, sobota 15 sierpnia 2020
Akcja Znicz 2014: Czasowa zmiana organizacji ruchu
W ramach policyjnej akcji "Znicz 2014" policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Akcja Znicz 2014: Czasowa zmiana organizacji ruchu

SM/KPP CIESZYN
Dziś tj. w piątek 31 października rusza ogólnopolska akcja "Znicz 2014". Jak co roku na drogach krajowych, dojazdowych, w okolicach cmentarzy i kościołów pojawi się więcej patroli policji. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości oraz czasowej zmiany organizacji ruchu.

- W ramach policyjnej akcji "Znicz 2014" policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Pamiętajmy o podstawowych zasadach: po pierwsze dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i pamiętajmy też o zachowaniu odstępu między samochodami. Przypominamy także o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania i ostrzegamy, że nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych osób, które wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Apelujemy też do pieszych, odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza - wyjaśnia Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

W związku ze Świętem Zmarłych wprowadzone zostaną czasowe zmiany organizacji ruchu drogowego na terenie powiatu cieszyńskiego.

Cieszyn, ul. Katowicka

W Cieszynie wyłączony z ruchu zostanie prawy pas na ulicy Katowickiej wzdłuż cmentarza komunalnego, gdzie tradycyjnie przewidziano zorganizowanie dodatkowych miejsc parkingowych

Skoczów, ul. Cieszyńska

W Skoczowie na ulicy Cieszyńskiej od skrzyżowania z ulicą Kossak-Szatkowskiej do skrzyżowania z ul Gołęszyców (łączy ulicę Górny Bór z Cieszyńską) ruch odbywał się będzie w jednym kierunku. Jadąc od strony Cieszyna na skrzyżowaniu z ul. Gołęszyców będzie znak zakazu wjazdu w ulicę Cieszyńską i poprowadzony objazd następującymi ulicami: Gołęszyców, Górny Bór, Mickiewicza do ronda na ulicy Objazdowej (koniec objazdu).

Strumień, ul. 1 Maja

W Strumieniu ruch jednokierunkowy odbywał się będzie na ulicy 1 Maja od skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich do skrzyżowania z ul. Pawłowicką. Wyjazd z ulicy Zielonej i Osiedlowej będzie dopuszczony w prawo w kierunku ulicy Pawłowickiej.

Czeski Cieszyn

Tradycyjnie w okresie przed i podczas Święta Zmarłych w okolicy wszystkich cmentarzy na terenie Czeskiego Cieszyna i Kocobędza pojawi się większa ilość strażników miejskich, którzy przy współpracy z policją czuwać będą nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby. Mimo iż w okolicy cmentarzy i kościołów strażnicy nie przewidują zmian w organizacji ruchu to mogą pojawić się chwilowe utrudnienia. Wzmożone kontrole potrwają do poniedziałku, 3 listopada.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama