, poniedziałek 6 lipca 2020
63-latek z Pruchnej groził sąsiadowi pistoletem
O losie zatrzymanego zadecyduje teraz prokurator. Za nielegalne posiadanie broni oraz groźby karalne grozi mu nawet 8 lat więzienia. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

63-latek z Pruchnej groził sąsiadowi pistoletem

SM/KPP CIESZYN
63-latek z Pruchnej groził sąsiadowi pistoletem

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a pistolet na amunicję gazową został zabezpieczony. fot. KPP Cieszyn

W piątek 1 listopada policjanci ze Strumienia zatrzymali 63-letniego mieszkańca Pruchnej, który mając będąc pod wpływem alkoholu groził pistoletem swojemu sąsiadowi. Za nielegalne posiadanie broni oraz kierowanie gróźb karalnych grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

- Dyżurny strumieńskiego komisariatu policji skierował patrol interwencyjny do jednego z mieszkań na ulicy Głównej. Według relacji zgłaszającego mężczyzny, najpierw doszło do sprzeczki. 63-letni sąsiad wszedł do jego domu i wszczął awanturę. Kiedy skończyły się argumenty słowne, sąsiad sięgnął po pistolet. 63-latek zagroził jego użyciem - wyjaśnia asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Stróże prawa zatrzymali 63-latka i przewieźli do komisariatu. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a pistolet na amunicję gazową został zabezpieczony. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna nie miał stosownego pozwolenia na posiadanie broni.

O losie zatrzymanego zadecyduje teraz prokurator. Za nielegalne posiadanie broni oraz groźby karalne grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama