podejście urzędów i tolerowanie takich praktyk.

  Witam
  Ja również otrzymałam te pisma i to aż z trzech różnych firm:
  CEFiDG ul. Lindleya 16 02-013 Warszawa
  RDGIF Al. Jerozolimskie 96 00-807 Warszawa
  CED ul. Marszałkowska 115 00-102 Warszawa
  Ciekawa jestem co jutro będę miała w skrzynce
  OSZUŚCI NIECH SIĘ WEZMĄ ZA UCZCIWĄ ROBOTĘ!!!
  ŻAL MI TYCH LUDZI!!!!

  W dniu dzisiejszym otrzymałam z CED ul. Marszałkowska 115 Warszawa na kwotę 280, zł. , że to nie ma na takich KODEKSU PRAWA
  ???????!!!!!!!!.

  Witam
  Ja również otrzymałam te pisemka i to aż z trzech różnych firm:
  CED ul. Marszałkowska 115 00-102 Warszawa na kwotę 280 zł
  RDGIF Al.Jerozolimskie 96 00-807 Warszawa na kwotę 195 zł
  CEFiDG ul. Lindleya 16 02-013 Warszawa na kwotę 148 zł
  ładna sumka się uzbierała ciekawe co jutro będę miała i z jakiej firmy
  OSZUŚCI ZA ROBOTĘ NIECH SIĘ WEZMĄ!!! ŻAL MI TYCH LUDZI!

  Ja też dostałem takie wezwanie do zapłaty z RDGIF Al. Jerozolimskie 96 na kwotę 195,00zł, myslę ze ten fakt należy zgłaszac na policję że jest to próba wyłudzenia kasy tylko w moim wezwaniu jest mowa o opłacie fakultatywnej czyli cwaniaczki chcą się asekurować.

  Też dostałem i uśmiałem się do rozpuku. Piszą bzdur, różne nazwy - CEFiG np., ludzie, nie dajcie się nabierać. Biorę pod uwagę wysłanie im 1 grosza z tytułem "pocałujcie mnie w d..."

  Dziś dostałem z adresu ul.Lindleya 16 , 02-013 Warszawa

  Dostałem list od RDGIF Al Jerozolimskie 96 00-807 Warszawa o zapłącie 195 zł. Niech się bujają

  I do mnie 15.06 przyszło pismo od nich na 195 zł

  Witam mnie też chcą oszukać na kwote 148zł .Adres ul. Lindleya16 02-013 Warszawa

  JA DOSTAŁEM Z CEFiDG ul.Lindleya 16 warszawa 148 zł.

  ja dziś dostałem tez z CEFIDG NA KWOTĘ 148 ZŁ I Z RDGIF NA 195 ZŁ MASAKRA KIEDY PRZESTANA ŚCIĄGAĆ ŻEBY SIĘ WZIĘLI ZA NORMALNA PRACE A NIE SZYBKI ZYSK. POLITYCY TEŻ ŚCIĄGAJĄ Z NAS KASĘ I WYPŁATY BIORĄ DOBRE.

  Też dziś dostałem:
  CED
  Marszałkowska 115
  00-102 Warszawa
  do zapłaty 280zł

  Mam pytanie, tez dzisiaj dostalam to pismo, czy ktoś to zglosil na policje i czy cos z tym robią? Czy maja tylko kolejny papierek na komendzie?

  I podobnie jak wy wszyscy ja też otrzymałem od CEFIDG pismo z druczkiem do przelewu na 148 zł.
  Dobry sposób na zarobek, a Państwo nic z tym nie robi , politycy tylko walczą o stołek i obiecują...

  Ja również otrzymałam pismo (dzisiaj tzn. 26.05.15) od RDGIF , Warszawa, Al. Jerozolimskie 96 , która to " wymaga uregulowania fakultatywnej opłaty rejestracyjnej zgodnie z aktualnym regulaminem KRBiP w wysokości 195 zł w terminie do 19.05.2015r." !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Przestraszyłam się bardzo . Dobrze, że wujek google zzasze pomoże!!!!

  W dniu 21.05.2015 także dostałam list od RDGIF rachunek na kwotę 195 zł płatne do 18.05. 2015 . Al. Jerozolimskie 96 , 00-807 Warszawa numer konta: 21 1090 2590 0000 0001 2295 3909 .
  Nie pasowało mi coś, z tego co wiedziałam wpis do CEIDG nie podlega opłacie . Oczywiście całą sprawę zgłoszę na policję.

  Ja także dzisiaj otrzymałam pismo wzywające do zapłaty od Rejestru działalnośc gosppodarczych i firm al. Jerozolimskie Warszawa na kwotę 195zł.
  Pytanie podrzeć i wyrzucić, czy sprawę gdzieś zgłaszać??

  Wlasnie odebralem pismo od CED. Moga mnie cmoknac z tylu! Podaje link do strony z ich numerem konta i adekwatnym komentarzem...
  http://numerkonta.com/?nr=66114020040000380275368785

  Ja też otrzymałem dzisiaj pismo z tym samym numerem konta i...mało brakło a przelałbym kwotę 280 zł ale coś mnie tknęło i właśnie pismo wylądowało w koszu.Już się mogli postarać i podać prawidłową nazwę a nie CED:)

  20.05.2015 otrzymałam aż 3 pisma z poleceniem zapłaty. 1. Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm Al. Jerozolimskie 96 Warszawa 00-807 NIP 7292704822 kwota do zapłaty 195 zł. 2. Rejestr Polskich Firm i Działalności Gospodarczych R.O.A.Z. Data Al. Solidarności 115 lokal 2 Warszawa 00-140 koszt 370 zł 3. Centralna ewidencja Firm i Działalności Gospodarczych CEFIDG ul. Lindleya 16 Warszawa 02-013 koszt 148 zł. Ogólnie do zapłaty 713 zł. Jak dobrze, że pani w urzędzie gminy ostrzegła o tym.. to jest dramat!!!! Jak tak można naciągać ludzi..

  Dzisiaj tj. 21 maja 2015 r. otrzymałam też takie pismo od RDGIF , Warszawa, Al. Jerozolimskie 96 , która to " wymaga uregulowania fakultatywnej opłaty rejestracyjnej zgodnie z aktualnym regulaminem KRBiP w wysokości 195 zł w terminie do 18.05.2015r." Z tego co widzę, zmienia się konto "NACIAGACZA". Przed takimi OSZUSTAMI ostrzegła mnie Pani z Urzędu u której zgłaszałam swoją firmę- dziękuję jej za to! Jutro idę sprawę złosić na POLICJĘ, przecież można dojść po koncie bankowym kto usiłuje nas naciągnąć.

  Ja również dzisiaj otrzymałem pismo od RDGIF. Podaję treść art. 2 cytowanej w pismie ustawy: Działalnością gospodarczą jest zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, han-dlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły. Jak widać serwują przestepcy KICHĘ.TtEŻ IDĘ NA POLICJĘ.
  Jacek Lubieniecki

  Dzisiaj tj. 21 maja 2015 r. otrzymałam też takie pismo od RDGIF , Warszawa, Al. Jerozolimskie 96 , która to " wymaga uregulowania fakultatywnej opłaty rejestracyjnej zgodnie z aktualnym regulaminem KRBiP w wysokości 195 zł w terminie do 18.05.2015r." Z tego co widzę, zmienia się konto "NACIAGACZA". Przed takimi OSZUSTAMI ostrzegła mnie Pani z Urzędu u której zgłaszałam swoją firmę- dziękuję jej za to! Jutro idę sprawę złosić na POLICJĘ, przecież można dojść po koncie bankowym kto usiłuje nas naciągnąć.

  List z 19.05.2015 od Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm. Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, nr konta: 20 1240 1545 1111 0010 5614 2560. Opłata 195 zł.

  Do kogo się można udać z prośba o zablokowanie tego konta w banku?

  Pozdrawiam.

  Wutam, tez dostalam taki list... 3 czerwca z terminem zaplaty do 1 czerwca. Ale na szczescie zorientowalam sie, ze to oszustwo! banda zlodzieji i warszawskich cwaniakow!

  KRF, 00-807 Warszawa, al. Jerozolimskie 96, NIP 7272760668.
  Kolejni naciągacze - 296 zł .

  witam
  niestety ja padłam tez oszustwem tych hu@@@w :(
  148 ZŁ W BŁOTO POSZŁO !!!!!!! JAK BYM PRZEPIŁA PRZYNAJMNIEJ MIAŁA BYM KACA A TU ..... CZYLI NIC NIE DA SIE Z TYM ZROBIĆ
  ?????JA NIGDZIE NIE MAM ŻADNEJ ADNOTACJI O OFERCIE

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama