, sobota 14 grudnia 2019
Święto Herbaty na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie - konkurs!
Specyfiką Święta Herbaty jest jego wielokulturowy wymiar.  fot: Festiwal Święto HerbatyDodaj do Facebook

Święto Herbaty na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie - konkurs!

BW/MAT.PRAS.
Święto Herbaty na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie - konkurs!

Święto Herbaty 2015. Fot. Festiwal Święto Herbaty.


Święto Herbaty na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie - konkurs!

Program - DZIEŃ 1.


Święto Herbaty na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie - konkurs!

Program - DZIEŃ 2.

W dniach 2-3 lipca br. odbędzie się kolejna, już ósma edycja Święta Herbaty. Degustacje herbat parzonych przez polskich, czeskich i słowackich mistrzów, wykłady, warsztaty, koncerty, spotkania z podróżnikami - to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez organizatorów.

Coroczne spotkania z podróżnikami w trakcie Święta Herbaty sprawiają, że festiwal nabiera międzykulturowego wymiaru. - Droga jest jednym z naszym ulubionych haseł, w tym roku zaprosiliśmy wszystkich, którzy zechcą podzielić się z nami historiami ze swoich szlaków - tłumaczy Piotr Mojżyszek, koordynator spotkań podróżniczych. W trakcie Festiwalu o swoich doświadczeniach z Ameryki Łacińskiej opowiedzą reporterzy: Maria Hawranek i Szymon Opryszek. Z kolei Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski opowiedzą o swojej 1700 kilometrowej wędrówce przez Himalaje bez pomocy tragarzy i przewodników oraz o tym, jak podejmować odważne decyzje, udając się w nieznane - dodaje Piotr Mojżyszek.

Specyfiką Święta Herbaty jest jego wielokulturowy wymiar. Co roku na Wzgórze Zamkowe przyjeżdżają miłośnicy i znawcy herbaty z całego świata, melomani, podróżnicy - wszyscy, którzy pragną się rozwijać, odkrywać nowe i dzielić się z innymi swoimi pasjami. Również w tym roku na zainteresowanych czekać będą degustacje herbat, niecodziennych potraw, wykłady i warsztaty. - W tym roku zapraszamy m.in. na warsztat starożytnej chińskiej gry GO, na miłośników ziół z kolei czekać będzie spotkanie, na którym dowiedzą się jak korzystać z dobrodziejstw tradycyjnej natury - mówi Konrad Kwieciński, koordynator warsztatów.

Nie zabraknie także zajęć dla zwolenników ruchu na świeżym powietrzu - taniec spontaniczny, tai-chi czy Falun Gong, to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji. Z kolei w ścianach mongolskiej jurty Człowiek POM POM umili czas muzycznie, a gawędziarze zadbają o dobre samopoczucie nie tylko najmłodszych gości. Animatorki będą czytać bajki stela i ze świata, dla najmłodszych przygotujemy także osobną strefę dla dzieci - podsumowuje Konrad Kwieciński.

Dla festiwalowych gości przygotowano również „Baśnie Ludów Ziemi” - muzyczno-poetycki projekt, a także inne spektakle i ciekawostki. - Myślę, że Baśnie Ludów Ziemi podbiją serca widzów, podobnie jak dziecięcy balet czy też koncert tybetańskich gongów, który odbędzie się w Rotundzie na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie - dodaje Mariola Kluzová, dyrektor festiwalu.

W ramach festiwalu zaplanowano także Żywą Bibliotekę. Jest to unikalny projekt, pomagający w przełamywaniu własnych uprzedzeń i stereotypów. Każdy z czytelników w kameralnej atmosferze wzajemnego poszanowania będzie miał pół godziny na spotkanie i wysłuchania historii innego człowieka.

Wstęp na festiwal wynosi 15 zł za każdy dzień festiwalu. Cena obejmuje wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe. Dla dzieci do lat 12 wstęp wolny. Wzgórze Zamkowe pozostanie otwarte dla zwiedzających. Bilety można nabyć w Herbaciarni Laja oraz u wybranych partnerów. Więcej informacji już wkrótce na stronie internetowej tutaj

UWAGA! KONKURS!

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są podwójne 2-dniowe wejściówki na Festiwal.
Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie: Kto jest głównym organizatorem Festiwalu Święto Herbaty?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji), numer telefonu. Wygrywają osoby, które jako pierwsza prześle prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzone w konkursie osoby zostaną poinformowane drogą mailową. Wygrane wejściówki będą do odbioru wyłącznie na miejscu, w trakcie festiwalu.

Udzielenie odpowiedzi w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

8. edycja Festiwalu Święto Herbaty została objęta patronatem medialnym portalu gazetacodzienna.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama