, poniedziałek 20 września 2021
Akcja Znicz w powiecie cieszyńskim
Stróże prawa w całym powiecie zatrzymali łącznie 6 sprawców przestępstw oraz 1 poszukiwaną osobę. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Akcja Znicz w powiecie cieszyńskim

W poniedziałek o godz. 14.00 w województwie śląskim zakończy się policyjna akcja "Znicz". Policjanci z cieszyńskiego garnizonu już teraz pokusili się o podsumowanie dotychczasowych działań na terenie powiatu cieszyńskiego.

W ramach akcji "Znicz", od piątku nad zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańców czuwało łącznie ponad 200 policjantów wydziałów ruchu drogowego, prewencji i kryminalnego, którzy byli wspierani przez ponad 50 strażników miejskich oraz kilkunastu funkcjonariuszy inspekcji transportu drogowego i straży granicznej. Policjanci pojawiali się w newralgicznych miejscach i w razie potrzeby kierowali ruchem. Mundurowi patrolowali również rejony cmentarzy, a także parkingi, gdzie odwiedzający groby zostawili swoje samochody. Podczas wzmożonych kontroli funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Kontrolowali również prędkość jazdy oraz stan trzeźwości kierujących.

- Tegoroczna akcja "Znicz" przebiega bardzo spokojniej niż było to w 2013 roku. Do tej pory drogówka odnotowała zaledwie 5 kolizji. W tym samym okresie czasu w ubiegłym roku było ich 6. Podczas działań w 2013 roku doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Teraz odnotowano 1 wypadek drogowy, w którym ranna została 1 osoba. Funkcjonariusze prewencji przeprowadzili niespełna 180 interwencji - wylicza Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

Stróże prawa w całym powiecie zatrzymali łącznie 6 sprawców przestępstw oraz 1 poszukiwaną osobę. Mimo wielu apeli skierowanych do kierowców nadal zdarzają się przypadki prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Od piątku do niedzieli policjanci zatrzymali 5 pijanych kierowców. Podczas tego weekendu "niechlubnym rekordzistą" wśród zatrzymanych nietrzeźwych kierowców był 26-letni mieszkaniec Górek Wielkich, który wpadł w ręce skoczowskich policjantów wczoraj, tj, w niedzielę na ulicy Wierzbowej w Pogórzu. Kierowca audi miał niepełna1,9 promila alkoholu w organizmie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama