, piątek 16 kwietnia 2021
Cieszyn: Ewakuacja w liceach w związku z alarmem bombowym
Decyzja o ewakuacji została podjęta po otrzymaniu informacji, że w jednym z cieszyńskich liceów podłożona została bomba. fot: SMDodaj do Facebook

Cieszyn: Ewakuacja w liceach w związku z alarmem bombowym

SM
- Trwa ewakuacja uczniów z wszystkich liceów w Cieszynie. Akcja prowadzona jest po otrzymaniu informacji, że w jednym z cieszyńskich liceum podłożona została bomba - poinformował o godz. 8.45 nadkom. Wojciech Maciejczyk z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Jak dodaje Maciejczyk, informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego przyszła na adres mailowy komendanta powiatowego policji w Cieszynie, wczoraj o godz. 23.04. Informacja została jednak przeczytana o godz. 8.05. - Po odczytaniu wiadomości skontaktowaliśmy się z dyrekcjami wszystkich liceów, podejmując decyzję o ich ewakuacji - informuje nadkom. Wojciech Maciejczyk i dodaje, iż w informacji nie podano, o którą szkołę chodziło, dlatego zarządzono pełną ewakuację cieszyńskich liceów.

Na miejsce ściągane są aktualnie specjalistyczne służby, które sprawdzą prawdziwość informacji.

Przypomnijmy, wczoraj podobna ewakuacja miała miejsce w szkołach w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie całej Żywiecczyzny. W sumie dotyczyło to 119 placówek. W tym samym czasie trwała ewakuacja w siedzibie Izby Celnej w Cieszynie. Również w tym przypadku informacja o podłożeniu bomby przyszła na skrzynkę mailową. Na szczęście okazały się nieprawdziwe.

- Uczniowie są pod opieką nauczycieli i do czasu wyjaśnienia sytuacji pozostaną poza budynkiem - mówi Katarzyna Raszka-Sodzawiczny ze Starostwa Powiatowego w Cieszynie, które jest jednostką prowadzącą dla trzech cieszyńskich liceów.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że uczniom przekazano informację, że lekcje nie będą się odbywać co najmniej do godz. 12.00.

[AKTUALIZACJA]

Tego samego dnia o godz. 12.30, po sprawdzeniu obiektów, budynki przekazano administratorom. Ładunków wybuchowych nie ujawniono. Łącznie ewakuowano 2440 osób, w tym: 160 osób z LO Katolickiego i 240 osób z budynku Zespołu Szkół Budowlanych; 300 osób z LO Ewangelickiego; 100 osób z Szkoły Zarządzania i Organizacji.

Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Cały ten system działań antykryzysowych jest nielogiczny i po prostu do d...y . Jeżeli e'mail przychodzi do policji o godz.23.00. To dlaczego dopuszczono do wejścia uczniów do szkół o godz.8 rano.Całą korespondencję przychodzącą do komendy po godzinach pracy powinien odbierać oficer dyżurny.Nawet łączność z gabinetu komendanta winna być przekierunkowywana do niego. Bo dotychczasowy system jest nielogiczny i błędny. Czy ktoś się nad tym zastanowi?

wyłączać kompa na 48 godzin i pa.

"szkoda" że w mailu nie napisano o technikum lub zawodówce, bo w szkole na frysztackiej były lekcje :(

Nie rozumiem. Czemu nie wyślą uczniów do domu? Szlajają się teraz po mieście w taką pogodę i co chwilę przesuwają im godzinę rozpoczęcia lekcji... Bez sensu kompletnie.

Szybina wysłano do domu ;) dlaczego reszty nie? Nie wiem, kompletne nieporozumienie i bardzo głupi "dowcip"

Jak idioci nie zaczną ignorować takich maili, to zacznie się fala. Wyslaanie maila tak zeby policja nie mogła namierzyć nadawcy to wiedza na poziomie osoby tylko trochę wiecej wiedzacej niz przeciętny użytkownik komputera.

Nie mogą zignorować takich e maili bo jak coś by się stało to wszystko pójdzie na nich że to ich wina.

ewidentnie ktoś sobie jaja robi takimi wiadomościami...

To jest skrzynka komendanta a nie policjantów nocnej zmiany

Tzn, że nocna zmiana spała, bo nawet meila nie odczytała.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama