, sobota 23 stycznia 2021
Za mało teatru nad Olzą? Pszczyna zaprasza!
Głównym celem festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna jest rewitalizacja przestrzeni postindustrialnej działaniami kulturalnymi i artystycznymi.  fot: Zbigniew ZupaDodaj do Facebook

Za mało teatru nad Olzą? Pszczyna zaprasza!

Wszystkich miłośników teatru z powiatu cieszyńskiego powinna zainteresować informacja, że około 50 kilometrów od Cieszyna w niedalekiej Pszczynie już w przyszłym tygodniu startuje festiwal Teatralna Maszyna Pszczyna, gdzie za darmo można uczestniczyć w szeregu wartościowych wydarzeń teatralnych i muzycznych.

Po zawieszeniu działalności Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Bez Granic”, o czym poinformowali w tym roku jego organizatorzy, możliwość obejrzenia w Cieszynie przedstawień została ograniczona. Jednak ci teatromani z powiatu cieszyńskiego, którzy mimo wszystko chcieliby w najbliższym czasie wziąć udział w w wydarzeniu teatralnym, mogą wybrać się do Pszczyny. W tym urokliwym miasteczku o wielkości zbliżonej do Cieszyna już 26 maja br. startuje festiwal Teatralna Maszyna Pszczyna.

- Teatralna Maszyna Pszczyna to festiwal dla widzów w każdym wieku, w którym przede wszystkim kładziemy nacisk na wysoki poziom artystyczny - zaznacza szef festiwalu, Wojciech Jakubiec. Wydarzenie jest organizowane od paru lat i wciąż zdobywa kolejnych sympatyków. Tegoroczną edycję patronatem honorowym objęli m.in. wojewoda śląski, marszałek województwa śląskiego, starosta pszczyński i burmistrz Pszczyny.

W trakcie czterodniowej imprezy w Pszczynie od 26 do 29 maja zostanie pokazane kilkanaście przedstawień teatralnych w wykonaniu teatrów alternatywnych, odbędą się też liczne koncerty. Całość będą uzupełniać także wydarzenia towarzyszące, spotkania i wykłady. Ciekawostką tego festiwalu jest to, że na wszystkie wydarzenia można wejść za darmo, choć w jego ramach funkcjonuje system „Pay what you want”, czyli „płać ile chcesz”. Jeśli któreś z wydarzeń festiwalowych szczególnie przypadło do gustu widzowi, może on za udział w nim zapłacić dowolną kwotę. Darmowe karnety na wszystkie wydarzenia do odbioru w sekretariacie Pszczyńskiego Centrum Kultury, w Biurze Festiwalowym podczas wydarzenia oraz 15 minut przed spektaklami. Program tegorocznej imprezy oraz szczegółowe opisy wszystkich wydarzeń znajduje się tutaj.

Głównym celem festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna jest rewitalizacja przestrzeni postindustrialnej działaniami kulturalnymi i artystycznymi. - To nie jest nowy pomysł, a na całym Śląsku wręcz pożądany. W Pszczynie jednak, dzięki festiwalowi Teatralna Maszyna Pszczyna, to zjawisko nabiera nowego charakteru - stwierdzają organizatorzy. - Pszczyna to trudna przestrzeń dla działań artystycznych. Istotą jest tu struktura miasta. Stara, mocno zdefiniowana i w większości zajęta, nie daje miejsca na nową interpretację - dodają. Za tą nową interpretację mają odpowiadać wydarzenia teatralne odbywające się w tkance miejskiej, a dokładnie na pszczyńskich ulicach, w parku, byłej pralni szpitala czy skansenie Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej. Teatr ożywia miasto i na nowo je definiuje.

UWAGA! KONKURS!

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są:

1. Dla pierwszej osoby, która nadeśle prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe: zestaw wejściówek dla dwóch osób na wszystkie wydarzenia festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna, gadżet festiwalowy i zaproszenie na kolację dla dwóch osób do Bugsy's Ristorante w Pszczynie, którą będzie można zjeść z twórcami występującymi podczas festiwalu w dowolnym dniu w terminie 26-29 maja br.

2. Dla kolejnych dwóch osób, które nadeślą prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe: zestaw wejściówek dla dwóch osób na wszystkie wydarzenia festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna i gadżet festiwalowy.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie: W którym roku odbył się pierwszy festiwal Teatralna Maszyna Pszczyna?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji), numer telefonu. Wygrywają trzy osoby, które jako pierwsze prześlą prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzone w konkursie osoby zostaną poinformowane drogą mailową i poinstruowane o sposobie odbioru nagrody.

Udzielenie odpowiedzi w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama