, sobota 7 grudnia 2019
Wisła modernizuje dworzec kolejowy
Burmistrz Wisły Tomasz Bujok i prezes zarządu firmy Wodpol Adam Marszałek podpisali umowę na wykonanie modernizacji budynku dworca kolejowego. fot: UM WisłaDodaj do Facebook

Wisła modernizuje dworzec kolejowy

red./mat.pras.
8 grudnia br. Burmistrz Wisły Tomasz Bujok i prezes zarządu firmy Wodpol Adam Marszałek podpisali umowę na wykonanie modernizacji budynku dworca kolejowego znajdującego się w centrum miasta. Planowane zakończenie prac przypada na sierpień 2018 roku. Koszt inwestycji to 4 847 478,77 zł.

Nie da się ukryć, że zamknięty obiekt dworca kolejowego z dnia na dzień niszczeje i nie należy do turystycznych wizytówek miasta - Miasto turystyczne potrzebuje dworca, w którym podróżni będą mieli się gdzie schronić i który nie będzie szpecił krajobrazu. Cieszę się, że po kilku latach starań w końcu wyremontujemy ten obiekt. Liczę na to, że dworzec będzie nie tylko centrum komunikacyjnym Wisły, ale także miejscem spotkań mieszkańców i turystów – mówi burmistrz Tomasz Bujok.

Modernizacja obiektu jest potrzebna od zaraz i jak zapewniał na spotkaniu prezes firmy Wodpol z Żywca Adam Marszałek, prace mają ruszyć pełną parą już w styczniu. Gmina niebawem ogłosi również przetarg na wyłonienie najemcy części dworca, który będzie tam mógł prowadzić swoją działalność. - Chcemy, by to miejsce zapraszało, a nie odpychało potencjalnych klientów. Mam nadzieję, że po zakończeniu inwestycji wszyscy mieszkańcy oraz turyści będą zadowoleni i będą chcieli tam przychodzić. Miasto natomiast zyska kolejny fajny obiekt, który będzie tętnił życiem – opowiada gospodarz Wisły.

Remont dworca PKP, którym zajmie się konsorcjum firm Wodpol z Żywca i MS Company z Węgierskiej Górki, będzie drugą najważniejszą inwestycją samorządu bieżącej kadencji. Pierwszą jest modernizacja wiślańskiego basenu. Ta również ma ruszyć w przyszłym roku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama