, piątek 12 luty 2016
Ministerstwo Gospodarki ostrzega przed wpisami do rejestrów przedsiębiorców
Firmy wysyłające wezwania do zapłaty najczęściej wykorzystują określenia typu - Krajowy Rejestr Pracodawców, Rejestr Polskich Firm, Rejestr Polskich Podmiotów, Krajowy Rejestr Firm, Centralna Ewidencja i Rejestr itp. fot: ARC SPOT



Dodaj do Facebook

Ministerstwo Gospodarki ostrzega przed wpisami do rejestrów przedsiębiorców

SM/
Nieco ponad rok temu co najmniej kilkanaście tysięcy przedsiębiorców w całej Polsce otrzymało wezwanie do zapłaty jednorazowej opłaty rejestracyjnej na rzecz Krajowego Rejestru Informacji o Przedsiębiorcach. Aktualnie Ministerstwo Gospodarki ostrzega przed kolejnymi firmami "prowadzącymi rejestry", które wykorzystują fakt rejestracji przedsiębiorców będących osobami fizycznymi w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), kierując do nich korespondencję z wezwaniem do zapłaty.

Treść wezwania sugeruje konieczność wpłaty określonej kwoty - w przedziale od 72 zł do 248 zł na konto podmiotu, którego dane wynikają z załączonego przekazu pocztowego.

"Wpisani do CEIDG przedsiębiorcy zgłaszają skargi do Ministra Gospodarki w związku ze wspomnianym działaniem. Wielu przedsiębiorców, mimo zamieszczenia odpowiedniego ostrzeżenia na stronie internetowej CEIDG, nieświadomie dokonuje wpłat, ponieważ powoływanie się w treści pism na wpis do "Centralnego Rejestru" lub "Rejestru Polskich Podmiotów" stanowi silny czynnik motywacyjny dla przedsiębiorców i skłania ich do zapłaty żądanej kwoty" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Gospodarki, który w dalszej części wyjaśnia, że jedynym rejestrem publicznym ewidencjonującym przedsiębiorców-osoby fizyczne jest CEIDG, którą prowadzi Minister Gospodarki i do której wpis jest bezpłatny. "Przedsiębiorca może podjąć działalność gospodarczą w dniu złożenia wniosku o wpis do CEIDG. Wszelkie wezwania do zapłaty nadsyłane przez różne podmioty należy traktować, jako ofertę komercyjną, nie związaną z CEIDG. Dokonanie zatem żądanej zapłaty jest całkowicie dobrowolne" - czytamy w dalszej części oświadczenia.

Ministerstwo informuje również, iż wszystkie w/w sprawy są przekazywane do właściwych prokuratur, ponieważ działania takie mogą również odpowiadać znamionom przestępstwa, o którym mowa w art. 286 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny.

Dotychczas odnotowano następujące nazwy "prywatnych" rejestrów:

 • Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców Sp. z o.o., ul. Złota 59, 00-120 Warszawa;
 • Europejska Ewidencja i Informacja o Działalnościach Gospodarczych EEIDG Sp. z o.o., ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa;
 • Ewidencja Działalności Gospodarczych s.r.o. INF.DAT, ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa
 • Rejestr Polskich Firm i Działalności Gospodarczych, czyli FIRM.INFO Sp. z o.o., ul. Ogrodowa 28/30 lok.230, 00-896 Warszawa;
 • Rejestr Polskich Podmiotów Gospodarczych, czyli GALOR Sp. z o.o.
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, Rafał Nobis, Al. Solidarności 115/2, 00-140 Warszawa;
 • Krajowy Rejestr Firm i Działalności Gospodarczych, Tomasz Zabilski, ul. Piastowska 1/2,  48-300 Nysa;
 • Centralny Oddział Ewidencji Działalności Gospodarczej, Mariusz Sebastian Breczko Białystok;
 • Krajowa Ewidencja Informacji o Przedsiębiorcach, ul .Piękna 68, 00-672 Warszawa;
 • Krajowy Rejestr Informacji o Przedsiębiorcach, ul. Piękna 24/26A/1, 00-549 Warszawa.
 • Komentarze: (418)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  ja dziś otwieram skrzynkę na listy a tam - 2 listy z wezwaniem do zapłaty 2 x 200 zł za rejestracje, czyli 400 zł za naciągactwo. Byłbym skory uwierzyć, ale na szczęście Pani w urzędzie podczas rejestracji firmy mnie ostrzegła przed tego typu listami.

  Nie dajcie się nabrać.

  Krajowy Rejestr Firm Al. Jerozolimskie 81 konto

  57 1090 2590 0000 0001 3186 0189

  Witam,dzisiaj tez dostałem,marszałkowska 115,00-102 warszawa

  Witam, ja również dziś dostałem wezwanie do zapłaty na kwotę 200 zł. z terminem płatności do dziś :)
  i również z adresu ul. Marszałkowska 115, 00-102 Warszawa

  Też dziś dostałem taki list. Uwaga: ul. Marszałkowska ;)

  Witam, ja również dziś dostałem z terminem płatnościi do dzisiaj i też ul. Marszałkowska 115, 00-102 Warszawa

  Ja dałam się nabrać i zapłaciłam 2 rachunki łączna kwota 390 zł byłam z tym na policji ale oni umywają ręce jedyną osobą która może pomóc to rzecznik praw obywatelskich.Minęło 2 tygodnie a tu następny list z kwotą do zapłaty 280 zł skurwysyny naciągacze !!!!!!

  Dla poszkodowanych: ustawa o ochronie danych osobowych art 24 art 32 a zwłaszcza karny art 54. Zachęcam pójść z tym na policję, prokuraturę bądź/oraz skargę do Inspektora Generalnego Ochrony Danych osobowych. Skoro zapłaciłeś to wymagasz i wszelkie warunki powinny zostać spełnione czyli masz prawo do informacji o swoich prawach, dostępu do danych, możliwości zmian danych, info o siedzibie firmy itd. Niestety wysyłając korespondencje pod adres firmy tj Marszałkowska otrzymuje zwroty (robię to świadomie aby wykazać sie zwrotami i brakiem współpracy). Im wiecej takich zgłoszeń tym większa szansa ze to sie skończy?

  Udalo im sie
  Dzis ide na policje
  Korzystam z uslug firmy i nie mam dostepu do bazy danych ktora zapewniaja w "umowie". Skoro juz zaplacilam to oczekuje wspolpracy z ceodg a tu nie ma nawet dostepu do tego co zapewniali. Czyli nie wywiazuja sie z umowy....I z tym ice na policje!

  Też dostałem, z CEODG (al. Jerozolimskie 81) na 200zł i RGDIF (al Jerozolimskie 81 ) na 195zł, ciekawe ile jeszcze ich dojdzie....
  Pewnie podobna sprawa jak z pobieraczkiem, czy można później spodziewać się bezczelnego zastraszania komornikiem?

  A jak wygląda sprawa posługiwania się danymi osobowymi które podaje się na oficjalnej stronie CEIDG ? To, że nasze pesele, numery kont bankowych NIP itp. są używane przez osoby 3cie.

  Dzwonilam w tej sprawie. Otoz mozna sobie wykupic z Ministerstwa Gospodarki dostep do okreslonej bazy danych.....czyli np kupie sobie baze danych rejestrujacych sie przedsiebiorcow w dniu x i juz na drugi dzien sle wezwanie do zaplaty aby nie zdazyli sie zorientowac....

  otrzymałam 2 pisma z tego samego adresu AL Jerozolimskie 81. Raz nazywają sie REJESTR DZIALALNOSCI GOSPODARCZYCH I FIRM blankiet na 195 pln , a drugi CENTRALNA EWIDENCJA O DZIAŁALNOSCI GOSPODARCZEJ blankiet na 200 pln . Uwaga nic nie wpłacać!!!!!!!!!

  też dostałem jerozolimskie 81 CEODG 05.01 2016

  witam . Dwa lata temu zalozylem firme i kilka dni pozniej otrzymalem pismo-rachunek do zaplaty 121zl .CEFiDG ul. Marszalkowska 115 Zaplacilem ,moj blad, zglosiklem na policji przestepstwo (kilka przesluchan w ciagu roku).
  Dzis dostalem przekaz -szok ! - na 121zl od CEFiDG ul. Marszalkowska 115 .Oddali ?? Nie moge uwierzyc ! Jakim cudem ta firma jeszcze dziala ?

  Witam. U mnie sytuacja analogiczna. 7.01 byłam w urzędzie i już 8.01 wysłano do mnie pismo z blankietem do zapłaty 200 zł.
  OSZUŚCI
  Działają pod adresem: CEODG - Centralna Ewidencja O Działalności Gospodarczej
  Al. Jerozolimskie 81
  02-001 Warszawa

  NIC NIE WPŁACAĆ !!!

  Mój mąż dostał dwa wezwania do zapłaty. Pierwsze też CEODG Al.Jerozolimskie 81, 02-001 Warszawa - 200 zł i drugie"RDGIF" Rejestr Działalnosci Gospodarczych i Firm, ul.Jerozolimska 81, 02-001 Warszawa( ten sam adres jest) - 195 zł.
  LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ !!!

  Dziś dostałem to samo właśnie od CEODG. Od razu czuć wałek!!!

  Ja również takie otrzymałem z CEODG a 2 dni później od RDGIF rowniez A.Jerozolimsie 81 ,Warszawa, NIC NIE WPŁĄCAĆ.

  Również otrzymałam takie wezwanie do zapłaty na 200 zł od CEODG Al.Jerozolimskie 81 02-001 W-wa.
  Ciekawa jestem dlaczego i od kogo takie informacje wypływają,że dana osoba otworzyła działalność gospodarczą.

  I mi zdarzył się ten proceder. Przed świętami dostałem list wyglądający zupełnie profesjonalnie/urzędowo z załączonym poleceniem przelewu opiewającym na kwotę 200 PLN. Tym razem jest to CEODG Centralna Ewidencja O Działalności Gospodarczej, Al. Jerozolimskie 81 02-001 Warszawa. Jawne oszustwo. Masakra

  Cos okropnego! Ja tez dostalem: CEODG, Al. Jerozolimskie 81, Warszawa...

  W dniu dzisiejszym również przyszły 2 pisma od oszustów: CEODG - 200zł i CEFiDG- 149zł
  UWAŻAJCIE

  Ja także otrzymałam wezwanie. Adres oszustów ul. Zakrzewskiego 11 E , 61-693 Poznań, kwota 200, rachunek 53109018540000000130962956.Napisali że rejestr podmiotów leczniczych jest na bieżąco aktualizowany.

  CEFIDG CENTRALNA EWIDENCJA DIRM I DZIALALNOSCI GOSPODARCZYCH na 149zl pismo z Warszawy ul. Marszalkowska 115

  Również otrzymałam 2 listy:
  1. Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm, Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa na kwotę 195zl
  2. Centralna Ewidencja o Działalności Gospodarczej ul.Marszałkowska 115, 00-102 Warszawa, na kwotę 200zl.

  Potwierdzam, do mnie też dotarły oba pisma. UWAGA!

  założyłam firmę 2 listopada 2015 r od tej daty otrzymałam trzy pisma o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, oczywiście nie zapłaciłam ani jednego i wy też nie płacie:

  1. pierwsza przyszła już 4 listopada pod nazwą CEODG –
  (centralna ewidencja o działalności gospodarczej)
  na kwotę 200zł
  ul. Marszałkowska115, 00-102 Warszawa

  2. druga 12 listopada pod nazwą CEFIDG –
  (Centralna ewidencja firm i działalności gospodarczych)
  na kwotę 148zł
  ten sam adres co wyżej

  3. trzecia 25 listopada pod nazwą CED –
  (centralna ewidencja działalności gospodarczej)
  na kwotę 280zł
  ten sam adres co wyżej

  to są zwykli oszuści którzy naciągają ludzi którzy po otrzymaniu takiego pisma płacą, w dzisiejszych czasach każdy jest zabiegany i nie kontroluje tego i daje się oszukać takim firmom, bardzo dziwne jest to że wszystkie te firmy znajdują się pod tym samym adresem, tylko numery konta są różne, brak strony internetowej, imienia i nazwiska osoby która to podpisuje. Oszuści nie dajcie się nabrać

  Powiadomić prokuraturę w sprawie naciągaczy

  Witam dziś dostałam list z centralnej ewidencji o działalności gospodarczej. Ul. Marszałkowska 115 Warszawa o zapłatę 200 zł

  Również otrzymałem dziś pismo i blankiecik na kwotę 200zł. Pierwszą rzeczą, która mnie zaniepokoiła to termin. Zarejestrowałem 2 grudnia, pismo otrzymałem dziś (8 grudnia) a termin jest do jutra czyli 7-dniowy.
  Po bliższym przyjrzeniu się, zauważyłem, że instytucja to CEODG zamiast CEIDG. W internecie CEODG nawet nie istnieje.
  Poza tym kilka dni emu był w TVP wielki test wiedzy o internecie i jedno z pytań było o opłatach za wpis do CEIDG.
  Że też nie ma na takich sposobu...

  Ja również dostałam pismo aby uiścić 200 zł na konto rzekomo (oszustów) pod nazwą Centralna Ewidencja o Działalności Gospodarczej ul. Marszałkowska 115, Warszawa .............poczytałam fora internetowe że oszuści tak działają od paru lat .....

  pani w Urzędzie ostrzegała mnie rychło w czas przed nimi ....

  Ja też to dostałem, ale w porę się zorientowałem i nie zapłaciłem. Perfidne oszustwo. Już byłem na policji zgłosić podejrzenie popełnienia przestępstwa. Niech nie ujdzie to tym oszustom na sucho!

  dzis dostalem dwa pisma marszalkowska 115 taki adres oszustow masakra ze z takimi to nie zrobia porzadku ...

  mam tak samo, ide z tym na policje

  A gdzie ochrona danych osobowych? 18.11 zlozylem wniosek a 20 juz pismo wyslane. Chory i nieudolny kraj.

  Witam

  Ja dostałem pismo z cefidg, w piśmie jest wyrażnie napisane, że jest to oferta, w stopce jest informacja o akceptacji ich regulaminu ze strony www.cefidg.pl Wpłaciłem opłatę rejestracyjną, mają fajną stronę internetową i dużo firm w katalogu więc założyłem tam profil włąsnej firmy i przyznam że mam już kilku klientów którzy znależli moje ogłoszenie na stronie www.cefidg.pl Jak się okazuje, te 148zł to całkiem dobrze wydane pieniądze.

  Pracujesz u nich czy jesteś po prostu głupi?

  Oczywiście to współpracujący naciągacz, który czycha na głupich

  Witam, otworzyłem działalność 16-11-2015 a 17go dostałem pisemko z CEFiDG z siedzibą na ul. Marszałkowskiej 115 na kwotę148zł., a 20-tego CEODG o dziwo z siedzibą również na ul. Marszałkowskiej 115 na kwotę 200 zł. Ktoś powinien się tym procederem zająć.

  Na stronie tego czegoś co się zwie CFIDG wyszukiwarka pokazuje 87 wyników. O dziwo i na szczęście nie jest to tak strasznie dużo jak można byłoby się spodziewać - jednak Polacy nie są tacy głupi jak co poniektórzy myślą. Niezmienia to jednak faktu, że niestety są jednak takie czarne owce w naszym społeczeństwie, które w ten podstępny sposób chcą okradać nasz naród. Może i legalnie, w zgodzie z przepisami prowadzą swoją niemoralną działalność, ale to przecież nie stoi na przeszkodzie aby przeprowadzić w ich firmach kilka kontroli urzędowych z rzędu. Skoro w ich mózgach zrodził się taki szatański pomysł na zarobek, to na 100% w ich papierkach znajdzie się na nich coś aby wybić im tego typu pomysły z głowy.

  A ja dostałam trzy takie listy, każdy z nich to kwota około 200 zł
  Dwa dotyczą adresu W-wa Marszałkowska 115
  Jeden W-wa Al. Jerozolimskie 96

  Podobnie jak Ty, ten sam adres a suma do zapłaty 280 zł

  Dostałem 4 wezwania do zapłaty: CEODG Warszawa ul. Marszałkowska 115 w kwocie 200 zł /// Rejestr Polskich Firm i Działalnosci Gospodarczej Warszawa Al. Solidarnosci 113 w kwocie 370 zł ////Centralna Eidencja Firm i Dzialalnosci Gospodarczej Warszawa ul. Marszałkowska 115 w kwocie 148 zł ////Rejestr Działalnosci gopodarczych i Firm Warszawa Al. Jerozolimskie 96 w kwocie 195 zł. Oczywiście nie zapłaciłem i ide z tym na policje.

  właśnie otrzymałam identyczne pismo i zastanawiam się, gdzie mogę to zgłosić!

  A ja dostałem z Krajowego Rejestru Firm na 295 zł. Gdzie można ich znaleźć, bo na kopercie jest Al. Jerozolimskie 108. Ktoś tam był? Mowa jest o jakimś regulaminie. Ktoś go widział?

  Witam

  Ja też otrzymałem pismo z CEFiDG, w piśmie jest wyraznie napisane, że jest to oferta, więc można z niej skorzystać lub nie.
  Jest też napisane wyraznie, że uiszczając niniejszą opłatę akceptujesz regulamin który jest na stronie WWW.CEFIDG.PL

  Strona internetowa jest bardzo ładnie zrobiona, po uiszczeniu opłaty 148zł trzeba wejść na stronę i kliknąć ZAREJESTRUJ SIĘ
  po czym można opisać własną działalność, wklejać zdjęcia, opisywać swoje usługi a nawet dodawać filmiki, jednym słowem FACEBOOK dla przedsiębiorców. Ja się u nich ogłosiłem i miałem już dwóch klientów którzy znalezli mnie własnie na tej stronie.

  TO NIE SĄ OSZUŚCI TYLKO LUDZIE KTÓRZY CHCĄ ZROBIĆ COŚ POŻYTECZNEGO, NAPRAWDĘ WARTO OGŁOŚIĆ SIĘ NA ICH STRONIE, A KWOTA 148zł TO NIC W PORÓWNANIU Z TYM CO MOŻNA ZYSKAĆ.

  Pozdrawiam serdecznie

  Jeżeli zamysłem jest wysyłanie ofert do początkujących firm to największą i rzucającą się w oczy informacją powinno być słowo "OFERTA" a nie blankiet do zapłaty. Tym powinno zająć się Biuro Ochrony Klienta i nałożyć kary na takie oszustwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Proszę mi powiedzieć,co mam zrobić,gdyż zapłaciłam 149zł,a dzisiaj mi przyszedł drugi druk do zapłaty i się kapłam ,że to coś nie tak i wyszukałam w google wasze komentarze.Byłam zalatana załatwianiem mojej działalności żeby to wcześniej sprawdzić.

  Najlepiej zerknij do lusterka,żeby zobaczyć jak idiotka wygląda

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama