, wtorek 2 marca 2021
Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów. Sprawdź, które połączenia zostały zawieszone
Zmiany podyktowane są nierentownością kursów. fot: Przemysław SzczepanekDodaj do Facebook

Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów. Sprawdź, które połączenia zostały zawieszone

W związku z likwidacją cieszyńskiego PKS od 1 marca zmianie ulegnie rozkład jazdy. Z początkiem miesiąca zawieszonych zostanie 31 połączeń autobusowych, a 16 zmieni dni kursowania. - Zmiany podyktowane są nierentownością kursów - informuje Józef Mendrek, dyrektor ds. Eksploatacji i Organizacji PKS.

21 lutego informowaliśmy o redukcji połączeń kolejowych na Śląsku Cieszyńskim, wczoraj, 28 lutego, o likwidacji cieszyńskiej spółki PKS. Dzisiaj wiadomo, że z dniem 1 marca, zawieszone zostaną wybrane połączenia autobusowe przewoźnika. Cięcia dotyczą głównie okolic Wisły. - Zawieszenia kursów podyktowane zostały niską frekwencją, zdarzało się, że w autobusie znajdowało się jedynie 3-5 pasażerów, przy obecnych kosztach eksploatacji takich kursów nie warto utrzymywać - komentuje Józef Mendrek.

Najwięcej, bo aż 17 kursów autobusowych zostało zawieszonych w Wiśle. Józef Mendrek zapewnia, że wstrzymane zostały tylko te połączenia, które były nierentowne. - Nie odcięliśmy całkowicie ludzi od świata. Zachowaliśmy komunikację kierując się dowozem dzieci do szkół, dokonaliśmy szczegółowej analizy zapotrzebowania na dany kurs. Koszty utrzymania linii są niewspółmiernie wysokie w stosunku do zapotrzebowania na niektóre połączenia - dodaje dyrektor.

Poza zawieszonymi połączeniami autobusowymi, PKS wprowadził także zmianę oznaczenia w poszczególnych kursach. Ze wstępnej analizy kursów wynika, że ograniczono kursowanie autobusów m.in. do Chybia. Kurs relacji Chybie-Strumień-Cieszyn i Cieszyn-Strumień-Chybie dotychczas kursował w niedzielę i święta. Po wprowadzonych zmianach będzie on kursował jedynie w soboty.

Lista połączeń, które zostaną anulowane od 1 marca znajduje się w załączniku.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Samochody na pewno szybko nabędzie młodzież dojeżdżająca do szkoły, osoby starsze, niepełnosprawne ruchowo czy chociażby niewidome. A przepraszam, po co one miałyby podróżować? Niech w domu siedzą... co to może kogo obchodzić.

Do Anonim zniżę się do poziomu twojego komentowania:

Tania - to takie imię, Sensacja - może być takie nazwisko. Tania Sensacja - to taka ładna dziewczyna.

Sam jesteś Tania Sensacja, swoją drogą całkiem ładne imię Tania - nie prawda?

Jak zwykle "codzienna" szuka taniej sensacyji...

Słuszną linię ma nasza władza. Po ograniczeniu połączeń PKP, najwyższy czas redukować połączenia PKS. Boć przecie każden jeden może se kupić brykę.

Szkoda, że powyższa informacja jest nierzetelna i tworzy tanią sensację
1. PKS na swoich stronach internetowych ogłosił zawieszenie niektórych kursów od 1 marca na długo przed postawieniem spółki w stan likwidacji;
2. Zawieszenie dotyczy głównie kursów w niedziele.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama