, sobota 7 grudnia 2019
Światowy Dzień Pizzy
9 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Pizzy. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Światowy Dzień Pizzy

KK
Z pieczarkami, serem, salami a może z krewetkami, rukolą bądź oscypkiem. Na cienkim, a może puszystym cieście. Z sosem bądź bez. Przepisów jest tysiące. Pizza jedna. 9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji przygotowaliśmy z cieszyńską Telepizzą konkurs.

Pizza to jedna z najstarszych potraw świata, jej historia sięga starożytności. Obecnie uznawana jest za specjał kuchni włoskiej, choć kucharze ze słonecznej Italii niechętnie ją przyrządzają. Wszystko dlatego, że kojarzy się z niedostatkiem. Uznawana jest za danie ubogich. Na cienkim drożdżowym placku można było upiec niemal wszystko. Wystarczyły warzywa, zioła, od święta kawałek mięsa.

Można ją zjeść w pizzeriach, restauracjach, barach. Można przygotować samemu w domu. Znana jest na wszystkich kontynentach. Liczba przepisów na nią wciąż rośnie. Tak jak forma jej podawania, formowania kształtu. Najczęściej powtarzającym się składnikami dobrej pizzy są: sos pomidorowy, ser, zioła. Cała reszta to kwestia wyboru, fantazji, odwagi w łączeniu składników. Można ją podawać na ciepło bądź na zimno.

W Cieszynie jednym z lokali specjalizujących się w przygotowywaniu pizzy jest Telepizza, należąca do międzynarodowej sieci pizzerii. - Specjalizujemy się w wypieku i dostawie pizzy do domów i biur. Oprócz pizzy serwujemy także bogaty wybór dań, przekąsek i napojów - mówi Dorota Matys.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą jest zaproszenie na rodzinny poczęstunek - dwie pizze średnie klasyczne i jedna pizza mała klasyczna. Nagrodę ufundowała Telepizza Cieszyn.

Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na adres redakcji prawidłową odpowiedź na pytanie: Ile lokali liczy obecnie światowa sieć Telepizzy?

Odpowiedzi:
a) do 100
b) od 100 do 1000
c) powyżej 1000

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji) oraz numer telefonu.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w lokalu Telepizzy przy ul. Limanowskiego w Cieszynie.

Wysłanie odpowiedzi w konkursie, jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin

Konkurs zakończony! Osoby nagrodzone, zostaną poinformowane drogą mailową.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A kiedy wyniki pysznego konkurs??
Może zwycięsca się podzieli?? :D

Rozwiązanie konkursu, nastąpi po godzinie 15.00.

Ja też już zgłodniałam :P

Mmmmm, zgłodniałam :)

tylko czy piizza z telepizzy to pizza?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama