, wtorek 14 maja 2019
wPŁYWAJ NA ROZWÓJ SWOJEGO MALUCHA
Szkoła pływania dla dzieci i niemowląt „Maluchy na fali”  fot: arch. prywatne Maluchy na faliDodaj do Facebook

wPŁYWAJ NA ROZWÓJ SWOJEGO MALUCHA

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
wPŁYWAJ NA ROZWÓJ SWOJEGO MALUCHA

arch. prywatne Maluchy na fali


wPŁYWAJ NA ROZWÓJ SWOJEGO MALUCHA

arch. prywatne Maluchy na fali


wPŁYWAJ NA ROZWÓJ SWOJEGO MALUCHA

arch. prywatne Maluchy na fali


wPŁYWAJ NA ROZWÓJ SWOJEGO MALUCHA

arch. prywatne Maluchy na fali


wPŁYWAJ NA ROZWÓJ SWOJEGO MALUCHA

Uwaga! Do wygrania voucher na zajęcia!

Systematyczna aktywność fizyczna w środowisku wodnym niesie ze sobą wiele wymiernych korzyści, zwłaszcza zdrowotnych. Wspólną wodną przygodę można rozpocząć już od trzeciego miesiąca życia, kiedy Maluch waży powyżej 6 kilogramów oraz stabilnie trzyma główkę. Jest to również uwarunkowane rozwojem zmysłu wzroku. Przebywanie Malucha w warunkach zmiennej temperatury wody i otoczenia sprzyja hartowaniu organizmu, a chłodniejsza woda pobudza jego układ krwionośny. Ciśnienie hydrostatyczne wywiera nacisk na zanurzoną klatkę piersiową, stymulując do pracy układ oddechowy, co przyczynia się do profilaktyki chorób górnych dróg oddechowych. Ćwiczenia w wodzie wzmacniają też wszystkie partie mięśni i stawy, wpływają pozytywnie na dużą i małą motorykę. Woda reguluje napięcie mięśni, co jest szczególnie korzystne dla dzieci z problemem napięcia mięśniowego. W trakcie zajęć prowadzone są ćwiczenia wspierające koordynację wzrokowo- ruchową oraz rozwijające zmysł równowagi. Prowadzi to do polepszenia sprawności Malucha i lepszej koordynacji ruchów na lądzie. Dzieci poprzez podejmowanie różnych wyzwań w wodzie stają się bardziej odważne, otwarte i chętne do odkrywania otaczającego je świata. Kontakt z rówieśnikami jest również próbą podjęcia pierwszych procesów socjalizacji dziecka.

Szkoła pływania dla dzieci i niemowląt „Maluchy na fali” powstała z pasji do sportu, miłości do dzieci oraz przyjaźni która łączy jej założycielki. Dwie instruktorki, absolwentki krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego; Jagoda Bojarczuk i Aleksandra Koczur opracowały autorską metodę nauki pływania wzorowaną na norweskiej szkole Terjego Stakseta. Mottem szkoły są słowa „Swim with love”, które właściwie tłumaczą wszystko. Instruktorkom zależy przede wszystkim na tym, aby Maluchy pokochały wodę i by pływanie razem z nimi było czymś więcej niż krótką lekcją. Chcą stworzyć niesamowite wspomnienia, które głęboko wpiszą się w pamięć całej rodziny. Zajęcia prowadzą tak, by dziecko oswoiło się ze środowiskiem wodnym w sposób przyjemny i bezstresowy. Zadaniem instruktorek jest wskazanie drogi i przygotowanie dzieci zarówno pod kątem motorycznym jak i psychicznym do bezpiecznej zabawy w wodzie jak również całożyciowej aktywności fizycznej. Zajęcia są piękną przygodą, która przede wszystkim buduje i wzmacnia relacje rodzica z dzieckiem poprzez motywowanie, nagradzanie i wspólne pokonywanie własnych granic.
Zajęcia prowadzone są w pięciu grupach wiekowych. Podział grup nastąpił ze względu na uwarunkowania psychomotoryczne dzieci. Podczas zajęć wpojony zostaje szacunek oraz miłość do wody już od pierwszych miesięcy życia. Niemowlęta połączone są silną więzią z rodzicami i to właśnie na podstawie tej relacji opracowane zostało wiele ćwiczeń oraz zadań. Okres niemowlęcy jest doskonały na rozpoczęcie wstępnej adaptacji do środowiska wodnego. Maluchy które ukończą pierwszy rok życia stają bardziej świadome oraz samodzielne, przejawiając własną inicjatywę podczas zajęć. Chętnie wykonują wszystkie ćwiczenia i doskonale bawią się z rówieśnikami. W starszych grupach instruktorki wzbudzają w dzieciach zainteresowanie możliwością samodzielnego przemieszczania się w wodzie z dodatkową asekuracją rodzica. Zgodnie z autorską metodą, Maluchy po skończeniu czterech lat mogą uczestniczyć samodzielnie w lekcjach pływania, które oparte są o zestaw łatwych ćwiczeń oraz przyjemnych zabaw. Dzieci krok po kroku zbliżają się do samodzielnego poruszania się w wodzie z zachowaniem odpowiedniej techniki pływackiej.
Pasja, zaangażowanie oraz wyjątkowe podejście do dzieci towarzyszą Rodzicom oraz Maluchom podczas każdych zajęć. Zawsze uśmiechnięte i pełne życia instruktorki chętnie dzielą się swoją wiedzą oraz miłością do wody.
Nie zastanawiaj się zbyt długo, dołącz do nas i bądź zawsze na fali.
Wasz uśmiech i zadowolenie są naszym powodem do radości.

Szkoła Maluchy na fali prowadzi zajęcia na dwóch basenach
Centrum Szkoleniowo – Rekreacyjne Park Poniwiec w Ustroniu – pływanie niemowląt i dzieci w wieku poniemowlęcym do 3 roku życia
Kryta pływalnia Troclik w Bielsku Białej – nauka pływania dzieci w wieku przedszkolnym 4-6 lat

UWAGA! KONKURS!
Mamy dla Was voucher na zajęcia do szkoły pływania "Maluchy na fali"! Wystarczy napisać dlaczego powinien on
trafić właśnie do Ciebie? Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres: redakcja@gazetacodzienna.pl wraz imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu, pod który wyślemy wiadomość w przypadku wygranej. Koniecznie z dopiskiem w temacie Konkurs Maluchy na fali. Konkurs trwa do wtorku (10.04 ) do godziny 10.00! Najciekawszą wypowiedź nagrodzimy. Voucher czeka!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama