, sobota 23 maja 2015
Ministerstwo Gospodarki ostrzega przed wpisami do rejestrów przedsiębiorców
Firmy wysyłające wezwania do zapłaty najczęściej wykorzystują określenia typu - Krajowy Rejestr Pracodawców, Rejestr Polskich Firm, Rejestr Polskich Podmiotów, Krajowy Rejestr Firm, Centralna Ewidencja i Rejestr itp. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Ministerstwo Gospodarki ostrzega przed wpisami do rejestrów przedsiębiorców

SM/
Nieco ponad rok temu co najmniej kilkanaście tysięcy przedsiębiorców w całej Polsce otrzymało wezwanie do zapłaty jednorazowej opłaty rejestracyjnej na rzecz Krajowego Rejestru Informacji o Przedsiębiorcach. Aktualnie Ministerstwo Gospodarki ostrzega przed kolejnymi firmami "prowadzącymi rejestry", które wykorzystują fakt rejestracji przedsiębiorców będących osobami fizycznymi w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), kierując do nich korespondencję z wezwaniem do zapłaty.

Treść wezwania sugeruje konieczność wpłaty określonej kwoty - w przedziale od 72 zł do 248 zł na konto podmiotu, którego dane wynikają z załączonego przekazu pocztowego.

"Wpisani do CEIDG przedsiębiorcy zgłaszają skargi do Ministra Gospodarki w związku ze wspomnianym działaniem. Wielu przedsiębiorców, mimo zamieszczenia odpowiedniego ostrzeżenia na stronie internetowej CEIDG, nieświadomie dokonuje wpłat, ponieważ powoływanie się w treści pism na wpis do "Centralnego Rejestru" lub "Rejestru Polskich Podmiotów" stanowi silny czynnik motywacyjny dla przedsiębiorców i skłania ich do zapłaty żądanej kwoty" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Gospodarki, który w dalszej części wyjaśnia, że jedynym rejestrem publicznym ewidencjonującym przedsiębiorców-osoby fizyczne jest CEIDG, którą prowadzi Minister Gospodarki i do której wpis jest bezpłatny. "Przedsiębiorca może podjąć działalność gospodarczą w dniu złożenia wniosku o wpis do CEIDG. Wszelkie wezwania do zapłaty nadsyłane przez różne podmioty należy traktować, jako ofertę komercyjną, nie związaną z CEIDG. Dokonanie zatem żądanej zapłaty jest całkowicie dobrowolne" - czytamy w dalszej części oświadczenia.

Ministerstwo informuje również, iż wszystkie w/w sprawy są przekazywane do właściwych prokuratur, ponieważ działania takie mogą również odpowiadać znamionom przestępstwa, o którym mowa w art. 286 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny.

Dotychczas odnotowano następujące nazwy "prywatnych" rejestrów:

 • Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców Sp. z o.o., ul. Złota 59, 00-120 Warszawa;
 • Europejska Ewidencja i Informacja o Działalnościach Gospodarczych EEIDG Sp. z o.o., ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa;
 • Ewidencja Działalności Gospodarczych s.r.o. INF.DAT, ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa
 • Rejestr Polskich Firm i Działalności Gospodarczych, czyli FIRM.INFO Sp. z o.o., ul. Ogrodowa 28/30 lok.230, 00-896 Warszawa;
 • Rejestr Polskich Podmiotów Gospodarczych, czyli GALOR Sp. z o.o.
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, Rafał Nobis, Al. Solidarności 115/2, 00-140 Warszawa;
 • Krajowy Rejestr Firm i Działalności Gospodarczych, Tomasz Zabilski, ul. Piastowska 1/2,  48-300 Nysa;
 • Centralny Oddział Ewidencji Działalności Gospodarczej, Mariusz Sebastian Breczko Białystok;
 • Krajowa Ewidencja Informacji o Przedsiębiorcach, ul .Piękna 68, 00-672 Warszawa;
 • Krajowy Rejestr Informacji o Przedsiębiorcach, ul. Piękna 24/26A/1, 00-549 Warszawa.
 • Komentarze: (285)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Wlasnie odebralem pismo od CED. Moga mnie cmoknac z tylu! Podaje link do strony z ich numerem konta i adekwatnym komentarzem...
  http://numerkonta.com/?nr=66114020040000380275368785

  20.05.2015 otrzymałam aż 3 pisma z poleceniem zapłaty. 1. Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm Al. Jerozolimskie 96 Warszawa 00-807 NIP 7292704822 kwota do zapłaty 195 zł. 2. Rejestr Polskich Firm i Działalności Gospodarczych R.O.A.Z. Data Al. Solidarności 115 lokal 2 Warszawa 00-140 koszt 370 zł 3. Centralna ewidencja Firm i Działalności Gospodarczych CEFIDG ul. Lindleya 16 Warszawa 02-013 koszt 148 zł. Ogólnie do zapłaty 713 zł. Jak dobrze, że pani w urzędzie gminy ostrzegła o tym.. to jest dramat!!!! Jak tak można naciągać ludzi..

  Dzisiaj tj. 21 maja 2015 r. otrzymałam też takie pismo od RDGIF , Warszawa, Al. Jerozolimskie 96 , która to " wymaga uregulowania fakultatywnej opłaty rejestracyjnej zgodnie z aktualnym regulaminem KRBiP w wysokości 195 zł w terminie do 18.05.2015r." Z tego co widzę, zmienia się konto "NACIAGACZA". Przed takimi OSZUSTAMI ostrzegła mnie Pani z Urzędu u której zgłaszałam swoją firmę- dziękuję jej za to! Jutro idę sprawę złosić na POLICJĘ, przecież można dojść po koncie bankowym kto usiłuje nas naciągnąć.

  Ja również dzisiaj otrzymałem pismo od RDGIF. Podaję treść art. 2 cytowanej w pismie ustawy: Działalnością gospodarczą jest zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, han-dlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły. Jak widać serwują przestepcy KICHĘ.TtEŻ IDĘ NA POLICJĘ.
  Jacek Lubieniecki

  Dzisiaj tj. 21 maja 2015 r. otrzymałam też takie pismo od RDGIF , Warszawa, Al. Jerozolimskie 96 , która to " wymaga uregulowania fakultatywnej opłaty rejestracyjnej zgodnie z aktualnym regulaminem KRBiP w wysokości 195 zł w terminie do 18.05.2015r." Z tego co widzę, zmienia się konto "NACIAGACZA". Przed takimi OSZUSTAMI ostrzegła mnie Pani z Urzędu u której zgłaszałam swoją firmę- dziękuję jej za to! Jutro idę sprawę złosić na POLICJĘ, przecież można dojść po koncie bankowym kto usiłuje nas naciągnąć.

  List z 19.05.2015 od Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm. Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, nr konta: 20 1240 1545 1111 0010 5614 2560. Opłata 195 zł.

  Do kogo się można udać z prośba o zablokowanie tego konta w banku?

  Pozdrawiam.

  KRF, 00-807 Warszawa, al. Jerozolimskie 96, NIP 7272760668.
  Kolejni naciągacze - 296 zł .

  witam
  niestety ja padłam tez oszustwem tych hu@@@w :(
  148 ZŁ W BŁOTO POSZŁO !!!!!!! JAK BYM PRZEPIŁA PRZYNAJMNIEJ MIAŁA BYM KACA A TU ..... CZYLI NIC NIE DA SIE Z TYM ZROBIĆ
  ?????JA NIGDZIE NIE MAM ŻADNEJ ADNOTACJI O OFERCIE

  Dziś mąż dostał taką "prośbę" o wpłatę 280 zł . List został wysłany przez CED, czyli CENTRALNA EWIDENCJA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZYCH, ul. Marszałkowska 115, 00-102 Warszawa . List z 7 maja z terminem płatności 14.05.2015.

  Dziś mąż dostał taką "prośbę" o wpłatę 280 zł . List został wysłany przez CED, czyli CENTRALNA EWIDENCJA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZYCH, ul. Marszałkowska 115, 00-102 Warszawa . List z 7 maja z terminem płatności 14.05.2015.

  Dziś dostałem wezwanie do zapłaty cioty chcą 280 złotych centralna ewidencja działalności gospodarczych ul.marszałkowska 115 00-102 warszawa. Kolejni naciągacze

  Dodajcie jeszcze Centralną Ewidencję Firm i Działalności Gospodarczej (CEFIDG) ul. Lindleya 16, 02-013 Warszawa kwota 148,00 PLN.....bez komentarza....na szczęście czytam i sprawdzam :-)

  Ja również otrzymałem dzisiaj od nich list (20.05.15) Na szczęście zanim cos płace sprawdzam to w kilku źródłach.

  potwierdzam , też otrzymałem na taką sama kwotę z dnia 8.05br z tej samej" firmy"

  też mi to przysłali na 148 zł , nie mam najmniejszego zamiaru tego płacić naciągacze CEFIDG

  Potwierdzam, właśnie otworzyłem od nich list.

  WITAM,
  DZIŚ DOSTAŁAM RÓWNIEŻ PISMO Z PARAFKĄ BEZ NR TELEFONU JAK MOŻNA TAK NABIJAĆ LUDZI W BUTELKĘ !
  OTO NOWY ADRES OSZUSTÓW DODANY DO NUMERU KONTA DO WPŁATY ;
  UL.LINDLEYA 16 WARSZAWA
  DOBRZE ŻE GDY SKŁADAŁAM CEFIDG POINFORMOWAŁ MNIE URZĘDNIK WPIS JEST BEZPŁATNY I JAK PRZYJDZIE MI COŚ DO ZAPŁACENIA TO MAM NIC NIE PŁACIĆ.
  NURTUJE MNIE PYTANIE SKĄD OSZUŚCI MAJĄ MOJE DANE GDZIE OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH ?
  DLACZEGO TAK TRUDNO USTALIĆ KTO JEST WŁAŚCICIELEM KONTA DO WPŁAT ?
  ŻENUJĄCE ŻE NA OSZUSTWACH POUKŁADANY JEST TEN ŚWIAT... A SPRAWIEDLIWOŚĆ ZAWSZE JEST NA DRUGIM MIEJSCU..

  Skąd mają dane? Na stronie CEIDG wystarczy wpisac nazwę firmy i adres i wyskakują dane!!

  Dane Twojej firmy (jak każdej) są jawne i każdy może je sprawdzić:
  Dla jednoosobowej działalności gospodarczej na CEIDG.gov.pl (oficjalna strona prowadzona przez Ministerstwo Gospodarki);
  a dla spółek na KRS.ms.gov.pl (Ministerstwo Sprawiedliwości).
  Na przyszłość: strony prowadzone przez rząd mają końcówkę .gov.pl (government, PL)

  Dostałam wezwanie z "RDGIF" o wpłatę na ich konto 195,00 . Koszmar, dobrze ,że mam przytomną księgową, która od razu powiedziała mi ,że to oszuści. Koszmar. I takie firmy działają jak widać legalnie...

  Dzisiaj dostałam od tej samej firmy i na tą sama kwotę. Jak rejestrowałam działalność, to zarejestrowałam informacje o darmowym wpisie.
  Dla pewności zadzwoniłam pod oficjalny numer. Szkoda tych, którzy dali się nabrać.

  Dziś i ja dostałem takie pismo...

  Ja również dziś dostałem takie pismo...

  ja tez dostałam 195 zł rejest działalnosci gospodarczych i firm; zastanawiam sie tylko co powoduje ze takie osoby nie sa scigane? przeciez jest nr konta na ktory nalezy wplacac pieniadze, do kogos ono nalezy....

  a mnie zastanawia jedno skąd oni mają dane osób które takie firmy zakładają gdzie ochrona danych osobowych ?

  dostałam tez , wezwanie do zaplaty 280 zł. adres Marszałkowska 115 Warszawa CED., bez nazwiska, tylko parafka, myślą, że kogoś oszukają.. w dobie internetu, kiedy można to sprawdzić? dlaczego nie są karani?

  U mnie to samo... Krajowy Rejestr Firm, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa - wpis w rejestrze działalności gospodarczych - kwota 296 zł

  witam, dziś zajrzałam do skrzynki i pismo z RDGIF na kwote 195zł i ani wzmianki o tym że to ma być dobrowolna opłata. A drugi z R.O.A.Z. na kwotę 370zł i tu że oferta w celu reklamy dlatego szukam informacji. JAKAŚ MASAKRA OGÓLNIE dobrze że zajrzałam TU. Ogólnie wyczytałam żę na takie pismo należy odpisać, że dziekujemy za oferte i nie jesteśmy zainteresowani. Bo podobno potrafią nawet do e-sądu zwrócić się o zapłatę.

  Mogą skoczyć, nie wpłacałaś, nic nie podpisywałaś, więc nic nie mogą poza spamowaniem. Przy najmniej będzie czym palić w piecu. Jest wpis, że opłata jest FAKULTATYWNA. Ogólnie słabej jakości podróba, lepszej jakości jest CEFIDG, ale też kto uważnie przeczyta się nie nabierze. CEFiDG i RDGIF to cwaniacy, ale jak na razie działający zgodnie z prawem. Wchodząc na stronę RDGIF widać ilu ludzi im wpłaciło kasę bo jest od groma wpisów. CEFiDG powstała jak widać niedawno bo na stronie jest łącznie 5 firm ( w tym ich własna ) haha.

  Witam, dostalam wczoraj (13.04.2015) pismo od CED (Centralna Ewidencja Dzialalnosci Gospodarczysz) ul. Marszalkowska 115 Warszawa, aby wplacic 120zl. Celem CEDjest gromadzenie i przechowywanie informacji o dzialalnosciach gospodarczych zalozonych na terytirium RP za pomoca centralnego systemu informacyjnego. Dodano jeszcze zeby wplacic w terminie, a termin jest do dzisiaj 14.04.2015r. Zdziwilo mnie jednak w tym pismie, ze pieczotka jest i parafka lecz na pieczatce pisze starszy referant ds. rozliczen. Ostrzegam przed ta firma.

  dostałam także, 280 zł, ta sama firma, parafka, pieczątka: starszy referent ds rozliczeń, termin płatności 22.04, i 22.04 otrzymałam. łobuzerstwo.

  Dokładnie takie same pismo otrzymaliśmy. OSZUŚCI w biały dzień !!!! WSTYD Widnieje parafka i oszukana pieczątka z nazwą - starszy referent ds. rozliczeń Po wyszukiwaniach w internecie firma owa nie ma nawet wiarygodnej strony...... Proszę sie nie dawać oszukać i pytać w razie jakichkolwiek wątpliwości. Lepiej pytać, jak żyć w niewiedzy...

  Witam, wszyscy piszą jacy są mądrzy i nie dali się nabić w butelkę. A mam pytanie co mają zrobić Ci ,którzy jednak wpłacili tym oszustom jakiekolwiek pieniądze, jak je teraz odzyskać? Czekam na jakieś sugestie :(

  Pozdrowić i zaproponować perd***niecie sie w czoło.

  witam. ja dostalam juz dwa pisma o zaplate do wpisu o dzialalnosci , jedno z cefidg na kwote 148zl termin o7.04 2015 a dzis z rdgif na kwote195zl. w ogole to sie w glowie nie miesci ipodobno niic nie mozna im zrobic. ale to cyba jaki kraj takie prawo.nie chce przeklinac ale mam ich w dupie i nie mam nic zamiaru placic palantom inierobom. niech sie wezma do uczciwej pracy. a z drogiwj strony gdzie jest ta ustawa o ochronie danych osobowych , nie dajcie sie. pozdrawiam.

  Do mnie doszło- Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm Centralna Ewidencja Firm i Działalności Gospodarczych.Czy iść z tym na policję ?

  ja mam takich listow aż trzy na łączną kwotę 623 zł mam zamiar sprawę zgłosić na policji

  nie wiem ja wy ale ja mam już trzy takie listy a firme rejestrowałam w marcu na łaczna kwotę 623zł co wy na to! mam zamiar powiadomić policje zobaczymy co mi doradzą

  witam ja też otrzymałam pismo z zapłatą 195 zł Warszawa Al. .Jana Pawła , płacić nie mam zamiaru ,wystosuję tylko pismo do nich że nie życzę sobie takich pism . Trzeba być ostrożnym na takich naciągaczy i mieć podkładkę w razie czego .

  Ja wczoraj dostałem list z RDGIF na 195 zł czyli 19.03.2015 list wysłany 16.03 a płatność do 13.03 a chuj im w łeb jutro zajdę na policje i spytam co z tym dalej ma być bo nie mam zamiaru kolejnych takich liścików odbierać....!!!

  a do mnie przyszło pismo z RDGIF za 195zł, spoko...

  WITAJ W KLUBIE,TEZ DOSTALAM TAKI LIST Z WEZWANIEM DO ZAPLATY NA 195ZL. ADRES SIEDZIBY 00-867 WARSZAWA ul.JANA PAWLA II 27.trzeba byc pilnym:)

  Dzisiaj dostałem pismo z Centralnej Ewidencji Firm i Działalności Gospodarczych (CEFIDG), ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa z informacją, że muszę obowiązkowo zapłacić 148,00 zł za umieszczenie danych mojej firmy w ich rejestrze. Oczywiście nie wysłałem ani złotówki.

  CEFIDG EURPBIZ Promocja i wsparcie biznesu Paweł Świąder
  Przedsiębiorca: Paweł Świąder
  NIP: 8621534908 , REGON: 146937699
  do zaplaty przyszlo 148 PLN, brak w pismie wzmianki ze to oferta handlowa.

  również taki dostałam dzień po założeniu działalności z Centralnej Ewidencji Firm i Działalności Gospodarczych (CEFIDG), ul. Nowogrodzka 50/515, 00-695 Warszawa z informacją, że muszę obowiązkowo zapłacić 148,00 zł
  konto nr 45 1750 0012 0000 0000 2772 1699

  mój syn dostał dzisiaj na kwotę 148zł, ale synowa sprytna zaczęła śledzić w internecie dane, wredni oszuści, zamknąć szajkę

  Witaj w klubie ja dostałam identyczne, ten sam adres i ta sama kwota. Mam wpłacić do 09,03.5015 r
  Zastanawiam się co z tym zrobić .... żeby tym gnojom nie uszło na sucho.
  Pozdrawiam
  Asia

  Także dostałem ten list i dzięki wam już wiem że to oszustwo a już miałem płacić bo termin był taki sam jak dzień dostarczenia. Dostałem także drugi inny druk w sprawie zapłaty. CEFiDG ul. Nowogrodzka 50/515 00-695 Warszawa informują mnie iż muszę zapłacić 121 zł a na blankiecie do wpłaty widnieje kwota 148 zł i nigdzie nie jest napisane iż jest to "oferta w myśl przepisów kodeksu". Co o tym sądzicie bo ja jestem nowicjuszem w tych sprawach i nie wiem jak traktować ten drugi druk. Pozdrawiam

  Ja dzisiaj też dostałam pismo z CEFiDG i mam uiścić opłatę 148zł. Poszperałam i okazuje się że to jakaś firma kogucik, która naciaga nowo powstałe firmy https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/ceidg.public.ui/SearchDetails.aspx?Id=c7...

  Zastanawia mnie skad te firmy maja nasze dane i dane adresowe czy ktos z urzednikow w stolicy nie wspopracuje z nimi bo dziwne mi sie wydajje ze zaraz po rejstracji takie pisma sie dostaje

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama