, środa 14 kwietnia 2021
Długi weekend policyjnych statystykach
Policjanci cieszyńskiego garnizonu zatrzymali 11 sprawców przestępstw, w tym 4 nietrzeźwych kierowców. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Długi weekend policyjnych statystykach

SM/KPP CIESZYN
Długie weekendy to zazwyczaj wzmożona liczba interwencji policji. Nie inaczej było w czasie minionego weekendu, podczas którego policjanci cieszyńskiego garnizonu zatrzymali 11 sprawców przestępstw, w tym 4 nietrzeźwych kierowców. Zatrzymano też dwie osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. W całym całym powiecie policjanci przeprowadzili ponad 130 interwencji.

Od soboty do poniedziałku na drogach powiatu cieszyńskiego doszło do 4 kolizji drogowych i jednego wypadku, w którym ranne zostały 3 osoby. - W niedzielę tuż przed 9.00 w Bażanowicach na ul. Cieszyńskiej kierowca daewoo na zakręcie drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i z zderzył się z jadącą z przeciwka toyotą. W wyniku zderzenia 19-latka kierująca matizem oraz jej 21-letnia pasażerka zostały ranne. Obrażenia ciała odniósł również 24-letni kierowca toyoty - wyjaśnia Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

W trakcie długiego weekendu policjanci wydziałów prewencji i kryminalnego w całym powiecie zatrzymali łącznie 11 sprawców przestępstw. - W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub po pościgu znaleźli się sprawcy rozboju, pobicia, groźby karalnej, znieważenia oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy, posiadania narkotyków, a także nietrzeźwi kierowcy - wylicza Domagała i dodaje, iż niechlubnym rekordzistą wśród pijanych kierowców okazał się 24-letni mieszkaniec Cieszyna, który w sobotę przed godz. 5.00 nad ranem kierując renaultem na ulicy Katowickiej w Cieszynie zjechał z drogi i uderzył w betonowy słup. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,3 promila w organizmie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama