, środa 11 kwietnia 2018
Zmiany konieczne, ale czy właściwe?
Plan przystanków na ulicy Chrobrego fot: UMDodaj do Facebook

Zmiany konieczne, ale czy właściwe?

DR
Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego i remont wschodniej części Hajduka wraz z budową galerii Stela spowodowały kolejną zmianę lokalizacji przystanków. Od 25 lutego autobusy zabierają pasażerów z ulicy Chrobrego. O ile plac dawnego PKS-u był dobrym miejscem to wąska ulica ciągnąca się wzdłuż cieszyńskiego więzienia raczej nie jest w pełni dostosowana do przyjęcia tylu autobusów.

Z sytuacji nie są zadowoleni pasażerowie, którzy niezbyt dobrze orientują się w zaistniałym "porządku". Ci którzy odwiedzają Cieszyn od czasu do czasu lub rzadko podróżują komunikacją miejską gubią się podczas szukania miejsca, z którego odjeżdża ich autobus. Jednak najbardziej poszkodowane w całym zamieszaniu są osoby mieszkające przy ulicy Chrobrego. Ciągły hałas, stres związany z niedogodnościami, czy włączone silniki na postoju szkodą zdrowiu i środowisku. W niektórych momentach zwiększa się również niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Codzienne funkcjonowanie utrudnia nawet brak miejsc parkingowych, choć mieszkańcom posiadającym abonament strefy płatnego parkowania umożliwiono parkowanie przy ulicy Garncarskiej i Bobreckiej. Pomimo tego, że w miejscu nowych przystanków pojawiły się wiaty, ławki i toalety osoby mieszkające przy ulicy Chrobrego nadal nie widzą poprawy funkcjonowania tymczasowego "dworca".

Między innymi dlatego przy pomocy radnego Bartosza Tyrny zorganizowane zostało spotkanie w Urzędzie Miasta z zastępcą burmistrza Aleksandrem Cierniakiem, dyrektorem MZD, prezesem ZGK oraz komendantem Straży Miejskiej. Zagrożenia i problemy mieszkańców oraz pasażerów poparte zostały zdjęciami i filmami. Wielu mieszkańców postanowiło przedstawić swój punkt widzenia. Ustalono, że Straż Miejska nie powinna tolerować włączonych na postoju silników, a takie zachowanie należy karać mandatem. Przedstawiono również propozycję innych lokalizacji, których mapki złożone zostały przedstawicielom władz. Sugerowanym miejscem jest plac pod Browarem, a także parking MZD przy Bobrówce. Złożona została również petycja.

Na dzisiaj (15 marca) zorganizowane zostało spotkanie z Burmistrzem Ryszardem Macurą w Domu Narodowym, które odbędzie się o godzinie 17:00. Poruszony zostanie temat inwestycji zaplanowanych na 2017 rok, w tym budowa węzła przesiadkowego i przebudowa ulicy Hajduka. Spotkanie jest otwarte.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Takie można odnieść wrażenie, że na Chrobrego mieszka rasa nieco lepszych i delikatniejszych stworzeń - takich, co im bardziej niż innym hałas i spaliny szkodzą.
A to raczej tylko egoistyczni pieniacze o mentalności Kalego.
Na Chrobrego i w okolicy mieszkają ludzie, którzy gotowi poruszyć lokalne niebo i ziemię, by podrzucić sąsiadom śmierdzące kukułcze jajo.
Którzy chętnie do autobusu wsiądą, ale nie na swojej ulicy.
Którzy nawet na te symboliczne kilka miesięcy nie chcą dać "od siebie" tego, co inni dają latami.
Wstyd, panie i panowie delikatni.

najlepiej Cieszyn omijać z daleka, to tak jakby nie szło9 się dogadać z czechami i na jakiś czas u nich się przesiadać! No ale czesi PISiorów nie przyjmąQ!

"Straż powinna karać mandatem postój z włączonym silnikiem". Czy dotychczas wystawiono z tego powodu choćby jeden mandat, a przecież jest to u nas norma. Dlaczego miałoby być karane na Chrobrego?

Oby tak zostało na dłużej,chociaż jest blisko na przystanek.

Bardzo dobra lokalizacja ,popieram.

Mieszkańcy Chrobrego nie mają co narzekać,współczuć trzeba mieszkańcom Hajduka.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama