, wtorek 17 lipca 2018
Jak będą nazywać się pociągi? Prosimy Was o propozycje!
Do "ochrzczenia" natomiast jest para pociągów relacji Cieszyn - Katowice i z powrotem.  fot: FJDDodaj do Facebook

Jak będą nazywać się pociągi? Prosimy Was o propozycje!

red.
Jak ma nazywać się para pociągów, która od nowego rozkładu jazdy, czyli od grudnia, kursować będzie na trasie Cieszyn - Katowice – Cieszyn? Nazwa „Olza” jest już zarezerwowana. Ten pociąg już za kilka miesięcy, nie dość, że zostanie w rozkładzie, to będzie kursował znacznie częściej niż dotychczas.

Do "ochrzczenia" natomiast jest para pociągów relacji Cieszyn - Katowice i z powrotem. Znad Olzy pociąg wyjeżdżał będzie o godzinie 7.50, by w stolicy województwa zameldować się o godzinie 9.33. Powrót? Katowice - 17:49 wyjazd, 19.32 przyjazd do Cieszyna. Z Cieszyna do Katowic pociąg będzie kursował codziennie, natomiast w odwrotnym kierunku w dni robocze. W niedzielę nazwany przez Was pociąg wyjeżdżał będzie ze stolicy województwa o 20.46, by być nad Olzą o 22.26.

Jak już wybieramy nazwę "brata" Olzy, to czas na kilka słów o niej samej. Nie będzie ona kursować tylko w niedzielę, ale przez 7 dni w tygodniu w kierunku Katowice - Cieszyn i 6 dni w relacji powrotnej. Aktualnie odjazd z Katowic jest zaplanowany na godzinę 8.00 i na pewno ten czas obowiązywał będzie w nowym rozkładzie w soboty i niedziele. Warto pamiętać jednak, nowy rozkład jazdy jest na etapie uwzględniania wniosków i poprawek zgłoszonych przez przewoźników. Jednym z takich wniosków zgłoszonych przez Koleje Śląskie jest przyspieszenie wyjazdu pociągu Olza z Katowic w dni robocze o około kwadrans.

Z Cieszyna Olza wyjeżdżać będzie w dni robocze o godzinie 16.00, by w Katowicach być o 17.42. Nieco inaczej wyglądać będzie sprawa wyjazdu tego kursu w niedzielę. Aktualnie jest to godzina 18.42 z Cieszyna (Katowice - przyj. 20.26), ale i tu został zgłoszony wniosek o przyspieszenie odjazdu z Cieszyna o kwadrans. Jeśli wniosek zostanie uwzględniony, wówczas w stolicy województwa Olza zostanie skomunikowana z pociągiem do Częstochowy. W soboty pociąg nie będzie jeździł.

Pociągi Cieszyn - Katowice otrzymają oznaczenie S61 według terminologii stosowanej przez Koleje Śląskie. Pozostałe trzy pary dzienne połączeń w relacji Czechowice-Dziedzice - Cieszyn pozostaną nadal jako S58.

ZASADY KONKURSU:

 • Przedmiotem konkursu jest wybór nazwy handlowej dwóch pociągów relacji Cieszyn - Katowice i Katowice - Cieszyn, które zostaną uruchomione w rozkładzie jazdy 2017/2018. Mowa o następujących połączeniach: Cieszyn (odj. 7.50) - Katowice (przyj. 9.33), Katowice (odj. 17.49) - Cieszyn (przyj. 19:32)
 • Swoją propozycję należy złożyć w komentarzach pod artykułem "Wybierzmy brata Olzy" na portalu Silesia Info Transport lub w specjalnie przygotowanej na potrzeby konkursu rubryce „Konkursy”, a także pod artykułem na stronie Gazety Codziennej oraz pod adresem mailowym - redakcja@gazetacodzienna.pl
 • Propozycje mogą być dowolne, nie mogą zawierać jednak nazw potocznie uznanych za wulgarne, czy naruszające czyjekolwiek dobra osobiste w rozumieniu kodeksu cywilnego.
 • Termin składania propozycji upływa 11 sierpnia 2017 (piątek), o godzinie 10.00.
 • Ze wszystkich zgłoszonych propozycji, wyznaczeni przedstawiciele Kolei Śląskich Sp. z o.o., Uniwersytetu Śląskiego oraz wydawnictw Gazeta Codzienna i Silesia Info Transport s.c. dokonają 11 sierpnia wyboru 4 - 5 najbardziej popularnych propozycji nazw zgłoszonych przez Czytelników.
 • Wybrane propozycje zostaną poddane pod głosowanie na łamach wydawnictw Gazeta Codzienna i Silesia Info Transport w terminie od 12 do 18 sierpnia 2017.
 • Propozycja, która otrzyma najwięcej głosów zostanie złożona przez Koleje Śląskie Sp. z o.o. jako oficjalna nazwa handlowa pociągów kursujących w relacji Cieszyn - Katowice - Cieszyn, wyszczególnionych w punkcie 1, w Sieciowym Rozkładzie Jazdy Pociągów 2017/2018.
  Do wygrania są nagrody ufundowane przez Koleje Śląskie Sp. z o.o. (m.in koszulki, kamizelki i inne gadżety).
 • Miłej zabawy!

  Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  proponuje Slimok albo szlolf w Trowie

  Proponuję " CESAROK "

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama