, sobota 16 stycznia 2021
Wójt Gminy Brenna apeluje o lokalną solidarność
W swoim apelu wójt Jerzy Pilch zwraca uwagę na fakt, iż obecna sytuacja wymusiła zawieszenie lub zlikwidowanie działalności przez część podmiotów co zaowocowało zwalnianiem pracowników.  fot: UG BrennaDodaj do Facebook

Wójt Gminy Brenna apeluje o lokalną solidarność

red.mat.pras
Jerzy Pilch, wójt Gminy Brenna wystosował do mieszkańców apel, w którym zachęca do lokalnej solidarności polegającej na wspieraniu miejscowych podmiotów gospodarczych zagrożonych przez sytuację spowodowaną pandemią koronawirusa.

W swoim apelu wójt Jerzy Pilch zwraca uwagę na fakt, iż obecna sytuacja wymusiła zawieszenie lub zlikwidowanie działalności przez część podmiotów co zaowocowało zwalnianiem pracowników. A wiele z tych firm, które nadal funkcjonują, boryka się z dużymi problemami i ich dalszy los jest pod znakiem zapytania. Dlatego szef samorządu Gminy Brenna zwrócił się do jej mieszkańców z prośbą o wspieranie przedsiębiorców z tej gminy w najprostszy możliwy sposób czyli poprzez korzystanie w pierwszej kolejności z ich wyrobów i usług.

- Przedsiębiorcy z Górek i Brennej tworzą wraz z nami naszą małą Ojczyznę więc los tych firm nie powinien być nam obojętny. Są w Europie kraje, gdzie lokalna solidarność polegająca na wydawaniu pieniędzy u przedsiębiorców z najbliższej okolicy jest niemal normą. Myślę, że obecna, bardzo trudna dla wielu podmiotów sytuacja to najlepszy moment, aby taką lokalną solidarność budować także u nas – mówi wójt Jerzy Pilch. I dodaje, że przedsiębiorcy z Gminy Brenna również starają się zachęcić mieszkańców Brennej i Górek do takiej lokalnej solidarności.

W tym celu na profilu społecznościowym Facebook stworzyli nową grupę #kupuj lokalnie Gmina Brenna gdzie znajdują się ich ciekawe oferty.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama