, piątek 14 sierpnia 2020
Jest akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu kierowcy busa
31 stycznia, tuż po godz. 11.00 w Świętoszówce, kierowca busa jadącego z Bielska-Białej do Cieszyna zjechał z drogi, wpadł do rowu, gdzie dachował.  fot: KMP Bielsko-BiałaDodaj do Facebook

Jest akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu kierowcy busa

SM/MAT. PRAS.
Prokuratura Rejonowa w Bielsku-Białej skierowała do Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie, kierowcy busa jadącego z Bielska-Białej do Cieszyna, który 31 stycznia 2015 r. w Świętoszówce zjechał z drogi, wpadł do rowu i dachował. Jak ocenia Prokuratura kierowca nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych, przez co nieumyślnie spowodował katastrofę w ruchu lądowym zagrażającą życiu i zdrowiu wielu osób, tj. 24 pasażerów.

- W dniu 31 stycznia 2015 r. oskarżony kierując autobusem marki Mercedes Benz nie dostosował prędkości jazdy do warunków, w jakich ruch się odbywał, w wyniku czego na śliskiej i zaśnieżonej jezdni w trakcie wyprzedzania innego poprzedzającego go pojazdu wykonującego manewr skrętu w prawo, utracił panowanie nad kierowanym autobusem, wpadł w poślizg, w następstwie czego zjechał na przeciwny pas ruchu, po czym dachując spadł ze skarpy. W wyniku tego 8 pasażerów autobusu doznało obrażeń naruszających czynności narządów ciała na okres powyżej dni siedmiu, a 13 pasażerów doznało lekkich obrażeń ciała w postaci powierzchownych urazów otarć i stłuczeń - czytamy w komunikacie prasowym bielskiej prokuratury, która informuje, iż stan faktyczny ustalono w oparciu o opinię biegłego sądowego z zakresu wypadków drogowych, który stwierdził, że w układach autobusu marki Mercedes Benz ważnych ze względu na bezpieczeństwo jazdy, nie stwierdzono uszkodzeń, które powstałyby przed wypadkiem i miałyby wpływ na jego powstanie i przebieg.

Oskarżony mężczyzna nie był dotychczas karany. Badanie alkomatem tuż po wypadku wykazało, że 26-letni kierowca busa był trzeźwy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama