, piątek 21 luty 2020
Brenna: Złodzieje rowerów zatrzymani
Do wszystkich kradzieży doszło na terenie gminy Brenna. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Brenna: Złodzieje rowerów zatrzymani

JM, KPP CIESZYN
Trzy rowery o łącznej wartości 5 tys. zł padły łupem dwóch 16-latków z powiatu cieszyńskiego i 33-latka bez stałego miejsca pobytu. Wszyscy zostali zatrzymani już przez stróżów prawa.

Do wszystkich kradzieży doszło na terenie gminy Brenna. Do pierwszej w niedzielę w Górkach Małych przy ulicy Breńskiej. Z klatki schodowej mieszkania skradziono trzy rowery o łącznej wartości 1,2 tys. zł. - Policjanci ze skoczowskiego komisariatu w krótkim czasie zatrzymali sprawcę kradzieży jednego ze skradzionych rowerów. Złodziejem okazał się 33-latek bez stałego miejsca pobytu. Odzyskany rower zwrócono właścicielowi, a sprawca kradzieży trafił do policyjnej celi. Śledczy nadal wyjaśniają kradzież pozostałych dwóch jednośladów - opowiada asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Do kolejnej kradzieży doszło w poniedziałek. Z terenu szkoły w Brennej skradzione zostały dwa rowery należące do gimnazjalistów. Właściciele oszacowali straty na 4,5 tys. zł. - Na drugi dzień jeden z rodziców poszkodowanych uczniów, jadąc samochodem do pracy zauważył dwóch młodych chłopaków jadących na rowerach w centrum Brennej. Jeden rower był łudząco podobny do tego jaki skradziono jego dziecku. Zatrzymał się i postanowił zatrzymać cyklistę. Nie mylił się. Okazało się, że to jego rower, który skradziono dzień wcześniej spod szkoły. Drugi rowerzysta nie zatrzymał się i uciekł. Właściciel roweru powiadomił policję. Skierowani przez dyżurnego stróże prawa zatrzymali złodzieja. Po jakimś czasie namierzyli drugiego rowerzystę w rejonie rzeki Brennica. Kompan miał powody do ucieczki, ponieważ jechał na drugim kradzionym rowerze - relacjonuje Domagała.

Złodziejami okazało się dwóch szesnastolatków z Cieszyna oraz Zamarsk. Pierwszy z nich poszukiwany był przez sąd, po tym jak nie zgłosił się do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Drugi także był poszukiwany - uciekł z placówki opiekuńczej. Nieletnimi złodziejami zajmie się teraz sąd rodzinny.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama