, wtorek 18 stycznia 2022
Wójt Gminy Chybie wnioskuje o zmianę
Wójt Gminy Chybie wnioskuje o zmianę. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Wójt Gminy Chybie wnioskuje o zmianę

mat.pras.
Wójt Gminy Chybie Janusz Żydek złożył wniosek do Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi w sprawie „przyszłego” rozkładu Jazdy KŚ (2018/2019).

Chodzi tu o częściową zmianę trasy pociągów linii Bielsko-Biała – Rybnik (z obecnej: Czechowice-Dziedzice – Pszczyna – Żory na Czechowice-Dziedzice – Chybie – Strumień – Żory) i skomunikowanie ich w stacji Chybie z pociągami linii Cieszyn – Chybie – Katowice. W ten sposób podróżni z terenu gmin Chybie i Strumień uzyskaliby bezpośrednie połączenie z Bielskiem-Białą, a Strumień wróciłby na mapę polskich kolejowych połączeń pasażerskich. Decyzja w tej sprawie należy do Zarządu Województwa Śląskiego oraz Zarządu Spółki Koleje Śląskie. Pod wnioskiem tym podpisała się również Burmistrz Strumienia.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Pomysł bardzo dobry, niestety w tym momencie można podziękować PKP PLK, za to, że przy obecnej modernizacji linii 159/157, z tylko sobie znanych powodów, nie wyremontowali peronu na stacji Strumień.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama