, sobota 16 stycznia 2021
Jest lepiej, ale może dalej padać
Najgorzej sytuacja ma się w gminie Hażlach, gdzie nadal jest zablokowana jest ul. Główna na wysokości boiska. fot: DRDodaj do Facebook

Jest lepiej, ale może dalej padać

DR
Jest lepiej, ale może dalej padać

Ponad 100 zgłoszeń, dotyczących podtopień oraz powalonych drzew na terenie Śląska Cieszyńskiego, przyjęła Państwowa Straż Pożarna w Cieszynie. To wynik deszczowej nocy i poranka. Sytuacja już się poprawiła, jednak meteorolodzy nadal ostrzegają przed burzami i silnymi opadami deszczu.

Intensywne opady w wielu miejscach doprowadziły do sporych podtopień. Największą ilość zgłoszeń strażacy zanotowali w godzinach porannych. Poważnie ucierpiała gmina Hażlach , gdzie nadal (stan na godz. 14:00) jest zablokowana ul. Główna na wysokości boiska. Z kolei w Cieszynie, na zjedzie na drogę S52 w kierunku Czech osunęła się ziemia, która uniemożliwiła przejazd kierowcom. Zgłoszenia dotyczące zalanych dróg, posesji oraz piwnic, a także powalonych drzew strażacy otrzymywali ze Skoczowa, Zebrzydowic, Chybia i Goleszowa.

Pogoda się poprawiła, jednak Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie nadal ostrzega przed kolejnymi burzami z silnymi opadami. Może również spaść grad.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama