, poniedziałek 9 grudnia 2019
Z "wiślanki" na DW 938 dopiero na wiosnę
Zjazd z "wiślanki" na DW 938 pozostanie zamknięty jeszcze kilka miesięcy. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Z "wiślanki" na DW 938 dopiero na wiosnę

SM
Wraz z początkiem grudnia rozpoczęło się asfaltowanie ronda i fragmentu ul. Zjednoczenia w Pawłowicach, tuż przed skrzyżowaniem drogi DW 938 z DK 81, czyli popularną "wiślanką". Nie oznacza to jednak końca obowiązującego objazdu do Cieszyna.

Jak informuje Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, pierwotna data zakończenia prac (30 listopada br.) podawana w doniesieniach medialnych dotyczyła układania nawierzchni na odcinku DW 938 biegnącym groblą, czyli już za zjazdem z "wiślanki".

Sam zjazd, i tym samym skrót do Cieszyna wpisany jest jednak w budowę obwodnicy Pawłowic. - Nie jest to remont DW 938. Naturalnie prace trwają także na istniejącej DW 938. Wybudowano m.in. rondo. Jednak organizacja ruchu na razie nie będzie zmieniona, bo ciągle obwodnica jest budowana. DW 938 zostanie zamknięta jeszcze kilka miesięcy. Planowane jest jej otwarcie wiosną - odpowiada na nasze pytanie Ryszard Pacer z ZDW. Dla zamkniętego odcinka nadal obowiązuje zatem objazd drogą krajową nr 81 oraz drogą szybkiego ruchu S1.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To jest kpina! 100 metrów drogi jest już w remoncie chyba pół roku, co powoduje znaczne utrudnienia dla ludzi często kursujących trasą Pruchna-Katowice. Psim obowiązkiem Wykonawcy w takim przypadku jest ustalenie harmonogramu robót, który minimalizuje utrudnienia dla mieszkańców. Szkoda słów. Amatorka, która może konkurować chyba tylko z remontem kładki nad kałużą na DW937 (skrzyżowanie ul. Podhalańskiej z Cieszyńską) w Jastrzębiu Zdroju... tam też ludzie musieli nadkładać chyba 8km z powodu remontu na odcinku 10 metrów przez ładnych kilka miesięcy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama