, czwartek 25 kwietnia 2024
Zagłosuj na ekologiczny ogród sensoryczny
Spółdzielnia Socjalna "Ekozofia Niepełnosprawnych” jest pierwszą spółdzielnią w Polsce, której założycielami i członkami są osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Inicjatorem jej powstania jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie fot: mat. pras.



Dodaj do Facebook

Zagłosuj na ekologiczny ogród sensoryczny

MB/MAT.PRAS.
Zagłosuj na ekologiczny ogród sensoryczny

W Bażanowicach w sąsiedztwie zabudowań należących do PSOUU tzw. "Zameczku” i "Obory” mieści się pole, które zostało przystosowane do uprawy lawendy.

Projekt zakładający powstanie "Ekologicznego ogrodu sensorycznego” Stowarzyszenia PSOUU z Cieszyna został nominowany do nagrody "Eko-Inspiracja 2014 roku”.

Redakcja miesięcznika "Ekologia i Rynek” oraz organizatorzy plebiscytu dostrzegli działania Stowarzyszenia na rzecz projektu Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń "Ekozofia Niepełnosprawnych”. W Bażanowicach w sąsiedztwie zabudowań należących do PSOUU tzw. "Zameczku” i "Obory” mieści się pole, które zostało przystosowane do uprawy lawendy. Powierzchnia 36 arów została przygotowana pod wykopanie grzęd, gdzie posadzona została lawenda. Latem prace rolne wykonywali tam podopieczni PSOUU Koło w Cieszynie, ich rodzice, pracownicy OREW (w ramach wolontariatu pracowniczego) oraz pracownicy koncernu Nutricia Polska - jednej z dwóch firm wspierających finansowo projekt.

Głosy na powyższy projekt można oddawać tutaj. Organizatorzy zapowiedzieli również konkurs z atrakcyjnymi nagrodami dla uczestników głosowania.

Spółdzielnia Socjalna "Ekozofia Niepełnosprawnych” jest pierwszą spółdzielnią w Polsce, której założycielami i członkami są osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Inicjatorem jej powstania jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie, którego nadrzędnym celem jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób z upośledzeniem umysłowym, tworzenie warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenie ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym, działanie na rzecz ochrony ich zdrowia, oraz wspieranie ich rodzin.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama