, wtorek 1 grudnia 2020
Obraz 3D, czyli nowe satyryczne rysunki
Jego prace wystawiano na ponad 120 krajowych wystawach indywidualnych i około 30 wystawach za granicą, ukazały się one w ponad 40 książkach i albumach. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Obraz 3D, czyli nowe satyryczne rysunki

MB/MAT.PRAS.
Obraz 3D, czyli nowe satyryczne rysunki

Nagrodę w konkursie ufundowała księgarnia Matras z Cieszyna (ul.Głęboka 15).

Andrzej Mleczko to rysownik, znany przede wszystkim jako autor publikowanych w prasie rysunków satyrycznych.

Autor studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Artystycznie debiutował w 1971 r. w tygodniku "Student”. Opublikował na łamach różnych czasopism około 20 tys. rysunków i ilustracji. Jego prace wystawiano na ponad 120 krajowych wystawach indywidualnych i około 30 wystawach za granicą, ukazały się one w ponad 40 książkach i albumach. Stale współpracuje m.in. z tygodnikiem "Polityka”. Zajmuje się również malarstwem, ilustracją książkową, grafiką reklamową, plakatem i sporadycznie scenografią.

W 1983 r. Mleczko założył w Krakowie galerię autorską (sprzedawcą w niej był m.in. Jerzy Pilch). Druga taka placówka powstała w 2002 r. w Warszawie.

Najnowszy album satyryka nosi tytuł "Obraz 3D”. Autor komentuje rysunkiem życie codzienne, mentalność i obyczajowość Polaków. Tym razem przy pokazywaniu naszej rzeczywistości Mleczko cytuje również słynnych ludzi - jak Lem, Szymborska, Lec i... Konfucjusz.

UWAGA! KONKURS!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą jest jeden egzemplarz "Obrazu 3D", którego autorem jest Andrzej Mleczko. Dodatkowo książka jest opatrzona autografem autora. Nagrodę ufundowała księgarnia Matras z Cieszyna (ul. Głęboka15). Aby wziąć udział w konkursie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem na portalu GazetaCodzienna.pl i przesłać na nasz adres prawidłową odpowiedź na pytanie: Jakie są tytuły dwóch znanych polskich filmów Olafa Lubaszenki, w których Andrzej Mleczko zagrał role epizodyczne?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres konkursy@gazetacodzienna.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje dane (imię i nazwisko), nazwę użytkownika (podaną podczas rejestracji), numer telefonu. Wygrywa osoba, która jako pierwsza prześle prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, możesz to uczynić poprzez formularz dostępny pod adresem: www.gazetacodzienna.pl/user/register

Nagrodzona w konkursie osoba zostanie poinformowana drogą mailową. Nagroda będzie do odebrania w siedzibie redakcji „Gazety Codziennej”, ul. Bielska 184, 43-400 Cieszyn.

Udzielenie odpowiedzi w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest dostępny pod adresem www.gazetacodzienna.pl/regulamin.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama