, piątek 29 maja 2020
Władze Czeskiego Cieszyna chcą wygonić hazard z miasta
Ograniczenie dotyczące godzin otwarcia salonów gier wchodzi w życie z dnie 1 maja. Całkowity zakaz funkcjonowania salonów z automatami do gry obowiązywać będzie od 1 stycznia 2015 roku. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Władze Czeskiego Cieszyna chcą wygonić hazard z miasta

STEFAN MAŃKA
Rok po wprowadzeniu nakazu "ukrywania" salonów gier, zakazującego im m.in. reklamowania się na bilboardach oraz namawiania do wstępu np. poprzez oferowanie darmowego alkoholu, rada miejska w Czeskim Cieszynie przyjęła dwie nowe uchwały. Pierwsza wprowadzi ograniczenie dotyczące godzin otwarcia punktów gier, druga ma doprowadzić do ich całkowitego zniknięcia.

- Dyskusja na temat tego jak efektywnie ograniczyć negatywne skutki związane z hazardem trwają u nas, jak również w innych miastach, od kilka lat. Przed rokiem zaostrzyliśmy przepisy, a w międzyczasie konsultowaliśmy inne możliwe działania prawne. Każdy kto przygląda się naszym wysiłkom dotyczącym porządku w mieście wie, że często nie są one łatwe do wprowadzenia. Gminy kontrolując negatywne skutki związane z prostytucją, alkoholem czy hazardem, musiały w ostatnich latach podjąć wiele trudnych walk, a mimo to nadal nie jest pewne czy odniosły sukces i ostatecznie wygrały walkę o bezpieczeństwo swoich obywateli. Dlatego postanowiliśmy zrobić kolejny krok i uchwalić nowe przepisy - wyjaśnia Vít Slováček, burmistrz Czeskiego Cieszyna.

Co do tego, iż hazard w Czeskim Cieszynie jest problemem złożonym, nad którym władze miasta pracują od dłuższego czasu przekonuje również wiceburmistrz Stanisław Folwarczny. - Dotykamy problemu wobec którego wiele wprowadzanych rozwiązań nie przynosi natychmiastowego efektu. Stale istnieje bowiem wiele niejasności i luk prawnych, dzięki którym właściciele salonów gier mogą prowadzić swoją działalność - mówi Folwarczny i dodaje, że również przyjęte wczoraj uchwały nie oznaczają, iż z miasta natychmiastt znikną wszystkie salony gry. - Właściciele automatów do gier mają pozwolenia, które wygasają wraz z końcem roku. My im tych pozwoleń już nie przedłużymy. Zarządcy innych urządzeń do gry mają zgody ministra finansów i to od niego zależeć będzie czy na podstawie przyjętej przez nas uchwały, zostaną im one cofnięte - wyjaśnia Folwarczny

Na terenie Czeskiego Cieszyna zarejestrowanych jest w sumie 57 automatów do gry oraz 292 innych urządzeń, na które pozwolenie wydaje czeskie ministerstwo finansów. W zeszłym roku funkcjonowanie salonów z automatami do gry zasiliło miejską kasę kwotą ponad 21 mln koron. Ograniczenie dotyczące godzin otwarcia salonów gier wchodzi w życie z dniem 1 maja. Całkowity zakaz funkcjonowania salonów z automatami do gry obowiązywać będzie od 1 stycznia 2015 roku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama